Vyhazujete potraviny pár dnů po skončení minimální trvanlivosti? Přicházíte zbytečně o spoustu jídla i peněz
Komentář
Zdroj: Adobe Stock
<Path>

Vyhazujete potraviny pár dnů po skončení minimální trvanlivosti? Přicházíte zbytečně o spoustu jídla i peněz

Když nakupujete, určitě si prohlížíte štítky na potravinách. To je samozřejmě dobrý nápad, protože se tam kromě složení nachází i jedna velmi důležitá informace – datum spotřeby. A tady občas přichází matoucí moment. Na některých potravinách je totiž napsáno datum, do kterého byste je měli spotřebovat, což určitě udělejte, ale jsou i takové, kde je uvedena minimální trvanlivost. A v tomhle druhém případě už máte více času, než jste si možná mysleli.
Redakce Redakce Autor
29. 5. 2024

Potraviny s uvedenou minimální trvanlivostí jsou totiž zpravidla bezpečné ke konzumaci několik týdnů i měsíců po uplynutí tohoto data, záleží samozřejmě na jejich druhu. Vyhozením těchto potravin pár dnů po skončení minimální trvanlivosti přicházíte nejen o spoustu jídla, ale také o peníze. Mnohé potraviny mají díky svému způsobu balení a zpracování delší životnost, než je uvedeno na obalu.

Každý den se na světě vyhodí tuny potravin zbytečně, a odhaduje se, že až třetina veškerého vyprodukovaného jídla skončí v odpadu. A o kterých potravinách se tedy zejména bavíme? 

Konzervy a suché potraviny

Typickým příkladem jsou konzervy, které mohou vydržet i několik let po uplynutí minimální trvanlivosti. Pokud konzerva není vypouklá, prasklá nebo zrezivělá, je obsah s vysokou pravděpodobností v pořádku. Podobně je tomu u cereálií a suchých potravin obecně. Těstoviny, sušenky nebo cornflaky se nezkazí, pokud jsou uchovávány v suchu a temnu, jak je uvedeno na obale. Plastové obaly dnes zabraňují přístupu vzduchu, a tím i bakteriím. Jen už po takové době možná nebudou tak křupavé a lahodné, jako týden po jejich nákupu. 

Mléčné výrobky

Možná vás to překvapí, ale i mléčné výrobky mohou vydržet déle, než tvrdí výrobci. Například odstředěné mléko v TetraPaku může vydržet velmi dlouho, což je pravděpodobně způsobeno jeho úpravou a balením. UHT (ultra-high temperature) mléko je tepelně ošetřeno a baleno tak, že vydrží mnoho měsíců, pokud je neotevřené.

<Path> Na jižní Moravě si užijete překrásnou přírodu, skvělé jídlo i cestu do pravěkuZdroj:

Jogurty často obsahují živé kultury, které mohou přispět k jejich delší trvanlivosti. Tvrdé sýry, jako je čedar nebo parmazán, mají nízký obsah vody a vysoký obsah soli, což brání růstu bakterií. Tyto sýry mohou být bezpečně konzumovány i po několika týdnech či měsících po uplynutí minimální trvanlivosti, pokud nejsou plesnivé nebo jinak viditelně zkažené.

Tipy redakce

Máslo a smetana také vydrží déle, pokud jsou správně skladovány. Máslo může být uchováváno v mrazáku po dobu několika měsíců bez ztráty kvality. Smetana může být používána i po uplynutí minimální trvanlivosti, pokud nemá nepříjemný zápach nebo chuť.

Důležité je vždy zkontrolovat mléčné výrobky vizuálně a čichově před konzumací. Pokud produkt vypadá normálně a nevykazuje známky zkažení, je pravděpodobně bezpečný k jídlu. Dodržování správných postupů skladování, jako je udržování mléčných výrobků v chladničce a minimalizace jejich vystavení teplu, může výrazně prodloužit jejich trvanlivost a zajistit bezpečnost jejich konzumace.

Mražené potraviny

U mražených potravin je situace složitější. V mrazáku vydrží jídlo poživatelné téměř neomezeně, ale postupně ztrácí chuť kvůli tvorbě ledových krystalů. Po půl roce může většina jídel chutnat jako voda. Voda však není jedovatá, takže není třeba mít obavy. Pozor ale na rozmrazování a opětovné zmrazování, kde může dojít k množení bakterií.

Podle statistik organizace Food and Agriculture Organization (FAO) se na celém světě vyhodí přibližně 1,3 miliardy tun potravin ročně, což představuje zhruba třetinu celkové produkce potravin. Tento obrovský objem odpadu představuje nejen plýtvání cennými zdroji, jako je voda a energie potřebná pro jejich výrobu, ale také ekonomické ztráty. Odhaduje se, že celosvětové ekonomické ztráty spojené s plýtváním potravinami činí přibližně 940 miliard dolarů ročně.

Nezapomeňte, že potraviny s prošlou minimální trvanlivostí nejsou automaticky zkažené, výrobci jen po vypršení lhůty nezaručují původní kvalitu produktu. Což je docela značný rozdíl. 

Zdroj: Johnny G. Midgey, fao.org

Populární
články

Užívá si, že nemusí nervózně čekat u telefonu, oba preferují aktivní udržování neustálého kontaktu
LIDÉ

„Potřebujeme vidět a slyšet, že nás ten druhý taky chce,“ říká v rozhovoru o lásce muž, který roky bojoval s ghostingem

Autor: Irena Piloušková
Těžko říci, zda změnit přátelství v přátelství se sexem, je zrovna výhra
LIDÉ

Je „přátelství s výhodami“ skutečně výhodné? Podle odborníků nejsou nezávazné vztahy pro každého a často končí špatně

Autor: Mirka Dobešová
Sezení při močení má pozitivní účinky na zdraví i hygienu
TĚLO & MYSL

Při močení si raději sedněte, doporučují lékaři mužům. Aneb proč není tato mužská „výhoda“ záviděníhodná

Autor: Mirka Dobešová
Zbiroh je krásné malé městečko vzniklé už ve 13. století. I díky Jamisonovi Youngovi má opět šanci vejít do většího povědomí celé republiky
LIDÉ

Australan spravuje bývalou vlakovou stanici ve Zbirohu. Chce z ní vytvořit velkolepé regionální kulturní centrum

Autor: Michal Černý
Josef Šálek je doslova ztělesněním toho, že když se pro něco skutečně rozhodnete, můžete dokázat „nemožné“
LIDÉ

„Člověk dokáže úplně cokoliv, když se pro to rozhodne a přestane pochybovat,“ říká Josef Šálek, pokořitel několika světových rekordů

Autor: Michal Černý
Štěpán Ježek alias DJ Tokátko a Matyáš Sichrovský – duo, které se posledních několik měsíců snaží dát Radosti FX novou tvář
KULTURA

„Aby k nám lidi chodili jen proto, že jde o Radost, to je musíme zase naučit. Tentokrát chceme jít spíše komunitní cestou,“ shodují se majitel hudebního klubu Radost FX Matyáš Sichrovský a produkční Štěpán Ježek

Autor: Michal Černý
Ikonické boty, které se pro mnohé staly životním stylem
STYL

Měsíc hrdosti je vždy bohatý na nové kolekce, ani výrobce ikonických tenisek letos nezahálel

Autor: Michal Černý
Mladí LGBTQ+ lidé mají ve spojení s klimatickou změnou z více než poloviny vážné obavy o svoji budoucnost, často i oprávněně
AKTUALITY

Mladí LGBTQ+ lidé se o klima bojí víc než hetero většina, čelí proto i depresím. Klimatická změna totiž vystaví komunitu větším rizikům

Autor: Michal Černý
Ne každý podpatek musí úplně škodit
TĚLO & MYSL

Skutečně podpatky nohám i zádům jen škodí? Vědci nově doložili, že jeden typ podpatků zdraví prospívá. A nosit by je měli i muži

Autor: Mirka Dobešová
Jaroslav Reich Lorman
LIDÉ

„Starší LGBTQ+ lidé jednoduše nejsou tolik vidět, ne že by nebyli,“ myslí si ředitel organizace ŽIVOT 90

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop