Není se za co stydět! Bělení intimních partií je dnes zcela běžnou praxí. Trendy je řešení depigmentačním laserem. Co to obnáší?
Rozhovor
Zdroj: Adobe Stock
<Path>

Není se za co stydět! Bělení intimních partií je dnes zcela běžnou praxí. Trendy je řešení depigmentačním laserem. Co to obnáší?

V rozhovoru s Kateřinou Bauerovou, vrchní sestrou na prémiové klinice plastické chirurgie, korektivní dermatologie a estetické gynekologie Premier Clinic, jsme se zaměřili na jednu z neobvyklých, avšak stále populárnějších procedur – bělení řitního otvoru. Jak takový zákrok probíhá, kolik stojí a jak se na něj připravit?
Rozálie Růžičková Rozálie Růžičková Autor
9. 2. 2024

Kateřino, můžete nám nejdříve objasnit, proč vůbec intimní partie tmavnou?

Je to třecí plocha. V jakémkoliv místě, kde se o sebe pokožka otírá, dochází k neustálému narušování, které má za následek tmavnutí. U žen je tento proces často spojen s hormonálními změnami, zejména během těhotenství, kdy může dojít k celkovému ztmavnutí intimních partií. I u mužů ale dochází k hormonální nerovnováze, a tak u nich nelze tato příčina vyloučit.

Zároveň se jedná o oblast, kterou sice nevystavujeme běžně na slunci, ale při návštěvě solárií je potřeba ji chránit před UV zářením.

A kdo častěji využívá vaše služby, spíše ženy nebo muži?

Řekla bych, že je to poměrně vyrovnané.

Prozradíte našim čtenářům, kteří by potenciálně mohli být vašimi klienty, jak takový zákrok probíhá?

Před samotným ošetřením doporučujeme aplikaci anestetického krému nebo spreje, abychom minimalizovali nepříjemnosti spojené s procedurou. Zákrok probíhá za asistence chladícího zařízení a provádíme ho depigmentačním laserem, který je schopen nejen odstranit pigmentaci, ale při jiné vlnové délce také tetování.

Jak je potřeba se připravit?

Před zákrokem je důležitá edukace. Doporučujeme nejdříve konzultaci, jelikož se stále jedná o tabuizovaný zákrok a veřejné informace o něm jsou omezené. Je potřeba počítat s hojením, které trvá zhruba týden a během něhož se v oblasti ošetření vytvářejí stroupky. Těch není třeba se bát, ale v den ošetření mohou být opravdu nepříjemné. Místo může natéct, štípat, svědit nebo pálit… Zkušenost je to individuální, ale vždy se doporučuje v den zákroku místo chladit a mít klid. 

Celý týden se pak také doporučuje volit aktivity, které minimalizují vlhkost a pot a umožňují klientům dodržovat hygienické návyky. Po každé stolici by mělo docházet k omytí a určitě nedoporučujeme provozovat pohlavní styk. V průběhu těchto sedmi dní se většina klientů úplně zotaví a zůstanou bez fyzického omezení. Nicméně po dobu následujících dvou měsíců je důležité mít na paměti vysokou fotosenzitivitu. Proto bych já osobně doporučila vůbec nenavštěvovat solária. Jakmile se totiž na takto ošetřené místo dostane UV záření, vznikne tzv. hyperpigmentace, což znamená, že by ošetření nebylo účinné a výsledkem by bylo ještě výraznější tmavnutí. 

<Path> Dívat se, ale nesahat! Živý Ken otevřeně promluvil o svém sexuálním životě - nesnáší, když se jeho perfektního těla někdo dotýkáZdroj:

Mohou nastat nějaké komplikace?

Mohou se objevit otoky nebo se doba hojení může mírně prodloužit, ale s žádnými zánětlivými procesy ani ničím podobným jsme se zatím nesetkali.

V některých zemích je bělení konečníku dokonce zákonem zakázáno. Jaká jsou rizika?

U nás je to určitě legální. Jsme zdravotnické zařízení a využíváme k tomuto zákroku lékařský přístroj, takže se jedná o opravdu certifikované metody. Není čeho se obávat. 

Provádíme dva až tři výkony týdně, což je poměrně dost, zvláště vzhledem k tomu, že tato technika není zatím příliš známá a nemáme téměř žádné zkušenosti s komplikacemi, které by mohly představovat pro klienty nějaké větší riziko. 

Tipy redakce

Jaká je cena tohoto zákroku?

Pokud se bavíme pouze o okolí rekta, cena výkonu se pohybuje kolem sedmi tisíc korun. Nicméně vždy doporučujeme minimálně dvě ošetření a je potřeba zohlednit stupeň pigmentace, takže ani nelze jednoznačně tvrdit, že dvě procedury postačí a klient bude spokojený. Samozřejmě také záleží, jak moc si člověk přeje oblast zesvětlit. Někomu to stačí lehce a je spokojený po jednom vyšetření, to se může také stát.

Něco jiného by samozřejmě bylo, pokud bychom se bavili o depigmentaci celých intimních partií, kde se už orientujeme podle individuální cenové nabídky. Takto rozsáhlý zákrok ale doporučujeme pouze ženám.

<Path> Zkrášlování genitálií je novým trendem, a to včetně bělení penisu. Jak probíhá a kdo o něj má největší zájem?Zdroj: zmescience.com, thailandredcat.com, allure.com, .bbc.com, firstpost.com, france24.com

Je stupeň pigmentace u mužů vyšší než u žen?

Ne, rozdíl je v rozsahu pár centimetrů. 

Doporučila byste našim čtenářům nějaké domácí techniky?

Pigment je obvykle uložen velmi hluboko, takže by muselo jít o hodně povrchovou pigmentaci, aby s tím člověku dokázal pomoci krém. Navíc jsme v těchto místech velmi blízko sliznice, takže bych žádné domácí techniky určitě nedoporučovala. Mohlo by dojít k poleptání a pigmentace by se mohla i zhoršit.

Vaše klinika poskytuje i mnoho dalších estetických úprav, jaké jsou nejčastější? Řadí se mezi ně depigmentace?

Depigmentace je jedním z těch méně vytížených výkonů. Nejčastěji odstraňujeme tetovaní, ošetříme kolem patnácti lidí denně. Častými službami jsou též epilace a specializujeme se také na estetickou dermatologii, což zahrnuje aplikační procedury jako botox a podobně.

Zdroj: Rozáile Růžičková, Premier Clinic

Populární
články

Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Semeno sice jako mlíčko trochu vypadá, konzumace mléka se na jeho chuti ovšem podepisuje negativně
HOT!

Slané, hořké, nasládlé: Na chuť semene má vliv strava, ale taky nemoci. Experimenty zkušených dokazují, co se na šmaku podepisuje nejvíc

Autor: Martin Lyko
Elektro-sex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická
HOT!

Elektrosex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická

Autor: Irena Piloušková
Věk by neměl být člověku překážkou vůbec v ničem
CESTOVÁNÍ

Na cestování není nikdy pozdě. 94letá seniorka boří svými dobrodružstvími z cest Instagram a zvládá to, o čem my ostatní jen sníme

Autor: Mirka Dobešová
Dlouhodobý pocit osamělosti se řadí ke stejným nebezpečím jako je kouření. Přesto je ještě velmi málo prozkoumaným jevem
TĚLO & MYSL

Cítíte osamělost? Nepropadejte depresi a raději začněte lovit bobříky, nebo se zavřete do tmy

Autor: Michal Černý
Eutanázie – měl by mít člověk absolutní právo ukončit svůj život s asistencí lékařů? Otázka, kterou budeme řešit ještě hodně dlouho
LIDÉ

Je dobrovolná eutanázie řešením problémů, anebo neexistuje hranice, kdy by se měl člověk vzdát?

Autor: Michal Černý
Jak dlouho by měl trvat sex?
HOT!

„A není to málo?“ Víme, jak dlouho by měl trvat „průměrný sex“ a kolikrát jej „průměrně“ mít

Autor: Mirka Dobešová
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko
Anální sex je často obávanou praktikou, ale při správném přístupu je to příjemné zpestření života
LIDÉ

Bojíte se análního sexu, anebo ho chcete naopak ozvláštnit? Přinášíme pár tipů pro bezpečný a příjemný zážitek

Autor: Michal Černý
I drag queens již dostaly prostor ve filmu i divadle
KULTURA

Muži se pro pobavení druhých převlékají za ženy od nepaměti. Ženskou roli si „střihli“ mnozí hollywoodští šviháci a třeba i Vlasta Burian

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop