V čem se pánský make-up liší od toho dámského?

28. 9. 2018 12:00 Zdraví & Krása
V čem se pánský make-up liší od toho dámského?

Když jste před deseti lety zadali do YouTube heslo „make-up for man“, výsledkem hledání bylo jedno až dvě videa nevalné kvality. Za pouhou dekádu se situace naprosto otočila. Make-up sice stále není považován za vhodný doplněk pořádného macho chlapa, už ale není mužům zcela cizí. Při zadání stejného hesla do YouTube dnes vám vyjedou desítky či stovky nejrůznějších tutoriálů.

 

„Pánský make-up, to je úplně jiný princip, než make-up u žen. Hlavní rozdíl je v tom, že by neměl jít rozpoznat. Tomu se podřizuje všechno ostatní,“ říká vizážistka Lenka. Podle ní je make-up a muži stále dost citlivé téma. Tzv. „beauty boys“, kteří nosí výrazné líčení včetně umělých řas, očních stínů a rtěnky, jsou podle Lenky výjimky. „Je to zajímavé pozorovat, ráda je sleduju na Instagramu i YouTube a je třeba říct, že mnoho z nich je opravdu šikovných. Jsou to svým způsobem trend-setteři. Otázkou je, kolik z nich se skutečně odváží s takovým make-upem vyjít z domu,“ dodává.

 

Muži podle Lenky obyčejně očekávají od make-upu něco jiného, než na internetu prezentují "beauty boys", a sice jemné vylepšení vzhledu, avšak stoprocentní nerozpoznatelnost. „Mužský make-up by měl to špatné skrýt a to dobré podtrhnout. Při tom všem by ideální pánský make-up neměl jít rozpoznat ani při bližším prozkoumání. Je důležité použít vhodné produkty a dodržovat pravidlo, že méně je více,“ vysvětluje kosmetička.

 

O vztahu mužů k make-upu nám pár slov řekl i český vizážista celebrit Pavel Kortan. „Znám spoustu mužů, i heterosexuálních, kteří si dopomůžou korektorem či make-upem. Vzhled je dnes důležitý a pokud pleť není ideální, proč ne?“

 

Že se situace mění reflektuje i kosmetický gigant Chanel, který nedávno představil novou řadu make-upů Boy de Chanel určenou výhradně mužům. Zatím jen v Jižní Koreji, kde je kultura péče o vzhled úplně jiná než u nás. Tamní mladí lidé jsou mj. rekordmani v počtu plastických operací. Dá se ale odhadovat, že je jen otázkou času, než se podobné produkty začnou prodávat i v Evropě.

 

Pokud se chcete na poli přirozeného pánského make-upu inspirovat, podívejte se na některé z videí níže.

 

 

Zdroj: YouTube, cleo.com.sg
Hynek Toman

Autor

Hynek Toman

Estét tíhnoucí k perfekcionismu, i pankáč, který je pro každou špatnost. Milovník ostrého jídla. V minulém životě byl Marilyn Monroe.

E-shop