Prozkoumávání nohou není jenom pro podofily. Čtení z chodidel je prastará technika, která vám prozradí nejen, jestli stojíte nohama pevně na zemi
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Prozkoumávání nohou není jenom pro podofily. Čtení z chodidel je prastará technika, která vám prozradí nejen, jestli stojíte nohama pevně na zemi

Se čtením z ruky jste se už určitě setkali, věděli jste ale, že jde číst také z chodidel? Je to kouzelně ezoterická technika, jak se dozvědět více o povaze a minulosti daného člověka. Až budete chtít poznat lépe třeba svého nového milence, místo na zoubek se mu podávejte raději na nožičky.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
4. 9. 2023

Nejen to, co je mezi nohama, ale i nohy samotné jsou fascinující části lidského těla. Všechno na nich stojí, pomáhají nám poznávat svět a prozradí toho hodně o našem zdraví. Spoustu se toho z nich můžeme ale dozvědět i o naší osobnosti.

Nemusíte přitom být podofil (člověk se sexuální slabostí pro chodidla), abyste ocenili, co o člověku umí plosky nohou vypovědět. Na rozdíl od čtení z dlaně se čtení z chodidel nikdy nepoužívá pro předpovídání budoucnosti. Místo toho je to nástroj, jak poznat osobnost a charakterové rysy člověka, jaký je v přítomnosti a také, čím si prošel v životě v předchozím životě. Pravá noha představuje minulost a levá budoucnost.

„Všechno na nohou vypráví příběh jejich majitel, duševní i emoční,“ vysvětluje Kirsty Elwood, která se čtení chodidel věnuje už 20 let. Ve své práci si všímá každého detailu, od tvaru nohou a barvy kůže, přes linie na chodidlech až po znaménka nebo jizvy. Elwood má pro čtení nohou (a lidí vůbec) podle svých slov určitý „šestý smysl“, udělat si představu o osobnosti člověka na základě chodidel ale můžete klidně i vy.

Co prozradí tvar chodidel

Při čtení nohou je nejlepší postupovat od největších znaků k detailům. Nejprve se zaměřte na tvar a velikost chodidel jako takových. Pravé chodidlo odkazuje na profesní stránku osobnosti, zatímco levé chodidlo symbolizuje emoční stránku člověka. Podle toho, které chodidlo je větší, poznáte, která část u daného člověka převládá a ve které oblasti si je jistější. Jsou-li ovšem něčí nohy velmi symetrické, znamená to, že je rozpolcen.

Široká chodidla poukazují na to, že jejich majitel je „dělník“. Někdo, kdo tvrdě pracuje, vykonává práci a skutečně ji odbavuje. Štíhlá chodidla mají naopak lidé, kteří se řídí heslem „rozděl a panuj“. I když také dosáhli v životě skvělých věcí a „hodně se nadřeli“, bylo to dření spíš o tom, že práci delegovali na ostatní lidi. „Když tuhle teorii aplikujete na své blízké nebo na svého partnera, může to znamenat třeba to, že ten s úzkými chodidly bude nechávat všechno starání se a pečování na vás,“ dává tvar chodidel do kontextu s partnerským životem Ann Scardarella.

Chodidlo jako takové reprezentuje to, co nechcete ukázat okolí, co se děje ve vašem vnitřním světě. Nárt, obrácen k okolí, ukazuje, jací se dáváte na odiv, co vám nevadí ukazovat.

<Path> Ženy vyhlásily válku vysokým podpatkům – přichází hnutí #KuTooZdroj: japantimes.co.jp, reuters.com

Každý prst má svůj význam

Detailnější informace o osobnosti prozradí jednotlivé prsty. Při jejich prozkoumávání sledujte tvar i velikost. Délka poukazuje na to, jak velkou roli hraje tato oblast v životě dotyčného člověka, a také, jak moc si je v této oblasti jistý. Kromě velikosti si všímejte také třeba barvy. Nažloutlý odstín lze vykládat jako ukazatel toho, že má dotyčný něčeho už plné zuby, modrý nádech naopak značí deprimovanost a zranění. Čím? To záleží na tom, která část nebo který prsty na noze má toto zbarvení.

  • Palec – přesvědčení, sebevědomí a ideály. Velké pace poukazují na sebejistotu, vybočené palce naopak ukazují, že uhýbáte ostatním a místo, abyste na první místo kladli sebe, snažíte se vyhovět okolí.
  • Ukazováček – pocity. „Ukazováček ohnutý dolů znamená, že dotyčný neumí často vyjadřovat své emoce. Pokud hledáte partnera, který bude jako otevřená kniha, měli byste se někomu s takovými prsty možná raději vyhnout,“ varuje Scardarella.
  • Prostředníček – konání. Pravý ukazuje, pro co jste nadšení, levý ukazuje kreativitu.
  • Prsteníček – vztahy a vazby. Pravý ukazuje na vazby k věcem, levý na vazby k lidem. „Prsteníček prozradí všechno, co potřebujete vědět o vztazích. Jemné linky znamenají, že dotyčný o vztazích hodně přemýšlí. Ale špičatá bříška prsteníčků znamenají, že to s tím přemýšlením přehání.“ A pozor byte si také měli dát na lidi, kteří mají prsteníčky začervenalé. To totiž znamená, že vůči svým vztahům chovají dotyční vztek.
  • Malíček – motivace a bezpečí. Při prozkoumávání malíčku si všímejte také toho, jak moc je oddělený od ostatních prstů a zda s ním jde samostatně pohybovat. Kdo umí dobře zvlášť zahýbat malíčky, ten potřebuje svou volnost a bude mít problém se usadit. Naopak ti, kdo takto „svéhlavé“ malíčky nemají, budou mnohem loajálnější a klidnější.
Zdroj: Giphy

Čára života?

Tak za tou se vypravte opravdu na dlaň, na chodidle byste ji hledali marně. Najdete tu ale spoustu jiných další linií a „znamení“. Pokud má někdo polštářek chodidla (tu část mezi prsty a klenbou) rozdělený rýhou na dva, znamená to, že má malé sebevědomí.

Tipy redakce

Dlouhá podélná rýha od paty k prstům zase poukazuje na fakt, že je na sebe dotyčný přísný a klade na sebe velké nároky. Jemné rýhy a čáry tvořící mřížku nebo šrafování v prostředku klenby zase odkazují na nerozhodnost.

A svůj význam mají i kosmetické záležitosti. Třeba taková loupající se kůže sice nevypadá hezky, ale je to vlastně dobrá věc. Znamená totiž, že se očišťujete od nějakých emocí. Naopak tvrdá zrohovatělá kůže znamená, že si děláte ochrannou bariéru. Může to být třeba vaše reakce na rozchod nebo nové zaměstnání.

Zdroj: mailplus.co.uk, cosmopolitan.com, thenaturalhealthhub.com,

Populární
články

E-Shop