První český podcast o HIV – ŽIVOT+, který je nejenom o HIV a pro HIV+, ale pro všechny
News
Zdroj: iStock

První český podcast o HIV – ŽIVOT+, který je nejenom o HIV a pro HIV+, ale pro všechny

V Česku vznikl první podcast, který rozebírá témata a situace, které s HIV často zdánlivě nesouvisí. Život+ si rád posvítí na témata, která jsou někdy pochmurná, často na hraně, a ještě častěji na témata, která přináší sám život. Podcast Život+ je tu pro všechny, kteří alespoň jednou v životě vstoupili na tenký led.
Jan Witek Witek Jan Witek Witek Autor
22. 6. 2021

Kromě HIV se v podcastu Život+ budou odhalovat a diskutovat i kontroverzní a citlivá témata, na která se někteří lidé možná bojí zeptat. Mezi ně patří témata jako je chemsex, drogy či prostituce. Jednotlivé díly však budou věnovány i psychickému zdraví, vyvážené stravě nebo zdravému pohybu. Tvůrci se zaměří zkrátka na to, co přináší sám ŽIVOT. A těšit se můžete i na rozhovory se zajímavými osobnostmi a trochu lifestylu.

Podcast moderuje Aleš Kohout. Aleš se věnuje uvádění zpráv na HitRadiu City v Praze a vidět ho můžete i ve známých českých seriálech, nebo se s ním potkat na JAMU v Brně, kde působí jako pedagog a odborný asistent v ateliéru muzikálového herectví.

Dostupný na všech známých platformách

Podcast ŽIVOT+ si pustíte na platformě SpotifyApple PodcastsGoogle Podcasts. Nový díl je připravován jednou za čtrnáct dní a první z nich je již k dispozici. První epizoda se zabývá tím, jaké jsou moderní trendy v léčbě HIV, jaká je diagnostika, jak se chránit před nákazou a jak se žije s diagnózou HIV. Na tyto často frekventované otázky se snaží hledat odpovědi Aleš Kohout spolu s MUDr. Milanem Zlámalem, primářem Infekční kliniky ÚVN v Praze.

Zdroj: Markéta Kuklová, Jan Witek

Populární
články

E-Shop