Používejte krémy s UV faktorem i na jaře! Přinášíme několik zásadních důvodů, proč je to tak důležité

16. 4. 2018 17:00 Zdraví & Krása
Používejte krémy s UV faktorem i na jaře! Přinášíme několik zásadních důvodů, proč je to tak důležité

Používání kosmetiky s UV faktorem je pro udržení zdravé a mladistvé pleti naprostou nutností — o to více vzhledem k neustálému ztenčování se ochranné ozonové vrstvy. 

5. 4. 2018Robinsonův ostrov: Hromadná sebevražda v přímém přenosu aneb "Přikryj se imunitami"

Ochranný faktor by měl být samozřejmou součástí vašeho denního krému, ale třeba i balzámu na rty.

Manufaktura, zvláčňující balzám na rty s bambuckým máslem a avokádovým olejem

Ale pozor, kosmetika s UV faktorem se liší od opalovacích přípravků. Opalovací přípravky musí obsahovat přesný poměr UVA a UVB filtrů, které se používají při slunění. 

Kosmetické přípravky s UV filtry by se měly používat celoročně, chrání pleť před negativními účinky UV záření, i když je pod mrakem. 

10. 4. 2018Robinsonův ostrov: Někdy má člověk málo žebříků, aneb krev a krevety

Chrání také pleť před vznikem pigmentových skvrn a fotoagingem, tedy stárnutím pleti vlivem slunce, během něhož dochází k narušení kolagenových a elastinových vláken.

UV záření totiž může způsobit akutní změny, ale také změny, které se projeví až sčítáním celkové dávky záření, kterému byla pokožka vystavena. Kosmetika, která chrání před sluncem, působí jako prevence negativních jevů vyvolaných na kůži v krátkodobém i dlouhodobém horizontu.

Řada značky Piz Buin, která se řadí mezi jednu z nejlepších ochranných kosmetik v oblasti sluneční péče

Látky v kosmetice určené k ochraně proti slunci UV záření buď odrážejí – jsou to takzvané minerální filtry, nebo pohlcují – těm se říká filtry chemické.

Produkty s nižším UV faktorem jsou ideální, pokud přecházíte do práce nebo na schůzku, pro delší pobyt venku však rozhodně volte UV faktor vyšší. Jarní slunce je zrádné, myslíte si, že nehřeje, ale právě na jaře můžete vaší pleti bez potřebné péče uškodit nejvíce.

Zdroj: Archiv značek, Pinterest.com
Kamila Písaříková

Autor

Kamila Písaříková

Odjakživa miluje všechno, co se třpytí, papírnictví a vůni vzduchu po bouřce. Styl preferuje minimalistický, šperky a doplňky maximalistické a v módě obdivuje české návrháře. Vášnivě ráda fotí, což je kromě značky Deers také její další profese. Víno moravské, kuchyně asijská, voda kohoutková, večery letní a rána brzká.

E-shop

LUI TESTOVÁNÍ: Jan Witek: "Myslím, že vlasy dělají člověka. Proto chci Provexin vyzkoušet!"

Honzu Witka není třeba dlouze představovat. S jeho články se už nějakou dobu setkáváte na našich webových stránkách. Jako zástupce redakce se zapojil do…

Používejte krémy s UV faktorem i na jaře! Přinášíme několik zásadních důvodů, proč je to tak důležité

I když venkovní teploty překročily dvacet stupňů, léto je teprve před dveřmi. Ale i pro toto období je velmi důležitá péče o obličej s krémy s UV faktorem

Trendy v pánských účesech pro letošní rok? Nekonvenční i precizně zastřižené, v kurzu je letos obojí

Trendy v pánských účesech jsou sice proměnlivé o něco méně než u žen, ale i tak se mění a vyvíjejí. Letos půjdou po několika cestách střihu i péče.

Trpíte na kruhy pod očima? Těchto několik rad, jak je eliminovat, vás možná překvapí

Kůže kolem očí na vám mnohé prozradí. Chová se totiž jako čestný, poctivý a upřímný přítel, který nikdy nelže.

Máte suché ruce? Víme, co se za tímto problémem skrývá

Naše ruce od nás dostávají mnohdy pěkně zabrat. A podle toho také vypadají. Po dlouhé zimě se také na pokožce rukou stále častěji objevují suché šupinky a kůže…

Staráte se o své zuby dobře? Existuje několik kroků, které byste neměli podcenit

Chtěli byste mít zářící úsměv, ale máte pocit, že to není ono? Možná děláte chybu v ústní hygieně a ani o tom nevíte.

Existují způsoby nevhodné očisty, které vám zničí vzhled, aniž byste si to uvědomovali! Na co byste si měli dávat pozor?

Pravidelná péče o zevnějšek se dnes stává samozřejmostí. To, že o sebe pečujete, chodíte pravidelně na zástřih vousů i vlasů, na pedikúru nebo na masáž, je…

Ach ty lupy! Co proti nim pomáhá a jak se jich nadobro zbavit?

Začíná sezóna, kdy budete moci odložit čepice a pokrývky hlavy. Období, které může být náročné pro ty z vás, kteří trpí lupy. O nich už vyšly stovky článků…

Buďte mužný s drdůlkem! Jak ho nosit, jak o něj pečovat a které celebrity ho proslavily?

Pojďme být upřímní, pánové s drdůlkem nejsou vždy nejpřitažlivějšími muži planety. Ale když už mají dlouhé vlasy a tento styl účesu se jim líbí, je prostě…