Není se za co stydět! Bělení intimních partií je dnes zcela běžnou praxí. Trendy je řešení depigmentačním laserem. Co to obnáší?
Rozhovor
Zdroj: Adobe Stock
<Path>

Není se za co stydět! Bělení intimních partií je dnes zcela běžnou praxí. Trendy je řešení depigmentačním laserem. Co to obnáší?

V rozhovoru s Kateřinou Bauerovou, vrchní sestrou na prémiové klinice plastické chirurgie, korektivní dermatologie a estetické gynekologie Premier Clinic, jsme se zaměřili na jednu z neobvyklých, avšak stále populárnějších procedur – bělení řitního otvoru. Jak takový zákrok probíhá, kolik stojí a jak se na něj připravit?
Rozálie Růžičková Rozálie Růžičková Autor
9. 2. 2024

Kateřino, můžete nám nejdříve objasnit, proč vůbec intimní partie tmavnou?

Je to třecí plocha. V jakémkoliv místě, kde se o sebe pokožka otírá, dochází k neustálému narušování, které má za následek tmavnutí. U žen je tento proces často spojen s hormonálními změnami, zejména během těhotenství, kdy může dojít k celkovému ztmavnutí intimních partií. I u mužů ale dochází k hormonální nerovnováze, a tak u nich nelze tato příčina vyloučit.

Zároveň se jedná o oblast, kterou sice nevystavujeme běžně na slunci, ale při návštěvě solárií je potřeba ji chránit před UV zářením.

A kdo častěji využívá vaše služby, spíše ženy nebo muži?

Řekla bych, že je to poměrně vyrovnané.

Prozradíte našim čtenářům, kteří by potenciálně mohli být vašimi klienty, jak takový zákrok probíhá?

Před samotným ošetřením doporučujeme aplikaci anestetického krému nebo spreje, abychom minimalizovali nepříjemnosti spojené s procedurou. Zákrok probíhá za asistence chladícího zařízení a provádíme ho depigmentačním laserem, který je schopen nejen odstranit pigmentaci, ale při jiné vlnové délce také tetování.

Jak je potřeba se připravit?

Před zákrokem je důležitá edukace. Doporučujeme nejdříve konzultaci, jelikož se stále jedná o tabuizovaný zákrok a veřejné informace o něm jsou omezené. Je potřeba počítat s hojením, které trvá zhruba týden a během něhož se v oblasti ošetření vytvářejí stroupky. Těch není třeba se bát, ale v den ošetření mohou být opravdu nepříjemné. Místo může natéct, štípat, svědit nebo pálit… Zkušenost je to individuální, ale vždy se doporučuje v den zákroku místo chladit a mít klid. 

Celý týden se pak také doporučuje volit aktivity, které minimalizují vlhkost a pot a umožňují klientům dodržovat hygienické návyky. Po každé stolici by mělo docházet k omytí a určitě nedoporučujeme provozovat pohlavní styk. V průběhu těchto sedmi dní se většina klientů úplně zotaví a zůstanou bez fyzického omezení. Nicméně po dobu následujících dvou měsíců je důležité mít na paměti vysokou fotosenzitivitu. Proto bych já osobně doporučila vůbec nenavštěvovat solária. Jakmile se totiž na takto ošetřené místo dostane UV záření, vznikne tzv. hyperpigmentace, což znamená, že by ošetření nebylo účinné a výsledkem by bylo ještě výraznější tmavnutí. 

<Path> Přichází revoluce v mužské intimní hygieně! Na trh se dostávají „Nadkins“, vlhčené ubrousky určené pro péči o vaše mužství. V čem spočívá jejich výhoda a kdy se dostanou k nám?Zdroj:

Mohou nastat nějaké komplikace?

Mohou se objevit otoky nebo se doba hojení může mírně prodloužit, ale s žádnými zánětlivými procesy ani ničím podobným jsme se zatím nesetkali.

V některých zemích je bělení konečníku dokonce zákonem zakázáno. Jaká jsou rizika?

U nás je to určitě legální. Jsme zdravotnické zařízení a využíváme k tomuto zákroku lékařský přístroj, takže se jedná o opravdu certifikované metody. Není čeho se obávat. 

Provádíme dva až tři výkony týdně, což je poměrně dost, zvláště vzhledem k tomu, že tato technika není zatím příliš známá a nemáme téměř žádné zkušenosti s komplikacemi, které by mohly představovat pro klienty nějaké větší riziko. 

Tipy redakce

Jaká je cena tohoto zákroku?

Pokud se bavíme pouze o okolí rekta, cena výkonu se pohybuje kolem sedmi tisíc korun. Nicméně vždy doporučujeme minimálně dvě ošetření a je potřeba zohlednit stupeň pigmentace, takže ani nelze jednoznačně tvrdit, že dvě procedury postačí a klient bude spokojený. Samozřejmě také záleží, jak moc si člověk přeje oblast zesvětlit. Někomu to stačí lehce a je spokojený po jednom vyšetření, to se může také stát.

Něco jiného by samozřejmě bylo, pokud bychom se bavili o depigmentaci celých intimních partií, kde se už orientujeme podle individuální cenové nabídky. Takto rozsáhlý zákrok ale doporučujeme pouze ženám.

<Path> Jak si zvětšit penis? Funkčních způsobů je několikZdroj: erekce.cz, zvetsenipenisu.cz, aesthevita.cz

Je stupeň pigmentace u mužů vyšší než u žen?

Ne, rozdíl je v rozsahu pár centimetrů. 

Doporučila byste našim čtenářům nějaké domácí techniky?

Pigment je obvykle uložen velmi hluboko, takže by muselo jít o hodně povrchovou pigmentaci, aby s tím člověku dokázal pomoci krém. Navíc jsme v těchto místech velmi blízko sliznice, takže bych žádné domácí techniky určitě nedoporučovala. Mohlo by dojít k poleptání a pigmentace by se mohla i zhoršit.

Vaše klinika poskytuje i mnoho dalších estetických úprav, jaké jsou nejčastější? Řadí se mezi ně depigmentace?

Depigmentace je jedním z těch méně vytížených výkonů. Nejčastěji odstraňujeme tetovaní, ošetříme kolem patnácti lidí denně. Častými službami jsou též epilace a specializujeme se také na estetickou dermatologii, což zahrnuje aplikační procedury jako botox a podobně.

Zdroj: Rozáile Růžičková, Premier Clinic

Populární
články

Kush je příčinou nespočtu hospitalizací i úmrtí
TĚLO & MYSL

Nová droga známá jako kush dělá z lidí zombie. Je levná, dostupná a mnohé ji spojuje s kontroverzním HHC

Autor: Mirka Dobešová
Michal Novotný
AKTUALITY

„Chudák“ bílý heterosexuální muž Michal Novotný řekl svůj názor a dostal za to facku na sítích. Homofob přece není, když to sám říká

Autor: Martin Lyko
Měli by být generací, která je otevřená všemu, feminismus se ale mladým mužům nelíbí
LIDÉ

Feminismus přináší víc škody než užitku, tvrdí mladí muži. Být mužem je dle nich těžké. Progresivněji myslí i senioři, ukázal výzkum

Autor: Mirka Dobešová
Kolik designů dokážeš smíchat, tolikrát jsi člověkem
Trendy & Styl 2024

Jaké jsou letos trendy bytového designu? Porovnali jsme nabídku čtyř velkých hráčů na trhu!

Autor: Michal Černý
Pro Adélku zaběhl dokonce 770 km v rekordním čase 6 dní, 19 hodin a 15 minut
LIDÉ

Uběhl 770 kilometrů za 6 dní. Tomáš Štverák pochází z Beskyd, závodí ale v různých koutech světa

Autor: Rozálie Růžičková
Gayové jsou nároční, víc než fyzické aspekty jim ale vadí arogantní chování
LIDÉ

Nemůžete si najít chlapa? Začněte být hodní na servírky a zahoďte žiletku, říkají gayové. Svěřili se, co je na mužích nejvíc odpuzuje

Autor: Martin Lyko
Mokré sny jsou přirozenou součástí mužského života
TĚLO & MYSL

Proč mají muži mokré sny? Erotické snění ani absence ukojení nejsou podmínkou, říkají odborníci. Poluce ovšem není jen „výsadou“ mužů

Autor: Martin Lyko
„Vždycky byl v něčem jiný, jako by jeho vysílač byl obrácený na druhou stranu," říká o Mikym Luboš
LIDÉ

„Jako by fungoval na úplně jiných vlnách než já. Ukázal mi fotku kluka a já se začal smát,“ říká muž o coming outu svého kamaráda

Autor: Irena Piloušková
Jedli naši předci převážně maso?
TĚLO & MYSL

Maso (ne)dělá člověka: Paleo strava je blud, naši předci sice lovili, ale mnohem víc sbírali. V jejich jídelníčku převládaly rostliny

Autor: Mirka Dobešová
Wu wei je možná starý přes dva tisíce let, na jeho aktuálnosti to ale nic nezměnilo
TĚLO & MYSL

Jak dosáhnout úspěšného života vymysleli v Číně už před 2000 lety. Koncept „wu wei“ spočívá v nicnedělání

Autor: Martin Lyko

E-Shop