Kosmetika pro vaše vlasy! Proč je tak důležité o ně správně pečovat?

Péče o vlasy se zdá být velmi jednoduchá. Pro někoho znamená pouze šampon, někdo používá na mytí vlasů dokonce sprchový gel. A proč je důležité o vlasy…

Ať chcete nebo ne, péči o vlasy byste měli věnovat důslednou pozornost. Jde o pravidelnost, která se vám vrátí zpět mnohonásobně v podobě zdravých a pevných kořínků.

A nejde pouze o přípravky na vlasy různé kvality. Dbát byste měli také na stravu a výživu zevnitř.

Drag queen Miss Petty dnes v Talentu předvede pořádnou show. Chlapec z věřící rodiny pózoval na obálce LUI a možná vyhraje i Slavíka!22. 10. 2021

Pokud se vaše vlasy mají mít dobře, mají skvěle vypadat a být na pohled zdravé a pevné, bez lupů nebo roztřepených konců, jejich péče vám zabere o trochu víc času.

Jako první se zamyslete nad tím, zda vašim vlasům něco schází nebo naopak přebývá. Jsou suché a matné na pohled? Máte například velmi kudrnaté vlasy, které potřebují více výživy? Trápí vás lupy nebo suchá pokožka hlavy? Nebo vám naopak vlasy velmi vypadávají?

Pro kudrnaté vlasy platí při péči jiná pravidla než pro vlasy rovné

Zastavte se na chvíli a zkuste si sepsat, co jíte. Zda jste do vašeho jídelníčku zařadili dostatek vitamínů i kvalitních potravin. Zda spíte pravidelně, neponocujete a nevystavujete své tělo stresu a nesprávnému životnímu rytmu. Ano, i toto jsou momenty, které neprospívají vašim vlasům.

Pokud vám vlasy padají, zaměřte se na jídelníček, který obsahuje vitamíny na vypadávání vlasů. Měl by obsahovat dostatek železa, zinku a vitamínů B.
Doplňte biotin - Vitamín H neboli biotin je nutný pro udržení zdravých vlasů a pokožky. Bohatá na biotin jsou játra, ořechy, vaječný žloutek, květák, pivovarské kvasnice, hnědá rýže, zelený hrášek, čočka, oves, sója. Denní příjem 100 - 200 mcg pokrývá potřebu organismu.

Lehněte si denně na 15 min hlavou dolů na šikmou podložku, aby se vám prokrvila pokožka hlavy. Denně také provádějte masáž vlasové pokožky.

Pokud začnete užívat doplňky stravy, nakupujte je především v lékárně, vyvarujte se nákupům přípravků přes pochybné internetové stránky. V případě, že se vám produkt líbí, zjistěte si o značce co nejvíce informací, abyste podpořili její důvěryhodnost.

Pětihvězdičkový hotel na kolech? Značka Renault představuje elektrický Hippie Caviar Hotel26. 8. 2021

Péče o vlasy je na stejném místě jako výživa zevnitř. Pro shrnutí si můžete pamatovat několik základních bodů, které prospějí nejen vašim vlasům.

1. Kvalitní a pravidelný spánek

2. Dostatek vitamínů, zdravá strava

3. Méně stresu, více pohybu

4. Péče o vlasy těmi správnými přípravky

5. Pravidelná návštěva kadeřníka 

Dostatek péče si zaslouží také vaše vousy. Dnešní doba opravdu přeje barber shopům, svěřte se do péče profesionálům a rozdíl uvidíte skoro okamžitě. Na vousy pak používejte speciální přípravky. Šampon na vlasy jim v rámci výživy opravdu stačit nebude.

Pečovat byste měli speciálně i o vaše vousy

Odborníci na vousy z barbershopu AngryBeards mají jasno, proč používat speciální šampon na vousy: "Náš šampon obsahuje jemné tenzidy na bázi rostlinných olejů, díky kterým vousy odolávají statické elektřině, takže po umytí nebudou trčet na všechny strany. Olejové přísady a konzervační složky zase zajišťují lepší rozčesávání a lesk. Jejich šampon je navíc vyroben z obnovitelných zdrojů a ekologicky šetrných konzervantů.

A jaké bychom vám doporučili přípravky na vlasy? Prošli jsme mnoho obchodů a poradili se s mnoha odborníky a v galerii na vás čeká top výběr.

Zdroj: Archiv značek, Pinterest.com