Chcete-li vypadat dlouho mladě, těchto 9 rad ignorujte

30. 10. 2018 18:00 Zdraví & Krása
Chcete-li vypadat dlouho mladě, těchto 9 rad ignorujte

Na internetu koluje mnoho rad a informací, z nichž některé však nadělají více škody než užitku. Pokud chcete vypadat dlouho mladě, níže uvedené rady ignorujte!

1. Umývání obličeje více než jednou denně způsobuje vrásky

Každý dermatolog vám potvrdí, že nejlepší je umývat si obličej dvakrát denně, ráno i večer. A to i v líné dny, kdy jste za celý den neopustili byt. „Podle závěrů Světové zdravotnické organizace je vzduch uvnitř místností více znečistěný než ten venku,“ řekla dermatoložka Loretta Ciraldo pro Readers's Digest.

2. Čím vyšší ochranný faktor, tím lépe

Věřte, nebo ne, opalovací krém s faktorem 90 se od padesátky moc neliší. Doktorka Ciraldo tvrdí, že vyšší faktory než 45 se liší jen minimálně. „Důležitější je aplikovat dostatečné množství krému,“ říká. Radí používat krém s ochranným faktorem, i když je venku pod mrakem. Je to právě sluneční záření, které může vést k předčasným známkám stárnutí.

3. Běh a skákání zrychlí stárnutí v oblastí tváře a krku

Rozhodně se kvůli obavě z vrásek nevzdávejte cvičení. To je totiž skvělé nejen pro vaše tělo a zdraví, ale také pro pleť. „Když cvičíme, krevní cévy pod kůži se nejdříve smršťují a zpomalují tok krve do pokožky. Ale jak budeme ve cvičení pokračovat a tělesná teplota začne stoupat, naše krevní cévy se rozšíří, což tok krve do kůže naopak zvyšuje." Z dlouhodobého hlediska tento proces udržuje pokožku mladou a zdravou.

21. 11. 2018Připlatili byste si za fair-trade kokain? Výzkumníci sbírají data o zkušenostech uživatelů drog po celém světě

4. Na aplikaci botoxu není třeba doktor

Abyste získali certifikaci potřebnou k aplikaci botoxu, musíte být lékař, zdravotní sestra nebo jiný zdravotnický pracovník. A má to svoje opodstatnění. „Mít důvěru v člověka, který injekčně podává neurotoxin do vašeho obličeje a svalů, je velmi důležité – botox má svá rizika a vedlejší účinky," upozorňuje doktor Bowe čtenáře Reader's Digest. Doporučuje, abyste pomoc hledali pouze u certifikovaného doktora, který je školený a má bohaté zkušenosti. 

5. Čím silnější retinol, tím lépe

Dermatologové sice retinol oslavují jako zázračný lék proti vráskám, ovšem zároveň jej doporučují používat jen v malém množství. Ve větším totiž může pleť pěkně podráždit. Nejlepší je začít na menších dávkách a postupně je, až si pokožka zvykne, zvyšovat.

6. Pití vody k hydrataci kůže stačí

Hydratace je pro zdravou kůži velmi důležitá, ovšem máte-li suchou pleť, pouhé pití vody je trochu málo. Potřebujeme látky, které naši kůži přímo vyživí. A dobré je používat mýdla, která pokožku nevysuší.

4. 12. 2018Prahu před Vánoci čeká rekordní nápor turistů. Odkud nejčastěji přijíždějí a čím je Praha láká?

7. Nesměj se tolik, budeš mít vrásky

Tato rada je naprostá hloupost. Usmívejte se, smějte se a užívejte si života. Pokožka bude stárnout nehledě na to, zda se smějete, či ne. 

8. Drahé krémy vás zbaví vrásek

Věřte, či nevěřte, až na retinol zatím nebyl objeven žádný opravdu účinný přípravek proti stárnutí. Drtivá většina krémů proti vráskám je vytvořena tak, aby zvyšovala obsah vody v kůži, čímž dočasně snižuje viditelnost jemných vrásek. Nejúčinnějším produktem proti stárnutí je prý opalovací krém.

9. Pro mladší vzhled používejte peeling každý den 

Peelingy jsou pro pokožku přínosné, ale tuto aktivitu je třeba dělat maximálně jednou až dvakrát týdně, a to bez ohledu na věk. Čím jste starší, tím méně byste peeling měli používat, abyste se vyhnuli vysušené a popraskané kůži. V zimních měsících je pak peeling vhodný maximálně jednou za měsíc.

Zdroj: Reader's Digest, Unsplash
Hynek Toman

Autor

Hynek Toman

Estét tíhnoucí k perfekcionismu, i pankáč, který je pro každou špatnost. Milovník ostrého jídla. V minulém životě byl Marilyn Monroe.

E-shop