Nevíte, jak vybrat univerzální vánoční dárek? Zkuste dát šanci elastinu! Nebojuje jen proti stárnutí pleti, uvítají ho i sportovci

Když se vysloví pojmy jako elastin nebo kyselina hyaluronová, většině lidí se automaticky vybaví, že mají co do činění především s ženskými snahami o zmírnění vnějších projevů stárnutí. To ale není tak docela pravda. Produkty s obsahem elastinu a kyseliny hyaluronové rozhodně nepomáhají jen ženám v jejich boji proti vráskám – pod stromeček jimi s klidným svědomím můžete obdarovat i muže, protože také jim v mnoha ohledech prokážou skvělou službu.

Stárnutí máme asi nejčastěji spojené s vráskami a povadlou kůží. Tím, že s přibývajícím věkem ale každému z nás naneštěstí naprosto přirozeně ubývá klíčová bílkovina známá jako elastin, naše tělo prochází mnohem větší změnou. Elastin totiž k pružnosti napomáhá nejenom kůži, ale taky vazům a šlachám. Přestože čas zpátky vrátit nejde, můžeme tělu alespoň doplnit chybějící elastin, a tím pádem mu ve všech oblastech pomoct obnovit pružnost. 

Zbavujete se chloupků v nose? Pak byste měli vědět o jejich funkci i rizicích tzv. trojúhelníku smrti, jehož je nos součástí26. 4. 2022

Hlavním úkolem elastinu je zajišťovat právě zmíněnou pružnost neboli elasticitu. Zmiňovaná bílkovina se nachází v kůži, ale taky cévách, plicích, šlachách a dalších orgánech. Přirozeným stárnutím ale bohužel elastinu v těle ubývá, a tak je pro nás stále těžší udržet si potřebnou pružnost, na kterou jsme doposud byli zvyklí. Elastin je ale naštěstí možné doplňovat a zlepšovat tím jak elasticitu pokožky, tak správné fungování orgánů. Spoustu možností, jak toho dosáhnout, nabízí i česká farmaceutická firma N-Medical

Jedním z nejsnazších a nejkomfortnějších způsobů, jak elastin můžete svému tělu dodat, jsou tobolky. Například kapsle Elastin N-Medical vašemu tělu pomůžou doplnit originální a jediný hydrolyzovaný bio-elastin. Ten se vyrábí v České republice, a to za přísných hygienických podmínek, které zaručují nejvyšší úroveň kvality. Balení obsahuje 30 nebo 100 tobolek, přičemž v každé z nich je 200 mg hydrolyzovaného bio-elastinu a 300 mg přírodního vitaminu C, který se získává šetrnou metodou ze šípků.

Kromě svých známých anti-aging vlastností má elastin blahodárné účinky také na zdraví. Důležitý je totiž nejen pro zachování na pohled krásné, pružné a mladistvé pokožky, ale přispívá i ke správné funkci vazů a šlach. Právě bez pružných šlach a vazů se neobejde nikdo – obzvlášť sportovci, kteří šlachy a vazy v kolenou i ostatních kloubech moc nešetří a hodně je během tréninků, závodů a soutěží namáhají. Elasticita přijde vhod také při hubnutí, během kterého se kůže stahuje velmi pomalu – právě kvůli nedostatku elastinu. Pokud smrštění kůže chcete urychlit, tak je ideální podpořit vhodnou dietu elastinem. Tělu byste ho měli dodávat po celou dobu hubnutí, dokud kůže nedosáhne požadovaného vzhledu.

Jestli chcete efekt elastinu ještě znásobit, ideální je kombinovat ho s vnitřně užívanou kyselinou hyaluronovou, která se postará o hydrataci směrem zevnitř-ven (inside-out). Dobrou dvojku ale bude elastin tvořit také s kolagenem, který rovněž přispívá k pevnosti pokožky a ovlivňuje správnou funkci kloubů.

Genitální anatomický typ určuje, jak se muži sexuálně projevují a co je uspokojí. Jak poznat sobího, beraního či medvědího muže?16. 6. 2022

Je načase zbavit se mylného dojmu, že elastin a kyselina hyaluronová umí bojovat jen s vizuálními projevy stárnutí. Právě z těchto důvodů jsou produkty s těmito látkami obecně vnímány jako určeně ženám. Faktem ale je, že ani pánové by se jim neměli vyhýbat – spíš právě naopak. Elastin N-Medical tak pod stromeček nemusíte darovat jen maminkám, kamarádkám nebo přítelkyním.
Zkusíte tedy elastinu dát šanci a nepravdivý mýtus letos o Vánocích odbourat i vy? Navíc na eshopu N-Medical přidávají celý prosinec krásné dárečky k objednávkám.

Zdroj: N-Medical/Spolupráce