Jak hudba ovlivňuje naše intimní postelové chvíle? Reggae dokáže rozplakat, metal zase přitahuje fetišisty
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Jak hudba ovlivňuje naše intimní postelové chvíle? Reggae dokáže rozplakat, metal zase přitahuje fetišisty

Hudba má neuvěřitelnou moc ovlivňovat naše emoce a nálady, a to včetně těch nejintimnějších momentů. V nedávné studii bylo analyzováno přes 11 267 skladeb ze 148 playlistů na Spotify a dotazováno 1 004 Američanů na jejich zvyklosti při poslechu hudby během pohlavního styku. Výsledky této studie odhalují mnohdy fascinující spojení mezi těmito dvěma aktivitami včetně toho, jak různé skladby a žánry ovlivňují sexuální zážitky a výkon.
Michal Černý Autor
27. 6. 2024

Jaký typ hudby lidé preferují během sexu?

Ještě než se dostaneme ke konkrétním umělcům, podívejme se na obecné, avšak dostatečně zajímavé informace. V první řadě studie, provedená společností ZipHealth, ukázala, že hudba na sexuálních playlistech obsahuje jak pozitivní, tak negativní emoce a lidé ji střídají zhruba půl na půl. Nejvíce tak záleží na tom, zda má dojít k něžnému a romantickému styku, nebo naopak k více drsnému a intenzivnějšímu. 

Průměrné tempo skladeb činí 122 BPM, což znamená, že skladby jsou středně rychlé. To je běžné v tanečních, popových a podobně dynamických žánrech. Takové tempo ukazuje, že playlisty obsahují energické a rytmické skladby, které se nejčastěji používají i při tanci nebo cvičení.

Většina skladeb na těchto playlistech v průměru trvá 3,5 minuty, tedy jsou dostatečně dlouhé na to, aby navodily potřebnou atmosféru, ale ne tak dlouhé, aby začaly nudit nebo nutit k opakovanému výkonu. Nejoblíbenějšími žánry jsou pop, hip-hop a rap, což naznačuje preferenci stylů, které udržují atmosféru více živelnou a energickou. 

Vliv hudby na sexuální spokojenost a výkon

Hudba má během sexu mnoho pozitivních účinků na výslednou spokojenost i probíhající výkon a může velmi výrazně snižovat různé zábrany. 68 % lidí, kteří poslouchají hudbu během sexu, uvádí, že jim to pomáhá snižovat sexuální úzkost, 63 % říká, že to významně prodlužuje délku aktu. Poslech hudby během sexu může také zlepšit celkovou sexuální spokojenost. Přibližně 62 % lidí, kteří uvedli, že hudbu při tom poslouchají, bylo spokojeno se svým sexuálním životem, zatímco v táboře těch, kteří preferují akt bez hudebního doprovodu, je spokojeno pouze 55 %. 

<Path> H&M to opět rozjede na Colours of Ostrava!Zdroj:

Studie dále zjistila, že lidé, kteří během styku poslouchají hudbu, mají nadále častější sexuální život. Přibližně 14 % z nich uvedlo, že mají sex velmi často (několikrát týdně), což je o lehce významná 2 % výše, než u „neposluchačů“. 

Tipy redakce

Trendy v hudbě a sexuálním chování

Studie také odhalila zajímavé souvislosti mezi hudebními preferencemi a sexuálním chováním. Lidé, kteří poslouchají hudbu během styku, mají prý o 72 % větší pravděpodobnost, že zažijí tzv. trojku, přičemž tuto zkušenost mělo 31 % oslovených hudbě nakloněných respondentů. U zastánců ticha se zkušenosti s trojkou zastavily na 18 %. 

A jak jsou na tom jednotlivé žánry?

Pokud chcete předejít jakékoliv možnosti, že se během pohlavního styku rozpláčete, raději se vyhněte poslechu reggae
Foto: Adobe Stock

Posluchači klasické hudby byli na vrcholu žebříčku spokojenosti, kdy 77 % z nich uvedlo, že jsou plně spokojeni se svým sexuálním životem. 37 % posluchačů EDM (elektronická a taneční hudba) uvedlo, že měli sex na veřejnosti. Ti, kteří poslouchají během aktu hip-hop nebo rap, mají průměrnou délku výkonu 31 minut, zatímco posluchači EDM mají nejkratší dobu výkonu 27 minut.

Ti, kteří v průzkumu uvedli, že poslouchají country hudbu, zažili ve 22 % orgie (skupinový sex), ale zároveň přiznali, že často nepoužívají ochranu. Lidé, kteří mají tendenci poslouchat během sexu metal, se hojně setkali s fetišistickými praktikami (72 %), zatímco ti, kteří poslouchají reggae, se z více než třetiny při sexu rozplakali (38 %), což je vzhledem ke stylu této hudby celkem paradoxní. 

Nejoblíbenější umělci a skladby

A konečně se dostáváme ke konkrétním inspiracím. Studie identifikovala nejčastější umělce a skladby na sexuálních playlistech. Nejoblíbenější skladbou se stala „Super Freaky Girl“ od Nicki Minaj, zatímco The Weeknd byl nejčastějším umělcem hrajícím během „nechráněného sexu“ a nejčastějším umělcem na sexuálních playlistech obecně.

Nejoblíbenější skladby jsou: 

1. „Super Freaky Girl“ od Nicki Minaj
2. „The Hills“ od The Weeknd
3. „Often“ od The Weeknd

<Path> Mikolas Josef: Z umělecké školy ho vyhodili, přesto se stal uznávaným zpěvákemZdroj: Mikolas Josef, Instagram, Facebook

Zajímavostí je pak to, že na playlistech s názvy obsahujícími klíčové slovo „freaky“ se nejčastěji objevuje Kanye West, což může být způsobené i faktem, že kontroverzní vinylová kopie jeho alba z roku 2010 „My Beautiful Dark Twisted Fantasy“ se vydražila za více než 500 000 dolarů a přitáhla velkou vlnu pozornosti. Samotný název asi dává tušit, proč zrovna tento výsledek. 

A co hraje při intimních chvílích vám? Pochlubíte se do komentářů? Nebo vás jakékoliv jiné zvuky při aktu ruší? 

Zdroj: blog.ziphealth.co, psychologytoday.com

Populární
články

Ne každý podpatek musí úplně škodit
TĚLO & MYSL

Skutečně podpatky nohám i zádům jen škodí? Vědci nově doložili, že jeden typ podpatků zdraví prospívá. A nosit by je měli i muži

Autor: Mirka Dobešová
Plavání bez plavek je oblíbená kratochvíle, ovšem pobyt na sluníčku bez plavek není bez rizik
SUMMER VIBES

Chystáte se vyrazit opalovat „na ostro“? Nezapomeňte věnovat potřebnou péči vašemu nádobíčku, jedině tak se vyhnete velkému utrpení

Autor: Mirka Dobešová
Suvenýry si na dovolené raději kupte...
SUMMER VIBES

Bačkory, župan, fén či ručníky – co si lze při odjezdu z dovolené vzít z hotelového pokoje a co je už přes čáru?

Autor: Mirka Dobešová
Štěpán Ježek alias DJ Tokátko a Matyáš Sichrovský – duo, které se posledních několik měsíců snaží dát Radosti FX novou tvář
KULTURA

„Aby k nám lidi chodili jen proto, že jde o Radost, to je musíme zase naučit. Tentokrát chceme jít spíše komunitní cestou,“ shodují se majitel hudebního klubu Radost FX Matyáš Sichrovský a produkční Štěpán Ježek

Autor: Michal Černý
Letní měsíce údajně prospívají nejen celkovému vzhledu, ale i intimním partiím
TĚLO & MYSL

Teplé letní dny prý svědčí mužskému nádobíčku. Je „letní přirození“ jen toužebné přání, nebo realita?

Autor: Mirka Dobešová
Ikonické boty, které se pro mnohé staly životním stylem
STYL

Měsíc hrdosti je vždy bohatý na nové kolekce, ani výrobce ikonických tenisek letos nezahálel

Autor: Michal Černý
I lenoši mohou být výkonní, jen musí vědět, jak na to
TĚLO & MYSL

Pět snadných triků pro lenochy, jak zvýšit vlastní výkonnost. Odkládání úkolů „na potom“ už nebude mít šanci

Autor: Mirka Dobešová
„Pokud máte z něčeho strach, často je oprávněný, protože vás varuje intuice,“ myslí si pár
LIDÉ

Seznámení s partnerovým otcem nevyšlo. „Pokud máte z něčeho strach, často je oprávněný, protože vás varuje intuice,“ myslí si pár

Autor: Irena Piloušková
Příprava koktejlu Geranium
TRENDY

„Opičí bar“ v centru Prahy slibuje nejen skvělý gin, ale i koktejly, které osloví každého – včetně abstinentů a veganů

Autor: Mirka Dobešová
Průzkumy opakovaně potvrzují, že manželství je tím nejdůležitějším pro pocit štěstí
LIDÉ

Peníze štěstí nezaručí. Receptem na spokojený život je manželství, potvrzují výzkumy

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop