Senior sexpert: Nová pracovní pozice, jež má pomoci zbořit sociální stigma ohledně sexuální intimity ve vyšším věku
News
Zdroj: Adobe Stock

Senior sexpert: Nová pracovní pozice, jež má pomoci zbořit sociální stigma ohledně sexuální intimity ve vyšším věku

V roce 2024 je snad už většina lidí přesvědčena o tom, že potěšení v sexuální oblasti patří každému, bez ohledu na pohlaví, sexuální orientaci nebo zdravotní postižení. Přesto se často zapomíná na to, že sex je důležitou součástí vztahů i pro starší generace. I proto se populární britský výrobce erotických hraček rozhodl přijmout do svých řad odborníky z řad seniorů, aby poskytovali rady starším lidem ohledně intimního života. Tito experti nazvaní „Queen Bees“ (královny včel), budou součástí panelu poradců v oblasti sexu a vztahů.
Michal Černý Autor
7. 6. 2024

Konkrétně se jedná o společnost Lovehoney, která chce tímto krokem změnit přístup k sexu v pozdním věku, protože starší lidé jsou v těchto diskuzích opomíjeni, což mimo jiné vede k tomu, že seniorská generace často svůj sexuální apetit potlačuje a zpochybňuje.

Společnost doufá, že tímto nejen zvýší povědomí o sexuálním zdraví seniorů, ale také pomůže starším lidem cítit se sebevědoměji a otevřeněji ohledně svých sexuálních potřeb a tužeb. Tímto způsobem chce přispět k tomu, aby byl sex vnímán jako přirozená a důležitá součást života ve všech jeho fázích.

Queen Bees – seniorští sexperti

Lovehoney hledá lidi, kteří jsou „vášniví v oblasti sexuálního zdraví a touží změnit pohled na intimitu ve vyšším věku“, a kteří mají „chuť do života a touhu pomáhat ostatním přijmout svou sexualitu“. Tito experti budou pověřeni odstraňováním stigmat kolem sexu během „zlatých let“.

Noví a životem zkušení poradci budou diskutovat o posilování sebevědomí během výrazných tělesných změn a budou průvodci pro nováčky i zkušené milence při objevování jemných nuancí sexu ve vyšším věku. 

<Path> Podvádíte ve spánku svého partnera? Podle odborníků to je úplně normálníZdroj: Nikol Šubrtová, tandfonline.com, anabelmagazine.com

Annabelle Knight, jedna ze současných odbornic Lovehoney v oblasti sexu a vztahů, uvedla: „Chceme, aby se každý cítil ve svém sexuálním životě sebevědomě, bez ohledu na věk. Naše Queen Bees budou zajišťovat, že sexuální pohoda zůstane otevřenou konverzací pro všechny a oslavovanou součástí celkového zdraví v každé fázi života.

Tipy redakce

Cílem je také rozbít tabu kolem myšlenky, že i starší lidé mají sex, a otevřít téma tak, aby si každý mohl položit otázky, na které se mohl bát zeptat – ať už se jedná o to, jak často mají starší lidé sex, nebo o sexuální přitažlivosti ve vyšším věku.

Vědecky vzato...

Podle průzkumu Lovehoney ženy ve věku 65 a více let uvádějí, že jejich libido je v průměru 1,3krát nižší než u mladších věkových skupin. Přesto dvě třetiny osob starších 65 let buď již používaly erotickou hračku s partnerem, nebo by ji rády vyzkoušely. Co se mužů týká, podle jiného průzkumu se jejich ztráta libida s věkem obvykle zhoršuje, ale sexuální aktivita často přetrvává i do vyššího věku. Muži si často udržují sexuální apetit déle než ženy, což může být částečně způsobeno větší dostupností léků, jako je Viagra, které pomáhají udržet jejich libido na vysoké úrovni až do stáří. 

Stejný průzkum pak ještě říká, že přibližně 85 % mužů a žen ve věku 60+ uvádí, že mají alespoň jednu sexuální zkušenost týdně. To potvrzuje, že i starší lidé mají stále aktivní a uspokojivý sexuální život, pokud jsou v dobrém zdravotním stavu. 

Zdroj: thepinknews.com, hindustantimes.com, psychologytoday.com

Populární
články

Suvenýry si na dovolené raději kupte...
SUMMER VIBES

Bačkory, župan, fén či ručníky – co si lze při odjezdu z dovolené vzít z hotelového pokoje a co je už přes čáru?

Autor: Mirka Dobešová
Ne každý podpatek musí úplně škodit
TĚLO & MYSL

Skutečně podpatky nohám i zádům jen škodí? Vědci nově doložili, že jeden typ podpatků zdraví prospívá. A nosit by je měli i muži

Autor: Mirka Dobešová
Podle učitelky žákovské kolektivy odlišnosti zvládají zpracovat
LIDÉ

„Místo výuky dětí o homosexualitě a trans lidech je učme o sexu,“ vyzývá učitelka a přidává i překvapivé zkušenosti s trans žáky

Autor: Mirka Dobešová
Průzkumy opakovaně potvrzují, že manželství je tím nejdůležitějším pro pocit štěstí
LIDÉ

Peníze štěstí nezaručí. Receptem na spokojený život je manželství, potvrzují výzkumy

Autor: Mirka Dobešová
Plavání bez plavek je oblíbená kratochvíle, ovšem pobyt na sluníčku bez plavek není bez rizik
SUMMER VIBES

Chystáte se vyrazit opalovat „na ostro“? Nezapomeňte věnovat potřebnou péči vašemu nádobíčku, jedině tak se vyhnete velkému utrpení

Autor: Mirka Dobešová
Téměř polovina lidí z generace Z uvádí, že se necítí být plně heterosexuální. Co to v budoucnu přinese?
AKTUALITY

Téměř polovina lidí ve věku 18 až 24 let není „zcela heterosexuální“, ukazuje nový průzkum

Autor: Michal Černý
Štěpán Ježek alias DJ Tokátko a Matyáš Sichrovský – duo, které se posledních několik měsíců snaží dát Radosti FX novou tvář
KULTURA

„Aby k nám lidi chodili jen proto, že jde o Radost, to je musíme zase naučit. Tentokrát chceme jít spíše komunitní cestou,“ shodují se majitel hudebního klubu Radost FX Matyáš Sichrovský a produkční Štěpán Ježek

Autor: Michal Černý
I lenoši mohou být výkonní, jen musí vědět, jak na to
TĚLO & MYSL

Pět snadných triků pro lenochy, jak zvýšit vlastní výkonnost. Odkládání úkolů „na potom“ už nebude mít šanci

Autor: Mirka Dobešová
Ikonické boty, které se pro mnohé staly životním stylem
STYL

Měsíc hrdosti je vždy bohatý na nové kolekce, ani výrobce ikonických tenisek letos nezahálel

Autor: Michal Černý
Letní měsíce údajně prospívají nejen celkovému vzhledu, ale i intimním partiím
TĚLO & MYSL

Teplé letní dny prý svědčí mužskému nádobíčku. Je „letní přirození“ jen toužebné přání, nebo realita?

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop