Novoroční detox aneb vnější krása neexistuje bez té vnitřní
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Unsplash/ Mohamed Nohassi

Novoroční detox aneb vnější krása neexistuje bez té vnitřní

Vítáme nový rok a s ním i symbolickou příležitost pro nové začátky. Jde o dobu, kdy mnozí z nás hledají cesty, jak zlepšit svůj život, ať už prostřednictvím fyzického detoxu, anebo třeba profesního růstu. V tomto článku se podíváme na to, jak můžeme efektivně využít energii nového roku k dosažení našich cílů a jak můžeme přijmout změny, které nám pomohou cítit se lépe. Jak zevnitř, tak zvenku. Budeme se věnovat tipům na detoxikaci těla, stejně jako strategiím pro zlepšení mentálního a emocionálního zdraví. Těšíte se? Tak pojďme na to!
Michal Černý Autor
3. 1. 2024

Velmi silným tématem, které můžeme hned takhle na začátku načnout a nechat nám uležet v hlavách, jsou vztahy. Naše novoroční přání po změnách zahrnují právě změny v přístupu k lidem v našem okolí. Je dobré se zamyslet nad tím, kdo nám v životě přináší radost a kdo spíše bere energii. Nový rok je skvělá příležitost pro posílení vztahů, které nám dávají smysl, a možná i pro rozloučení se s těmi, které nám již neslouží v žádném ohledu. Náš čas je cenný, a měli bychom ho trávit s lidmi, kteří nám přinášejí pozitivní energii, anebo jakoukoliv jinou přidanou hodnotu.

Tipy redakce

Určitě mnoho z nás také přemýšlí nad změnou kariéry. I tady je možná čas na malou revizi našich plánů a ambicí. Je dobré nemít strach přehodnotit naše cíle a směřování. Jestli to znamená naučit se nové dovednosti nebo najít lepší rovnováhu mezi prací a osobním životem, tak proč ne? Novoroční detox jde ruku v ruce s hledáním radosti a smyslu ve věcech, které děláme, stačí jen lehce otevřít svou mysl a přijmout úplně nové zkušenosti beze strachu ze selhání. 

Pojďme ale být o trochu více konkrétní a zaměřit na se tři důležité oblasti našich životů.

<Path> Představujeme finalisty Muže roku 2018: 7.díl: Jiří Kmoníček: "V životě bych chtěl být hrdý na to, co jsem udělal jak pro sebe, tak pro ty, co mám rád!"Zdroj: David Novotný, Muž roku 2018, HerminaPress, Lenka Hatašová, Instagram

Mentální detox

V novém roce je skvělá příležitost zaměřit se nejen na fyzické zdraví, ale i na mentální a emocionální pohodu. Znamená to dát si čas na odpočinek od neustálého shonu a například i digitálního světa, ve kterém jsme uvězněni často více než si uvědomujeme. Je dobré si najít chvilku pro sebe, vyčistit si mysl a nabrat novou energii. To může znamenat odpojení se od sociálních médií, meditaci, nebo třeba jen klidné chvíle strávené s knihou nebo v přírodě. Tím správným klíčem je najít aktivitu, která nám pomůže odreagovat se a soustředit se na přítomný okamžik, vlastní pocity a myšlenky.

Dalším krokem v emocionálním detoxu je naučit se efektivně zpracovávat a vyjadřovat své emoce. To může zahrnovat psaní deníku, kde si lze zapisovat všechny své myšlenky a pocity, nebo hledání podpory u přátel, rodiny či dokonce terapeuta. Pamatujte si, že na posledním zmíněném příkladu není vůbec nic ostudného ani zvláštního, rada odborníka je někdy nad zlato. Je důležité si uvědomit, že projevování emocí je zdravé a přirozené. Učit se rozpoznávat a vyjadřovat, co cítíme, může pomoci lépe zvládat stres a zlepšit vztahy s ostatními.

V neposlední řadě, nezapomínejme na význam vděčnosti a pozitivního myšlení. I když se může zdát, že se všechno kolem nás hroutí, zkusme najít jakékoliv „malé“ věci, za které můžeme být vděční. Toto cvičení si pomáhá udržet pozitivní perspektivu a často může zlepšit náladu. Vědomé zaměření na pozitiva v našem životě může vést ke zlepšení celkového emocionálního a mentálního zdraví. V tomto novém roce se tedy snažme najít radost ve všem, co děláme, a pamatujme si, že každý den je novou příležitostí pro růst a změnu. Což se přímo pojí s dalším bodem. 

 

Detox pracovního a osobního života

Změny v pracovním a osobním životě jsou v novém roce jako otevřená pozvánka k přehodnocení toho, jak trávíme náš čas, tedy jednu z njedůležitějších věcí, které v životě máme. V práci to může znamenat znovuobjevení rovnováhy mezi pracovními úkoly a osobním časem. Možná je čas naučit se říkat „ne“ některým požadavkům, které přesahují naše limity, nebo si vyhradit čas na plánování a organizaci, aby byly pracovní dny méně hektické. Zaměřme se na efektivitu a pokud je to možné, hledejme způsoby, jak být během pracovní doby produktivnější tak, aby zbylo více času na osobní život. Případně si najít takovou práci, která toto umožňuje. 

<Path> Chcete jiné tělo, ale cvičení vás ubíjí? Trápíte se chybami, ale proces změny je mučení? Ne, nepotřebujete nakopat, ale nakopnout!Zdroj: them.us, elitedaily.com, mypilates.cz, czechsquash.cz, spojujenasjoga.cz, bbrfoundation.org, verywellmind.com

V osobním životě detox často znamená dát přednost kvalitnímu času strávenému s rodinou a přáteli nebo aktivitám, které nás opravdu naplňují. Je to také skvělá příležitost k odstranění věcí, které nám již neslouží – ať už jde o materiální předměty nebo dokonce toxické vztahy. Udělejme prostor pro nové zážitky a lidi, kteří nás inspirují a podporují. Je také dobré najít si čas na koníčky a zájmy, které nás uklidňují a nabíjejí energií.

Nezapomínejme, že detox pracovního a osobního života je o nalezení harmonie a zdravého vyvážení. Nemusí to být o radikálních změnách nebo o nesmyslném odříkání, ale o tom, jak postupně a nenásilně vytvořit prostředí, ve kterém můžeme růst jak profesně, tak osobně. Jsou to právě malé kroky a drobné změny, které mohou vést k velkým událostem.

Fyzický detox

Fyzický detox, neboli očista těla, v novém roce nemusí být o drastických dietách nebo vyčerpávajících cvičebních režimech. Místo toho je užitečné zaměřit se na jednoduché a udržitelné změny, které mohou mít pozitivní dopad na fyzické zdraví. Je to opět o postupném nalezení rovnováhy ve stravě a dostatku pohybu. S čím začít? Třeba s vyváženým jídelníčkem, který zahrnuje hodně čerstvé zeleniny a ovoce, celozrnné produkty, dostatek bílkovin a pití hodně vody, aby bylo tělo hydratované a mohlo efektivněji odstraňovat toxiny.

Klíčovým prvkem je již zmíněný dostatek pohybu. Nemusíme hned trávit hodiny v posilovně – najděme aktivitu, která nás baví a zároveň pomáhá udržovat tělo v kondici. To může být cokoli od rychlé chůze, jogingu, jízdy na kole, plavání, jógy, až třeba po taneční lekce. Důležité je najít takový způsob pohybu, který nám dělá radost a zároveň podporuje zdraví. 

Tipy redakce

Nezapomínejme na dostatek odpočinku a spánku! Ten hraje klíčovou roli v regeneraci těla i mysli. Snažme se mít pravidelný spánkový režim a vytvořit si před spaním „relaxační rutinu“, aby byl spánek co nejkvalitnější. Pamatujme, že fyzický detox je o péči o tělo a jeho potřeby, ne o trestání sebe sama. V tomto novém roce si tedy dejme za cíl poslouchat své tělo a dávat mu to, co potřebuje a vyžaduje.

No a když jsme naše povídání zakončili detoxem fyzického těla, pojďme se rovnou podívat na konkrétní produkty, které nám mohou pomoct nastartovat výše uvedené životní změny.

By Femme – vnější krása neexistuje bez té vnitřní

By Femme je společnost, která se zabývá zdravým životním stylem a jejímž posláním je přispívat k zdravé kráse a k prodloužení průměrné délky zdravého života. Distribuuje jedinečné japonské doplňky stravy, které kombinují tradiční východní metody s nejnovějšími inovacemi a přinášejí tak velmi zajímavé, dalo by se říct až „revoluční“ výsledky..

Využívá nejvyspělejší a nejmodernější technologie na trhu a spolupracuje s předními vědci. I díky tomu nabízí širokou nabídku kosmetických ošetření, která využívají funkční a neinvazivní metody z Koreje, Japonska a Singapuru.

Věříme, že silný produkt, dokonalé zaškolení, férové a lidské jednání s klientkami a kosmetickými salony nás dělá úspěšné a jedinečné,“ říkají zakladatelky by Femme Hana Olscher a Marcela Beranová. A co tedy nabízí k detoxu našeho těla?

Začněme s Esthe Pro Labo D.D. Powder od japonské prvotřídní značky Inner Beauty, Pro Labo Concept, která je známá svými úspěchy v péči o tělo a pleť. „Pro Labo Concept“ je vysoce kvalitní značka Inner Beauty pro globální trh od „Esthe Pro Labo“, jež je průkopníkem ve své oblasti a je známá svými ohromujícími úspěchy v japonském kosmetickém průmyslu, přičemž je využívána nejrůznějšími celebritami, modelkami, špičkovými herci, profesionálními sportovci a mnoha dalšími lidmi, kteří chtějí, a občas i musí, dbát na svou krásu a zdraví.

Tento doplněk, ve formě prášku rozpustného ve vodě, je speciálně vyvinut pro podporu fyziologické funkce jaterních buněk a pro celkovou vitalizaci organismu, což je klíčové kupříkladu po náročném svátečním období. Prášek obsahuje silu listů Senna a mladých výhonků ječmene, bohatých na vlákninu, minerály a vitamíny, a je doplněn antioxidačními enzymy a esenciálními aminokyselinami. Užívá se denně, rozpuštěný ve vodě nebo ovocné či zeleninové šťávě, a je vhodný jak pro dlouhodobé, tak pro občasné použití. Příjemným doplňkem je lehká, sladká příchuť matchy.

Práškové doplňky stravy jsou jedny z nejoblíbenějších
Foto: by Femme/ Se svolením

Pro komplexní péči o pleť pak může posloužit čistící řada Miracletox, která zahrnuje čistící pěnu MIRACLETOX Advanced Facial Cleanser a toner MIRACLETOX Advanced Essential Toner. Tyto produkty jsou vhodné pro všechny typy pleti a nabízejí kompletní řešení pro odstranění make-upu, nečistot a toxinů.

MIRACLETOX Advanced Facial Cleanser v 200ml balení okamžitě zklidňuje citlivou pokožku a dokonale rozpustí make-up, přičemž vyčistí póry a důkladně odstraní nahromaděné nečistoty a toxiny. Nejenže zabraňuje vysušení a podráždění pokožky, ale také zvyšuje její hydrataci a má protizánětlivý účinek. Obsahuje vilín virginský, alantoin a žlutý zklidňující komplex, které zajišťují jemné, ale efektivní čištění.

<Path> Překvapivé následky dojmu zdravého stravování: Pět způsobů, jak se vám tělo snaží sdělit, že jíte MÁLO tukuZdroj: healthline.com, webmd.com, my.clevelandclinic.org, medicalnewstoday.com, heart.org, Anez-Bustillos, L., Dao, D. T., Fell, G. L., Baker, M. A., Gura, K. M., Bistrian, B. R., & Puder, M. (2018). Redefining essential fatty acids in the era of novel intravenous lipid emulsions. Clinical nutrition (Edinburgh, Scotland), 37(3), 784–789. https://doi.org/10.1016/j.clnu.2017.07.004, Anez-Bustillos, L., Dao, D. T., Fell, G. L., Baker, M. A., Gura, K. M., Bistrian, B. R., & Puder, M. (2018). Redefining essential fatty acids in the era of novel intravenous lipid emulsions. Clinical nutrition (Edinburgh, Scotland), 37(3), 784–789. https://doi.org/10.1016/j.clnu.2017.07.004

Poté tu máme MIRACLETOX Advanced Essential Toner v 150ml balení, který pleti dopřeje pocit úlevy a hloubkové hydratace. Jeho unikátní hydratační duální systém „Essential Toner“ bojuje proti vráskám a tlumí vnitřní napětí kůže. Tento toner nejenže probudí, vyhladí a rozzáří pleť, ale také vyrovnává její pH, minimalizuje viditelnost pórů a dodává unavené pleti svěží vzhled. Navíc posiluje mikrobiom pleti, má silný antioxidační účinek a redukuje drobné nedokonalosti.

Toto dynamické duo představuje ideální řešení pro každodenní péči, která podporuje zdraví a vitalitu pleti, přičemž zabraňuje předčasnému stárnutí.

Produkty Pro Labo Concept a Miracletox je možné zakoupit v salonech a obchodu FEMME a online na www.byfemme.cz. Tento novoroční detox, zaměřený jak na jaterní funkci, tak na péči o pleť, je ideálním způsobem, jak začít podporovat vnější krásu pečováním o vnitřní kondici vašeho těla. 

 

 

 
Zdroj: byfemme.cz, IG byfemme.cz

Populární
články

Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Semeno sice jako mlíčko trochu vypadá, konzumace mléka se na jeho chuti ovšem podepisuje negativně
HOT!

Slané, hořké, nasládlé: Na chuť semene má vliv strava, ale taky nemoci. Experimenty zkušených dokazují, co se na šmaku podepisuje nejvíc

Autor: Martin Lyko
Elektro-sex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická
HOT!

Elektrosex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická

Autor: Irena Piloušková
Věk by neměl být člověku překážkou vůbec v ničem
CESTOVÁNÍ

Na cestování není nikdy pozdě. 94letá seniorka boří svými dobrodružstvími z cest Instagram a zvládá to, o čem my ostatní jen sníme

Autor: Mirka Dobešová
Dlouhodobý pocit osamělosti se řadí ke stejným nebezpečím jako je kouření. Přesto je ještě velmi málo prozkoumaným jevem
TĚLO & MYSL

Cítíte osamělost? Nepropadejte depresi a raději začněte lovit bobříky, nebo se zavřete do tmy

Autor: Michal Černý
Eutanázie – měl by mít člověk absolutní právo ukončit svůj život s asistencí lékařů? Otázka, kterou budeme řešit ještě hodně dlouho
LIDÉ

Je dobrovolná eutanázie řešením problémů, anebo neexistuje hranice, kdy by se měl člověk vzdát?

Autor: Michal Černý
Jak dlouho by měl trvat sex?
HOT!

„A není to málo?“ Víme, jak dlouho by měl trvat „průměrný sex“ a kolikrát jej „průměrně“ mít

Autor: Mirka Dobešová
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko
Anální sex je často obávanou praktikou, ale při správném přístupu je to příjemné zpestření života
LIDÉ

Bojíte se análního sexu, anebo ho chcete naopak ozvláštnit? Přinášíme pár tipů pro bezpečný a příjemný zážitek

Autor: Michal Černý
I drag queens již dostaly prostor ve filmu i divadle
KULTURA

Muži se pro pobavení druhých převlékají za ženy od nepaměti. Ženskou roli si „střihli“ mnozí hollywoodští šviháci a třeba i Vlasta Burian

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop