Parfémy letošního podzimu voní po koření! Představujeme aktuální novinky

21. 10. 2018 13:40 Zdraví & Krása
Parfémy letošního podzimu voní po koření! Představujeme aktuální novinky

Každé roční období má svoji vůni, což samozřejmě zohledňují i výrobci parfémů. V létě nám voní svěží tóny citrusů, na jaře pak parfémy voní po květinách a podzim se zahalí do opojného koření. Do popředí se tak nyní dostávají orientální přísady, jako je ambra, cedr, vanilka a pižmo. 

21. 11. 2018Tři zajímavé tipy pro šťastnější, úspěšnější a produktivnější život od mladých vedoucích největších světových firem

Dnes je většina ingrediencí parfémů chemická, dříve však mezi nejoblíbenější přísady patřily bylinky a koření. Naši předkové voněli nejčastěji bergamotem, myrhou, koriandrem, pryskyřicí nebo mandlemi.

Bvlgari Man Wood Essence je složená z tria dřevitých esencí - cedru, cypriše a vetiveru

Běžný parfém dnes obsahuje mezi 20 – 250 ingrediencemi. To ale neplatí u niche parfémů. Vůně s tímto označením jsou většinou určeny pro fajnšmekry, jsou tak trochu mimo hlavní proud. Pomalu ale jistě se těší stále větší oblibě. Niche parfémy totiž obsahují takové ingredience, jako jsou v noci sbírané lístky jasmínu, stříbrné kadidlo, absinth nebo třeba střelný prach.

11. 12. 2018Přišel čas vybírat místo k relaxaci i příjemnému bydlení – MOLO Lipno Resort zahajuje prodeje

Podzimní vůně od předních značek pak na podzim voní pro cedru, orientální vanilce či hřebíčku. Jsou výraznější a déle vám na pokožce vydrží.

Tváří parfému Bleu de CHanel je francouzský herec Gaspard Ulliel

Ty nejzásadnější novinky jsme pro vás vybrali v galerii. 

Zdroj: Archiv značek, Pinterest.com
Kamila Písaříková

Autor

Kamila Písaříková

Odjakživa miluje všechno, co se třpytí, papírnictví a vůni vzduchu po bouřce. Styl preferuje minimalistický, šperky a doplňky maximalistické a v módě obdivuje české návrháře. Vášnivě ráda fotí, což je kromě značky Deers také její další profese. Víno moravské, kuchyně asijská, voda kohoutková, večery letní a rána brzká.

E-shop