Parfémy letošního podzimu voní po koření! Představujeme aktuální novinky

Podzim voní po koření a bylinkách a to nejen v přírodě. Své o tom vědí mistři parfuméři, kteří neváhají a voňavé novinky ladí do orientu.

Každé roční období má svoji vůni, což samozřejmě zohledňují i výrobci parfémů. V létě nám voní svěží tóny citrusů, na jaře pak parfémy voní po květinách a podzim se zahalí do opojného koření. Do popředí se tak nyní dostávají orientální přísady, jako je ambra, cedr, vanilka a pižmo. 

Freddie Mercury zavítal do Prahy a pořádně ji rozparádil aneb Koncert hudební skupiny Queenie na Křižíkově fontáně5. 8. 2021

Dnes je většina ingrediencí parfémů chemická, dříve však mezi nejoblíbenější přísady patřily bylinky a koření. Naši předkové voněli nejčastěji bergamotem, myrhou, koriandrem, pryskyřicí nebo mandlemi.

Bvlgari Man Wood Essence je složená z tria dřevitých esencí - cedru, cypriše a vetiveru

Běžný parfém dnes obsahuje mezi 20 – 250 ingrediencemi. To ale neplatí u niche parfémů. Vůně s tímto označením jsou většinou určeny pro fajnšmekry, jsou tak trochu mimo hlavní proud. Pomalu ale jistě se těší stále větší oblibě. Niche parfémy totiž obsahují takové ingredience, jako jsou v noci sbírané lístky jasmínu, stříbrné kadidlo, absinth nebo třeba střelný prach.

Prague Pride 2021 je definitivně za námi. Podívejte se na pár střípků z celého týdne v souhrnném videu11. 8. 2021

Podzimní vůně od předních značek pak na podzim voní pro cedru, orientální vanilce či hřebíčku. Jsou výraznější a déle vám na pokožce vydrží.

Tváří parfému Bleu de CHanel je francouzský herec Gaspard Ulliel

Ty nejzásadnější novinky jsme pro vás vybrali v galerii. 

Zdroj: Archiv značek, Pinterest.com