Neuroglow: Nejnovější trend, díky kterému pochopíte, jak stav mysli ovlivňuje zdraví vaší pokožky
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Neuroglow: Nejnovější trend, díky kterému pochopíte, jak stav mysli ovlivňuje zdraví vaší pokožky

Neuroglow je moderní trend v péči o pleť, který spojuje psychodermatologii a neurokosmetiku. Tento holistický přístup zdůrazňuje propojení mezi duševním zdravím a zdravím pokožky. Pojem neuroglow se stal jedním z klíčových trendů pro rok 2024, který předpověděla agentura Mintel, což je globální agentura pro průzkum trhu, jež poskytuje hluboké analýzy spotřebitelských trendů na základě důkladných výzkumů, dat a rozhovorů s odborníky. Co tedy neuroglow nabízí?
Michal Černý Autor
11. 6. 2024

Proč by lidé měli vědět o trendu neuroglow?

Důležité je vědět, že neuroglow není jen dalším módním výstřelkem v kosmetickém průmyslu. Tento trend přináší skutečné benefity pro vaši pleť a celkovou tělesnou pohodu. Jaké jsou tedy hlavní důvody, proč byste ho měli znát i vy?

Neuroglow představuje revoluci ve způsobu, jakým přistupujeme k péči o pleť a zdraví obecně. Spojuje vědecké poznatky z psychodermatologie a neurokosmetiky s holistickým přístupem ke zdraví, tedy že se zaměřuje na propojení mezi vaší myslí a tělem. To v praxi znamená, že nejen že budete mít zdravější a krásnější pleť, ale také se budete cítit lépe psychicky. Tento přístup vám může pomoci snížit úroveň stresu, zlepšit kvalitu spánku a zvýšit celkovou životní pohodu. 

Díky inovativním technologiím a vědeckým objevům nabízí neuroglow personalizované řešení péče o pleť, které je přizpůsobeno vašim specifickým potřebám. To zahrnuje používání adaptogenů (látky, které zvyšují odolnost organismu ve stresových situacích) a botanických výtažků, které jsou známy svými schopnostmi zlepšit náladu a snížit stres. 

Neuroglow také podporuje celkový zdravý životní styl, který zahrnuje pravidelné cvičení, dostatečný spánek a vyváženou stravu. Naučíte se, jak správně pečovat o svou pleť nejen zvenčí, ale také zevnitř, což vám umožní dosáhnout dlouhodobých výsledků.

<Path> Osvěžte své tělo i mysl pomocí kouzelných přípravků!Zdroj:

Vědět o trendu Neuroglow vám také může pomoci být lépe informovaný spotřebitel, který dokáže vybírat produkty, které jsou skutečně efektivní a prospěšné pro vaše zdraví. Díky rostoucímu důrazu na transparentnost a vědecké důkazy se můžete spolehnout na to, že produkty označené jako součást neuroglow trendu skutečně splňují vysoké standardy kvality a bezpečnosti. 

Tipy redakce

Neuroglow tedy není jen trendem, ale kompletním přístupem k zdraví a kráse, který vám může přinést řadu výhod a zlepšit kvalitu vašeho života.

Psychodermatologie: Spojení mezi myslí a pokožkou

Psychodermatologie se zaměřuje na vliv psychologických faktorů, jako jsou stres, úzkost a deprese, na kožní problémy jako akné, ekzém nebo psoriáza. Stres může způsobit uvolnění hormonů, které zhoršují tyto stavy. Naopak, problémy s pletí mohou zvyšovat úzkost a snižovat sebevědomí, čímž vytváří začarovaný kruh. Léčba v této oblasti kombinuje tradiční dermatologickou péči s terapiemi zaměřenými na zlepšení duševního zdraví, jako jsou relaxační techniky a terapie rozhovorem. 

Neurokosmetika: Interakce s nervovým systémem

Neurokosmetika zahrnuje produkty péče o pleť navržené tak, aby interagovaly s nervovým systémem. Tyto produkty využívají ingredience, které mají schopnost ovlivnit náladu a redukovat stres. Například adaptogeny, jako jsou ashwagandha a rhodiola, jsou rostliny často používané v neurokosmetice pro své uklidňující účinky. Tyto ingredience nejen zlepšují vzhled pokožky, ale také podporují emocionální pohodu uživatele.

Holistický přístup k péči o pleť

Holistický přístup v péči o pleť znamená integrovat různé aspekty zdravého životního stylu, které podporují celkové zdraví a krásu. Tento přístup zahrnuje praktiky jako pravidelné cvičení, dostatečný spánek, zvládání stresu a vědomou výživu.

<Path> Zrcadlo jako úhlavní nepřítel. Patříte také mezi ty, kteří si denně prohlížejí v zrcadle své nedokonalosti? Nejste sami – až 44 % gayů není se svou postavou spokojenoZdroj:

Spánek a jeho vliv na pleť

Kvalitní spánek je nezbytný pro zdravou pleť. Během spánku se zvyšuje průtok krve kůže, organismus obnovuje kolagen a opravuje poškození způsobené UV zářením, což snižuje výskyt vrásek a stařeckých skvrn. Nedostatek spánku může vést ke zhoršení stavu pleti a zvýšení výskytu kožních problémů. Proto je důležité dbát na pravidelný a kvalitní spánek, který umožní tělu i pokožce se regenerovat.

Význam cvičení

Pravidelné cvičení zvyšuje průtok krve, což pomáhá vyplavovat toxiny a dodávat živiny, které podporují zdraví a regeneraci pokožky. Cvičení také pomáhá snižovat hladinu stresu, což má přímý vliv na zlepšení stavu pleti. Nedostatek pohybu může vést k matné a nezdravé pokožce. 

Sluneční záření a jeho role

Sluneční světlo je přirozeným zdrojem vitamínu D, který je nezbytný pro zdraví pokožky. Nicméně, nadměrné vystavení slunci může mít negativní účinky, jako je předčasné stárnutí kůže a zvýšené riziko rakoviny kůže. Proto je důležité používat ochranné krémy a omezovat dobu strávenou na přímém slunci. Sluneční světlo také zlepšuje náladu a podporuje produkci endorfinů.

Holistická medicína usiluje o sjednocení těla a duše. Opírá se o názory, že příčinou nemocí jsou jevy jako úbytek energie způsobený špatnými návyky a stresem, jak fyzickým, tak i psychickým. Nemoc je v holistické medicíně tedy chápána jako důsledek nerovnováhy mezi příčinami biologickými a osobními.
Foto: Adobe Stock

Adaptogeny 

Adaptogeny, jak už bylo řečeno, jsou látky pomáhající snížit stres a jsou obsaženy v rostlinách jako například ashwagandha a rhodiola, které jsou často součástí produktů neurokosmetiky, a to pro své schopnosti zlepšit náladu a snížit stres. Tyto ingredience nejen podporují zdraví pokožky, ale také přispívají k celkovému pocitu pohody. Používání adaptogenů v produktech péče o pleť je jedním z hlavních způsobů, jak neurokosmetika propojuje fyzické a duševní zdraví. 

<Path> Ideál mužské krásy dnes dostává na frak. Jak se měnil v čase?Zdroj: Nickolay Lamm, Facebook, Pinterest

Neuroglow v praxi

Moderní značky začínají integrovat principy neuroglow do svých produktových řad a marketingových strategií. Produkty obsahují botanické složky známé pro své uklidňující účinky a zaměřují se na podporu zdraví střev, což má nepřímý vliv na zdraví pokožky. Vědecké studie potvrzují, že techniky snižování stresu, jako je meditace, mohou výrazně zlepšit stav pleti, což je základní kámen této nové filozofie. 

Neuroglow tak představuje revoluční přístup k péči o pleť, který spojuje vnější krásu s vnitřní pohodou. Tento trend odráží rostoucí povědomí o důležitosti duševního zdraví a jeho vlivu na fyzický vzhled. Přijetí holistických praktik a inovativních produktů, které podporují jak duševní, tak fyzické zdraví, je tak jednou z cest k dosažení optimálního zdraví pokožky. Neuroglow tak přináší novou éru do světa krásy, kde je péče o sebe sama na prvním místě.

Zdroj: mindfood.com, mindthebeauty.com, cosmeticsdesign-europe.com, unsweetenedbeauty.com

Populární
články

Užívání testosteronu ovlivňuje i psychiku
TĚLO & MYSL

„Vidím Bambiho a brečím – Jako by mi bylo znovu 12, všechno je nanic“: I takové mohou být vedlejší účinky užívání testosteronu

Autor: Mirka Dobešová
Sezení při močení má pozitivní účinky na zdraví i hygienu
TĚLO & MYSL

Při močení si raději sedněte, doporučují lékaři mužům. Aneb proč není tato mužská „výhoda“ záviděníhodná

Autor: Mirka Dobešová
Těžko říci, zda změnit přátelství v přátelství se sexem, je zrovna výhra
LIDÉ

Je „přátelství s výhodami“ skutečně výhodné? Podle odborníků nejsou nezávazné vztahy pro každého a často končí špatně

Autor: Mirka Dobešová
Užívá si, že nemusí nervózně čekat u telefonu, oba preferují aktivní udržování neustálého kontaktu
LIDÉ

„Potřebujeme vidět a slyšet, že nás ten druhý taky chce,“ říká v rozhovoru o lásce muž, který roky bojoval s ghostingem

Autor: Irena Piloušková
Josef Šálek je doslova ztělesněním toho, že když se pro něco skutečně rozhodnete, můžete dokázat „nemožné“
LIDÉ

„Člověk dokáže úplně cokoliv, když se pro to rozhodne a přestane pochybovat,“ říká Josef Šálek, pokořitel několika světových rekordů

Autor: Michal Černý
Štěpán Ježek alias DJ Tokátko a Matyáš Sichrovský – duo, které se posledních několik měsíců snaží dát Radosti FX novou tvář
KULTURA

„Aby k nám lidi chodili jen proto, že jde o Radost, to je musíme zase naučit. Tentokrát chceme jít spíše komunitní cestou,“ shodují se majitel hudebního klubu Radost FX Matyáš Sichrovský a produkční Štěpán Ježek

Autor: Michal Černý
Ikonické boty, které se pro mnohé staly životním stylem
STYL

Měsíc hrdosti je vždy bohatý na nové kolekce, ani výrobce ikonických tenisek letos nezahálel

Autor: Michal Černý
Mladí LGBTQ+ lidé mají ve spojení s klimatickou změnou z více než poloviny vážné obavy o svoji budoucnost, často i oprávněně
AKTUALITY

Mladí LGBTQ+ lidé se o klima bojí víc než hetero většina, čelí proto i depresím. Klimatická změna totiž vystaví komunitu větším rizikům

Autor: Michal Černý
Zbiroh je krásné malé městečko vzniklé už ve 13. století. I díky Jamisonovi Youngovi má opět šanci vejít do většího povědomí celé republiky
LIDÉ

Australan spravuje bývalou vlakovou stanici ve Zbirohu. Chce z ní vytvořit velkolepé regionální kulturní centrum

Autor: Michal Černý
Jaroslav Reich Lorman
LIDÉ

„Starší LGBTQ+ lidé jednoduše nejsou tolik vidět, ne že by nebyli,“ myslí si ředitel organizace ŽIVOT 90

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop