V otázce, zda by si muži měli holit nohy, stále není jasno. Jaká jsou pro a proti?
Straight friendly
Zdroj: AdobeStock

V otázce, zda by si muži měli holit nohy, stále není jasno. Jaká jsou pro a proti?

I když pro některé muže je představa, že si holí nohy, stále prakticky nepřijatelná, jiní zase na holítka či přímo depilace nedají dopustit. Ačkoliv na otázku, zda by si muži nohy měli holit, nebo ne, neexistuje univerzální odpověď, minimálně je možné shrnout, jaké jsou (ne)výhody dané praxe. A také jak případně na věc...
Mirka Dobešová Mirka Dobešová Autor
23. 5. 2023

Běžný standard?

Holení se je relativně hojně tematizovanou otázkou – ať už jde o podpaží, intimní partie, nebo také nohy. V případě žen se v dnešní době jedná o standard, ovšem v případě mužů je holení nohou stále minimálně diskutabilní. Přitom základní argument je jasný: méně chlupů = lepší hygiena. Jednoduše řečeno, i pro muže se již péče o nohy stává běžnou praxí a součástí péče o sebe sama.

Samozřejmě jsou případy, kdy je holení nohou i pro muže běžné – např. v cyklistice a plavání (ať už je důvodem lepší aerodynamika nebo také urychlení hojení příp. ran). Ovšem zdá se, že i mezi průměrnou mužskou populací (tedy ne-cyklisty a ne-plavci) se hladké nohy stávají trendem. Podle ankety realizované magazínem Men´s Health celá polovina respondentů nějakým způsobem o své nohy pečuje – buď chlupy zastřihují, nebo přímo holí. Ačkoliv tedy fanoušků skutečně dohladka oholených nohou je méně, pravdou je, že celkem běžnou praxí je úprava délky a hustoty „porostu“. S tím souhlasí i vizážista Aaron Marion, který se pro změnu věnuje péči o muže pohybující se ve světě fitness. Právě tam také není odstraňování ochlupení – nejen z nohou, ale i rukou – tabu již dlouho.

Chcete tedy vaše nohy „vydesignovat“? Způsobů, jak na nohách zapracovat, je hned několik. Můžete se zkusit svěřit do péče profesionálů – odstranění ochlupení pomocí vosku je velmi efektivní. A také bolestivé (vzpomeňme na legendární scénu z filmu Po čem ženy touží…). Takže pokud byste chtěli jít na věc spíše zlehka, zkuste klidně klasický holicí strojek (na zkrácení/zastřižení), nebo i jednorázové holítko (a naopak se vyhněte depilačním pěnám, které jsou určeny na jemné ženské chloupky, ovšem již ne tak na silnější pánské ochlupení, tedy výsledek by mohl být v lepším případě nerovnoměrný… a v horším případě byste vypadali jako „vypelichaní“).

<Path> Honba za mladistvým vzhledem na pozadí vědy. Jak blízko je věda k objevení elixíru mládí?Zdroj: wired.com

Z hlediska vlastního postupu odborníci doporučují postupovat od kotníků vzhůru, přes kolena až ke stehnům. A zejména v oblasti kolen buďte opatrní (především pokud použijete jednorázové holítko). A až budete mít hotovo, nezapomeňte také na kvalitní hydratační péči.

Zdroj: utexas.edu, manscaped.com, menshealth.com, reead.com, menshealth.com.au

Populární
články

E-Shop