Vánoce naruby, nebo alespoň trošku kratší zima – dopřejte si pobyt na Gran Canarii se vším luxusem

Trávit Vánoce doma, na sedačce a u vánočního stromečku, to je tak nějak zažitý standard. Co ale pro jednou vybočit ze zajetých kolejí a vyzkoušet „Vánoce naruby“? Pokud souhlasně kývete hlavou, aktuálně v podstatě neexistuje lepší řešení než cesta na Kanárské ostrovy. Právě ty jsou vyhlášené celoročně příznivým klimatem, takže i kdybyste nakonec cestu odložili třeba na leden či únor, rozhodně si (i povánoční) pobyt náležitě užijete…

Vybrat z Kanárských ostrovů „ten pravý“, může být docela oříšek – a to i vzhledem k tomu, co přesně byste na dovolené rádi podnikli. Nejsnazším řešením pro každého, kdo ještě v dané destinaci nikdy nebyl, je pak výběr ostrova Gran Canaria. Nachází se tu totiž celá řada fantastických lákadel, od ryze horských oblastí až po pláže, a dokonce i saharské duny. A právě na dosah od této světoznámé turistické atrakce a také v bezprostřední vzdálenosti od slavného majáku Faro de Maspalomas se nachází i jeden z hotelů řetězce Lopeasan, který byl také příznačně pojmenován Faro. A právě zde může být skutečně luxusní výchozí bod pro celý váš kanárský pobyt.

„Demokracie v Rusku? Nikdy tam nebyla a ani nebude,“ říká ukrajinský malíř Alexandr Onishenko21. 3. 2022

Ti, kdo na Gran Canarii zamíří poprvé, jistě v případě hotelu Faro ocení, v jak strategickém místě se nachází. Kromě oslnivých výhledů do okolí a přímého výhledu na zmiňovaný maják si lze vychutnat samozřejmě také pohled na oceán (a to třeba i z unikátní Sky Lounge, která je v rámci řetězce Lopesan první svého druhu na světě). Slavná prakticky nekonečná pláž Playa del Inglés je pak vzdálena pouhých 6 kilometrů. Jelikož ale moře na Kanárských ostrovech nepatří mezi nejteplejší ani v létě, v zimním období jistě každý/á (neotužilý/á) cestovatel/ka ocení možnost využití hotelového vyhřívaného bazénu a také whirlpoolu.

Sky Lounge: skvělá gastronomie i zábava

Sky Lounge ovšem nenabízí jen fantastické výhledy. Rozhodně se totiž nejedná o jen tak ledajakou „vyhlídku“. Blue Marlin Ibiza Sky Lounge Gran Canaria se totiž rozkládá na více jak tisíci metrech čtverečních a v jejích prostorách si lze užít jak místní gastronomii, tak i pořádnou zábavu. Během dne tak tu správnou atmosféru navodí avantgardní rytmy mezinárodní hudební scény, večer se pak o slovo přihlásí světové DJ sety. Během celého roku pak právě zde probíhají také různé tematické večírky s významnými hostujícími umělci.  

Hotel Faro pak nepochybně naplní očekávání i těch nejnáročnějších hostů – ti, kdo do něj zavítají, si navíc budou moci vychutnat to, jak září novotou. Slavnostní otevření totiž proběhlo teprve před pár týdny, v listopadu 2021. Kromě 179 prostorných dvoulůžkových pokojů a 20 junior suites pak hotel nabízí také šest luxusních pokojů speciálně upravených pro osoby se sníženou pohyblivostí (na něž obecně hotel myslel v rámci celého konceptu). Z řady pokojů je pak buď přímý, nebo boční výhled na moře.

Report z Pride ve Varšavě aneb Neházejte celé Polsko do jednoho pytle!27. 6. 2022

Ať už tedy zvažujete, zda nestrávit Vánoce mimo Česko, nebo hledáte tip, jak si zkrátit zimu, může být pobyt na Gran Canarii skvělou volbou. Na ostrově plném kontrastů, kde se v žádném případě jediný den nebudete nudit, pak rozhodně stojí za to půjčit si auto a objevovat různá (třeba i neturistická) zákoutí na vlastní pěst. Hotel Faro pak může být ideálním výchozím bodem. Ostatně, právě v oblasti Maspalomas tepe život (a to včetně toho nočního) nejvíce. Na druhou stranu – jelikož Gran Canarii je možné autem projet skutečně za pár dní, lze v podstatě říci, že z Maspalomas není nikam daleko…A co je úplně nejlepší? Že aktuálně jsou letenky na „Kanáry“ dostupné doslova za pár stovek. Moc prostoru pro váhání tak člověku skutečně nezbývá…

Zdroj: Lopesan Hotels/Spolupráce