Používejte krémy s UV faktorem i na jaře! Přinášíme několik zásadních důvodů, proč je to tak důležité

16. 4. 2018 17:00 Zdraví & Krása
Používejte krémy s UV faktorem i na jaře! Přinášíme několik zásadních důvodů, proč je to tak důležité

Používání kosmetiky s UV faktorem je pro udržení zdravé a mladistvé pleti naprostou nutností — o to více vzhledem k neustálému ztenčování se ochranné ozonové vrstvy. 

14. 9. 201810 módních značek, které pravděpodobně vyslovujete špatně

Ochranný faktor by měl být samozřejmou součástí vašeho denního krému, ale třeba i balzámu na rty.

Manufaktura, zvláčňující balzám na rty s bambuckým máslem a avokádovým olejem

Ale pozor, kosmetika s UV faktorem se liší od opalovacích přípravků. Opalovací přípravky musí obsahovat přesný poměr UVA a UVB filtrů, které se používají při slunění. 

Kosmetické přípravky s UV filtry by se měly používat celoročně, chrání pleť před negativními účinky UV záření, i když je pod mrakem. 

4. 9. 201816 celebrit, které abstinují a již nikdy se nedotknou alkoholu

Chrání také pleť před vznikem pigmentových skvrn a fotoagingem, tedy stárnutím pleti vlivem slunce, během něhož dochází k narušení kolagenových a elastinových vláken.

UV záření totiž může způsobit akutní změny, ale také změny, které se projeví až sčítáním celkové dávky záření, kterému byla pokožka vystavena. Kosmetika, která chrání před sluncem, působí jako prevence negativních jevů vyvolaných na kůži v krátkodobém i dlouhodobém horizontu.

Řada značky Piz Buin, která se řadí mezi jednu z nejlepších ochranných kosmetik v oblasti sluneční péče

Látky v kosmetice určené k ochraně proti slunci UV záření buď odrážejí – jsou to takzvané minerální filtry, nebo pohlcují – těm se říká filtry chemické.

Produkty s nižším UV faktorem jsou ideální, pokud přecházíte do práce nebo na schůzku, pro delší pobyt venku však rozhodně volte UV faktor vyšší. Jarní slunce je zrádné, myslíte si, že nehřeje, ale právě na jaře můžete vaší pleti bez potřebné péče uškodit nejvíce.

Zdroj: Archiv značek, Pinterest.com
Kamila Písaříková

Autor

Kamila Písaříková

Odjakživa miluje všechno, co se třpytí, papírnictví a vůni vzduchu po bouřce. Styl preferuje minimalistický, šperky a doplňky maximalistické a v módě obdivuje české návrháře. Vášnivě ráda fotí, což je kromě značky Deers také její další profese. Víno moravské, kuchyně asijská, voda kohoutková, večery letní a rána brzká.

E-shop