Přidává se do svařáku, zubní pasty i repelentu proti komárům. Znáte všechny způsoby, jak využít tohle oblíbené koření?
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Přidává se do svařáku, zubní pasty i repelentu proti komárům. Znáte všechny způsoby, jak využít tohle oblíbené koření?

Hřebíček, známý též jako klinček, je sušené poupě květu stromu hřebíčkovce kořenného. Pochází z Moluckých ostrovů v Indonésii, přičemž do světa se rozšířil velmi rychle, a to i díky svým bohatým aromatickým vlastnostem a mnoha léčebným účinkům. Dnes se používá například i v kosmetice. Znáte všechna jeho využití?
Michal Černý Autor
5. 6. 2024

Hřebíček má dlouhou a fascinující historii. Ve starověku byl jedním z nejcennějších koření, jeho cena byla srovnatelná snad jen se zlatem. Byl používán v čínské medicíně již před více než dvěma tisíci lety a Římané jej dováželi z daleké Indie, aby ho mohli používat k ochucení jídel a nápojů. V Evropě se hřebíček stal známým díky arabským obchodníkům, kteří jej přiváželi z Orientu. V 16. století, během období velkých zámořských objevů, byly Moluky dobyty Portugalci a později Holanďany, kteří kontrolovali obchod s hřebíčkem po několik staletí.

Díky své bohaté historii použití a přesunům po světě se stal hřebíček součástí mnoha legend, jedna z nich pochází ze starověké Číny. Tamní císaři údajně nařizovali, aby každý, kdo s nimi hovoří, měl v ústech hřebíček, aby jejich dech zůstal svěží. Něco na tom bude, neboť je to jen zpětné doložení antiseptických (nejen těch) vlastnosti hřebíčku, které jsou dnes vědecky potvrzené, ale tenkrát o tom asi těžko někdo mohl vědět.

Chemické složení a léčivé vlastnosti

Hřebíček je bohatý na esenciální oleje, z nichž nejvýznamnější je eugenol. To je bezbarvá až bledě žlutá kapalina extrahovaná z některých esenciálních olejů, které jsou kromě hřebíčku obsaženy i v muškátovém oříšku, skořici nebo bobkovém listu. Esenciální oleje v hřebíčku obsahují dohromady až 85 % eugenolu. Tato kapalina je silné antiseptikum, analgetikum a působí též protizánětlivě, díky čemuž jsou výtažky z hřebíčku často používány v tradiční medicíně i farmacii.

Hřebíček má i významné antioxidační vlastnosti, což z něj dělá účinný prostředek proti volným radikálům v těle. Kromě toho je bohatý na vitamíny (A, C, K) a minerály (vápník, železo, hořčík), což přispívá k celkovému posílení imunitního systému. Je tak docela s podivem, že není ve vyšší míře obsažen i ve sportovní výživě.

Co se týká samotného použití, už po generace se kupříkladu předává informace, že hřebíček jako takový je vynikající prostředek proti bolesti zubů. Stačí prý přiložit jeho kousek na bolavý zub a jeho analgetické vlastnosti přinesou úlevu. Ať už vám tato metoda funguje či ne, pravdou zůstává, že hřebíčkový olej se přidává jak do zubních past, tak i do ústních vod. Můžete jej nakapat i do vlažné vody a použít jako kloktadlo.

Pro své protizánětlivé účinky se zase používá při léčbě dýchacích potíží, jako je kašel a astma. Hřebíčkový čaj je účinný při nachlazení a bolestech v krku. Stačí několik hřebíčků povařit ve vodě, přidat med (či jinou sladkou alternativu) a citron a máte velikou šanci, že se vám brzy uleví.

<Path> Restaurace bez lidí a kuchyně bez restaurace. Trend „take away“ mění způsob stravování i samotnou podstatu restauratérstvíZdroj:

Hrnečku vař…

Hřebíček je nepostradatelnou součástí mnoha kuchyní po celém světě. Jeho výrazná chuť a aroma se totiž hodí do sladkých i slaných pokrmů. V Indii je klíčovou složkou směsi koření garam masala a používá se v tradičních pokrmech jako biryani. V evropské kuchyni je hřebíček často používán pro přípravu vánočního pečiva, svařeného vína a různých omáček.

Tipy redakce

Kromě toho se používá při nakládání zeleniny, dochucování uzenin a v některých druzích likérů. Jeho silná chuť však vyžaduje opatrné dávkování, aby nepřehlušila ostatní ingredience.

Některé studie navíc naznačují, že hřebíček může pomoci regulovat hladinu cukru v krvi, což je užitečné pro prevenci a léčbu cukrovky. Přidání hřebíčku do stravy tak může být prospěšné pro lidi s rizikem vzniku této nemoci. Taktéž prý může stimulovat produkci trávicích enzymů a zlepšit trávení. Pomáhá při nadýmání, křečích a dalších trávicích potížích. Žvýkání několika hřebíčků po jídle může také podpořit trávení a osvěžit dech.

Hřebíčkový repelent proti komárům je nejen účinný, ale na rozdíl od většiny dalších sprejů i zcela přírodní
Foto: Adobe Stock

Domácí použití a kosmetika

Hřebíčkový olej se používá v aromaterapii pro své relaxační účinky, stačí jej přidat do koupele (jen pár kapek), nebo do difuzéru. Vzduch prosycený účinnými látkami má zaručit snížení stresu. Vůně ale také lze docílit zavěšením plátěného sáčku plného hřebíčku někam do prostoru místnosti. To pro případ, že byste olej nemohli sehnat a neměli dostatek koření pro jeho výrobu.

Pokud smícháte hřebíčkový olej s jiným nosným olejem (kokosový, mandlový), abyste zbytečně nepodráždili svoji pleť, můžete tuto směs vtírat do spánků ve chvíli, kdy vás bolí hlava. Opět by se vám mělo ulevit. Tuto olejovou směs můžete použít i na boj proti akné, avšak dejte si pozor, vlastnosti kokosového oleje mohou akné paradoxně zhoršit, zejména u těch, kteří už tak mají velmi mastnou pleť. Při zhoršení tak směs raději vysaďte, anebo se nejdříve poraďte se svým lékařem.

Smícháním hřebíčkového oleje s vodou a alkoholem zase získáte sprej proti komárům, který je nejen účinný (ozkoušeno dlouholetou praxí), ale také na rozdíl od mnoha chemických repelentů i šetrný k pokožce. Hřebíčkový olej přidaný do vody a octa pak vytváří účinný dezinfekční sprej, který lze použít na čištění povrchů v kuchyni a koupelně.

A jak hřebíček používáte vy? Máte ho jen v kuchyni vedle vína, nebo snad o všech jeho výhodách víte a výše uvedené vlastnosti a použití už máte v malíčku? V komentářích se s námi můžete podělit o zkušenosti i další způsoby, jak s ním naložit. 

Zdroj: ncbi.nlm.nih.gov, sciencedirect.com, cabidigitallibrary.org

Populární
články

Ne každý podpatek musí úplně škodit
TĚLO & MYSL

Skutečně podpatky nohám i zádům jen škodí? Vědci nově doložili, že jeden typ podpatků zdraví prospívá. A nosit by je měli i muži

Autor: Mirka Dobešová
Plavání bez plavek je oblíbená kratochvíle, ovšem pobyt na sluníčku bez plavek není bez rizik
SUMMER VIBES

Chystáte se vyrazit opalovat „na ostro“? Nezapomeňte věnovat potřebnou péči vašemu nádobíčku, jedině tak se vyhnete velkému utrpení

Autor: Mirka Dobešová
Suvenýry si na dovolené raději kupte...
SUMMER VIBES

Bačkory, župan, fén či ručníky – co si lze při odjezdu z dovolené vzít z hotelového pokoje a co je už přes čáru?

Autor: Mirka Dobešová
Štěpán Ježek alias DJ Tokátko a Matyáš Sichrovský – duo, které se posledních několik měsíců snaží dát Radosti FX novou tvář
KULTURA

„Aby k nám lidi chodili jen proto, že jde o Radost, to je musíme zase naučit. Tentokrát chceme jít spíše komunitní cestou,“ shodují se majitel hudebního klubu Radost FX Matyáš Sichrovský a produkční Štěpán Ježek

Autor: Michal Černý
Ikonické boty, které se pro mnohé staly životním stylem
STYL

Měsíc hrdosti je vždy bohatý na nové kolekce, ani výrobce ikonických tenisek letos nezahálel

Autor: Michal Černý
Letní měsíce údajně prospívají nejen celkovému vzhledu, ale i intimním partiím
TĚLO & MYSL

Teplé letní dny prý svědčí mužskému nádobíčku. Je „letní přirození“ jen toužebné přání, nebo realita?

Autor: Mirka Dobešová
I lenoši mohou být výkonní, jen musí vědět, jak na to
TĚLO & MYSL

Pět snadných triků pro lenochy, jak zvýšit vlastní výkonnost. Odkládání úkolů „na potom“ už nebude mít šanci

Autor: Mirka Dobešová
„Pokud máte z něčeho strach, často je oprávněný, protože vás varuje intuice,“ myslí si pár
LIDÉ

Seznámení s partnerovým otcem nevyšlo. „Pokud máte z něčeho strach, často je oprávněný, protože vás varuje intuice,“ myslí si pár

Autor: Irena Piloušková
Příprava koktejlu Geranium
TRENDY

„Opičí bar“ v centru Prahy slibuje nejen skvělý gin, ale i koktejly, které osloví každého – včetně abstinentů a veganů

Autor: Mirka Dobešová
Batoh z řady Thule Subterra 2 je stylový a praktický
LUXURY TRAVEL

Nejlepší parťáci na cesty? Jeden je malý, skladný a má čtyři kolečka a druhý se vám „usadí“ na zádech, aniž byste si všimli

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop