JAKUB BLOG: Život po třicítce teprve začíná. Jak si jej naplno užít a těšit se i na čtyřicátiny?

Věk je jen číslo, chtělo by se říci. Někdo však přibývající roky zvládá přijímat s nadhledem a úsměvem, jiný se hroutí, že "smrt mu jde po krku". Osobně si ale myslím, že (nejen) v případě mužů život po třicítce teprve začíná. Jen je občas třeba trošku si k tomu životnímu štěstí pomoci...

Třicítka bývá pro mnoho lidí jakýmsi pomyslným strašákem. Někteří mí přátelé se dokonce domnívají, že dovršením 30. roku života jejich pozemské putování končí, stanou se těly bez duše a veškeré radosti, které si do té doby plnými doušky užívali, jsou nenávratně pryč. Nikdy jsem tento přístup moc nechápal. Třicítku mám již za sebou a při příležitosti narozeninových oslav, které mi každoročně připomínají, že ani čtyřicátiny nejsou zase tak daleko, jsem dospěl k názoru, že jsem vlastně v tom nejlepším věku, v jakém muž v životě může být...

Nejlepší léta pro muže jsou totiž právě mezi 30. a 40. rokem, muži jsou v té době:

  • pohybově aktivní
  • fyzicky zdatní
  • sexuálně vyspělí
  • mají dostatek životních zkušeností
  • mají také stále pevné pozadí
  • kariérně jsou na vrcholu
  • zájem o ně projevují ženy i muži.
Pivo může léčit. S jeho konzumací byste to ale neměli přehánět23. 4. 2020

Bez ohedu na nespočet rozličných motivačních textů pro čerstvé třicátníky či pro ty, kterým narozeniny s počátečním číslem "4" již dýchají za krk, věřím, že každý dokáže vnímat benefity, s nimiž se život po 30. roce života pojí. Člověk přestává řešit malichernosti, kterým dříve věnoval zbytečně moc energie. Více si uvědomuje svou individualitu, což se pozitivně odráží na jeho vnitřní harmonii a vyrovnanosti. Léty pracně nabyté zkušenosti dovede konečně pořádně zužitkovat a nehmotné věci se pro něj stávají hodnotnějšími. Jedním slovem: dospíváme. Konečně. 

Občas se mě zmocní i otcovské tendence... (na fotce se synovcem Tondou)


Ne tak zhurta…

Každá mince má pochopitelně dvě strany. Mám-li tedy objektivně popsat všechno to, s čím se muž po třicítce potýká, nelze vynechat ani ty méně příjemné skutečnosti. Jako první mě napadá neodkladné smíření se s tím, kým ve skutečnosti jsem. Po třicítce je člověk už „hotovým“ jedincem, se spoustou osobnostních chyb a nedostatků, které si i díky přátelům a okolí začíná konečně uvědomovat. A je pouze a jen na něm samotném, aby je přijal. Aby přestal chtít být dokonalým a definitivně se smířil s tím, že je obyčejným člověkem. Lidskou bytostí, která je – stejně jako všechno na tomto světě – nedokonalá. V mysli sužovaná démony nejrůznějších druhů a časem předurčená k záhubě. A myslím, že uvědomění si vlastních nedostatků a konec konců i té (v naší západní kultuře) obávané smrtelnosti vede k intenzivnějšímu prožívání všech aspektů života na této planetě. 

Pokud jde o fyzickou stránku věci, nejzásadnější jsou pro mě změny projevující se na úbytku energie a celkovém poklesu libida, které jsou právě se stárnutím organismu spjaté. Na vině je klesající hladina testosteronu, který se z mužského těla začíná postupně vytrácet právě po třicítce. Známá věc, jasně. Jenže zatímco svou osobnost jen těžko změním, s tělesnými projevy středního věku můžu něco udělat. Základem je samozřejmě zdravá a pestrá strava a pravidelný pohyb. Upgradem pak mohou být doplňky stravy nejrůznějšího druhu. Jeden takový jsem nedávno obdržel na testování a přes počáteční skepsi vůči těmto produktům jej vyzkoušel. A celkem mě překvapil…

Dovolená na „Kanárech“ bude letos jako nikdy! Využijte jedinečné příležitosti vychutnat si letní romantiku za zvýhodněné ceny7. 7. 2020

Zpátky do minulosti

„Dnéééés se podíváme zpátky do minulosti na tóóó‘‘, jak se mi žilo v druhé polovině mých dvacátých let. A ne, nevynalezl jsem stroj času, kterým bych dokázal ovládnout časoprostor a objevovat vlastnosti cestování v čase. Chtěl bych jen popsat benefity plynoucí z užívání vážně kvalitního doplňku stravy, které na sobě už několik týdnů pozoruji. Jedná se o produkt ProMan PLUS, který byl vyvinutý přesně pro potřeby nás, mužů po 30. roce života. Jak jsem psal výše, o počátečním nadšení z polykání jedné tabletky denně nemůže být řeč. Jím zdravě a pravidelně se hýbu. Nebyl tedy důvod začít užívat cokoliv dalšího. Otestování jsem nicméně přislíbil a vzhledem k tomu, že jsem v tomto ohledu člověkem zásadovým, pustil jsem se do toho. 

ProMan PLUS

Přidat na síle

Po prvních několika dnech užívání přípravku jsem měl pocit, že se vůbec nic nezměnilo. „Tak začni lupat rovnou dvě pilulky najednou, ne?“pohotově poradila kamarádka, pro kterou produkt testuji. No, proč ne, řekl jsem si a hned druhý den dávku bez přílišného očekávání navýšil. Dnes už jsou to tři týdny, kdy každé ráno před snídaní spolknu dvě tobolky ProMan PLUS a kýžený efekt se již nějakou dobu dostavuje. Nejkladněji přitom hodnotím celkově pozitivnější přístup nejen k sobě, ale i k okolnímu světu. Vše se najednou jeví mnohem snazší a společně s nově nabytým optimistickým náhledem zvládám každodenní povinnosti hravěji než dříve. 

Další oblast, kde cítím rozdíl, je sexuální apetit. Však to znáte sami – s vyšším věkem chuť holt ustupuje a nahrazují ji dříve zavrhované aktivity jako sledování filmů, povalování se nebo prostě jen bezcílné brouzdání vodami internetu. Ačkoliv neříkám, že jsem tyto činnosti vynechal ze svého programu úplně, faktem je, že je nyní častěji prokládám… však vy víte čím ;). Energie a chuti je zkrátka v současnosti víc. A byť není rozdíl nikterak závratný, je znát. A to ve velmi příjemné rovině. 

Kuchyně jako srdce domácnosti. Vyberte si spotřebiče tak, aby elegantně zapadly do interiéru13. 4. 2020

Vychvalovat ProMan PLUS a nešetřit superlativy nemá cenu. S čistým svědomím a po pravidelném užívání mohu jen uvést, že jde o kvalitní, zcela přírodní produkt, který objektivně dokáže změnit věci k lepšímu. Neslibuje – jak se lidově říká – hory i s horákama. Jeho klíčovou hodnotou pro muže, kteří se jej rozhodnou vyzkoušet, je prostě jen lepší pocit. Ze sebe sama. A ten je – jak sami určitě souhlasíte – vždycky vítán. 

Jste vůči produktu podobně skeptičtí, jako jsem byl já? Vyzkoušejte si jej na 30 dní zdarma. Na webu ProMan PLUS můžete objednat první balení bezplatně, hradíte pouze 49,- Kč za poštovné.

Peace ☮

J.

Zdroj: JS