Věděli jste, že téměř 50 % heterosexuálních mužů vyzkoušelo nějaký druh anální stimulace? Jste žena a chcete zažít anální sex na svém partnerovi? O tom a dalších tématech v rozhovoru s Megwyn White, ředitelkou vzdělávání ve společnosti Satisfyer
Rozhovor
Zdroj: Satisfyer/ Se svolením
<Path>

Věděli jste, že téměř 50 % heterosexuálních mužů vyzkoušelo nějaký druh anální stimulace? Jste žena a chcete zažít anální sex na svém partnerovi? O tom a dalších tématech v rozhovoru s Megwyn White, ředitelkou vzdělávání ve společnosti Satisfyer

Megwyn White již více než dvacet let propaguje sexuální wellness a holistické chápání člověka jakožto celistvé bytosti coby certifikovaná sexuoložka a terapeutka rychlé transformace. Ve společnosti Satisfyer, což je přední značka sexuálního wellness se základnou v Německu, pracuje na pozici ředitelky vzdělávání, jejíž prací je to, aby jednotlivcům pomohla začlenit potěšení do jejich života zejména prostřednictvím tělesných smyslů. Satisfyer na našem trhu prodává vibrátory, masturbátory, anální hračky a další příslušenství. Jak se Megwyn vyjádřila k uvedeným tématům? Jak se mají muži připravit na anální sex? Je to bezpečné? Jaké hračky a pomůcky si máme coby začátečníci pořídit? Dozvíte se v následujícím rozhovoru.
Michal Černý Autor
31. 7. 2023

Začnu bodem, a to doslova, který s tématem na první pohled nesouvisí, ale je důležitý, protože se právě díky němu můžeme dobrat kýženého cíle – tedy určitému druhu sexuálního uspokojení. Tedy, zatímco ženy mají bod G, u mužů se tato část těla nazývá „bod P". Můžete nám říci něco více o jeho funkci? Má bod P stejný účinek jako u žen a kde přesně se nachází?

Bod P je zkratka pro bod prostaty. Je podobný bodu G v tom, že je to zdroj rozkoše. Ačkoli se mnoho mužů může cítit nesvá z vyšetření prostaty, stojí za zmínku, že šikovně a smyslně provedená stimulace prostaty může být pro většinu mužů naopak velmi příjemná. Tento požitek je dán tím, že prostata, žláza o velikosti vlašského ořechu, se nachází v pánevní oblasti, konkrétně mezi močovým měchýřem a konečníkem. Tato malá, ale významná žláza je hustě zasypána mnoha nervovými zakončeními, takže je velmi citlivá na stimulaci.

Tipy redakce

Ačkoli objevení správné techniky nebo přístupu může vyžadovat určitý čas a experimentování, stále více mužů se pouští do zkoumání různých stimulátorů prostaty, aby odhalili zázraky tohoto jedinečného zážitku. Podobně jako u orgasmů v bodě G mnoho mužů tvrdí, že orgasmy prostaty jsou hluboké a intenzivní a často vyžadují zvýšené soustředění, aby se pocity mohly stupňovat. Podobně jako u orgasmů bodu G jsou někteří muži dokonce schopni dosáhnout vícenásobného orgasmu bez ejakulace. Ačkoli to může znít zvláštně, jedná se o skutečný jev, přičemž tuto schopnost má přibližně 10 % mužů, u nichž je stimulace prostaty často preferovaným zdrojem rozkoše.

Jak přesně se mohou muži připravit na anální sex nebo anální dráždění jakýmkoli nástrojem? 

Moje rady jsou: Vzdělávejte se o prostatě. Ačkoli se to nemusí zdát úplně sexy, získejte základní anatomické znalosti o tom, kde se prostata nachází, jaký je to pocit se jí dotýkat a jakou roli hraje v sexuálním potěšení. Demystifikace prostaty dokáže mužům pomoci připravit se na nový zážitek a také napomoci destigmatizaci tohoto typu hrátek. Dále je to psychická příprava. Klíčem k jakémukoli novému erotickému objevu je otevřená mysl a zvědavost. S tím, jak se mysl a tělo otevírají objevování, roste i potenciál k navázání pozitivních sexuálních vztahů ohledně dráždění prostaty. To také umožňuje tělu uvolnit se a přijímat tyto pocity a s každým dalším cvičením na nich stavět.

Vyprázdněte střeva, neboť to umožní, aby byl zážitek hygienický a abyste se během něj mohli dostatečně uvolnit. Eliminuje to potenciální nepohodlí nebo pocit potřeby vyprázdnění, což vám umožní soustředit se na příjemné pocity stimulace prostaty bez rozptylování. Akt vyprazdňování také přirozeně uvolňuje svaly v anální oblasti. Při přípravě na stimulaci prostaty je také důležité dbát na čistotu a hygienu. Začněte tím, že anální oblast dobře umyjete. Můžete skočit do teplé sprchy nebo použít jemnou metodu anální očisty, abyste se ujistili, že je vše pěkně čisté. Jde o to, abyste zůstali svěží a cítili se pohodlně!

Komunikujte. Pokud jde o stimulaci prostaty s partnerem, je důležité, abyste spolu otevřeně a upřímně komunikovali. Než se do tohoto zážitku ponoříte, věnujte trochu času rozhovoru o tom, co oba chcete, stanovte si hranice a řešte případné obavy. Tímto způsobem si můžete zajistit pohodlnější a konsensuálnější společné dobrodružství.

<Path> Máte sex? A smíme o něm vědět? Do průzkumu CzechSex se možná zapojíte i vy. Mapuje nové trendy a sexuální zdraví z tuzemskuZdroj: intimitavcr.cz

Lubrikujte, protože řitní otvor není samomazný. Je důležité použít dostatek lubrikantu, abyste zajistili hladký a pohodlný zážitek. Lubrikant naneste v bohatém množství na konečník a poté zasunujte vybranou hračku, prst nebo masážní přístroj. Doporučuje se používat lubrikant na vodní bázi, zejména při použití silikonových hraček, protože je ochrání před poškozením. 

Zaujměte pohodlnou a uvolněnou polohu. Uvolnění je pro pozitivní zážitek zásadní. Může to znamenat, že budete ležet na zádech s pokrčenými koleny, na všech čtyřech, nebo v jakékoli jiné poloze, která umožňuje snadný přístup k prostatě.

Stimulujte postupně, začněte jemnou masáží vnější anální oblasti jemnými krouživými pohyby a postupně se přibližujte k análnímu otvoru. Krouživými pohyby a lehkým tlakem napomáháte uvolnění vnějšího análního svěrače. Poté začněte jemným tlakem pomalu a postupně zavádět lubrikovaný prst do análního otvoru. Naslouchejte svému tělu a postupujte tempem, které je vám příjemné. Při použití prstu se ujistěte, že je nehet ostříhaný a prst je skutečně řádně lubrikovaný. Pomalu a jemnými pohyby jej zavádějte do konečníku. Po vstupu dovnitř najděte prostatu tak, že nahmatáte malý, mírně pevný hrbolek asi dva až tři centimetry uvnitř.

Příjemné mohou být jemné krouživé pohyby, vertikální a rytmické tahy a lehké poklepávání. Je však důležité si uvědomit, že každý může mít jiné preference, proto je nejlepší se domluvit s partnerem a zjistit, co mu vyhovuje. Experimentujte, naslouchejte jeho zpětné vazbě a podle toho upravte svou techniku pro příjemnější zážitek. Pokud používáte speciální hračku na prostatu, zavádějte ji pomalu s lubrikantem a upravte nastavení nebo vibrace podle svých představ.

Dýchejte pomalu. Při začátcích stimulace prostaty je velmi důležité postupovat pomalu a zlehka. Věnujte pozornost signálům, které vám vaše tělo vysílá. Pokud se cítíte nepříjemně nebo pociťujete jakýkoli druh bolesti, sdělte to partnerovi nebo od autostimulace ustupte. Nezapomeňte, že má být příjemná a může trvat nějaký čas, než se vaše tělo na pocity naladí. Po stimulaci prostaty je dobré si na chvíli odpočinout a zamyslet se nad prožitkem. Je také důležité očistit sebe i všechny použité hračky teplou vodou a jemným mýdlem. Můžete také zvážit jemné protahování nebo relaxační techniky, které zmírní případné napětí.

 

Jak moc je jakýkoli druh análních hrátek bezpečný?

Jak již bylo zmíněno, je vždy důležité přistupovat k takovým aktivitám opatrně a je nutné vždy získat souhlas. Anální hrátky mají být příjemné, a pokud se během nich objeví nějaké obavy nebo bolest, je důležité se stáhnout. Pokud jde o hračky a další pomůcky, je důležité začít s malými a postupně je zvětšovat. To umožní tělu si zvyknout si na tento zážitek, aby se v případě potřeby mohlo přizpůsobit větším nástrojům. Přílišné spěchání do větších velikostí může vést k nepohodlí nebo způsobit potenciální zranění.

Jak vnímáte přístup heterosexuálních mužů k análnímu styku? Jsou k němu otevřenější než dříve, nebo u nich stále převládá stud se o této možnosti před partnery jen zmínit?

Ačkoli jsou anální hrátky mezi heterosexuálními muži často tabu, podle průzkumů vyzkoušela nějaký druh anální stimulace téměř polovina heterosexuálních mužů (44 %). Existují dokonce menší studie, které naznačují, že masáž prostaty může být prospěšná při léčbě mužů s erektilní dysfunkcí (potíže při dosahování a udržení erekce po celou dobu pohlavního styku, pozn. redakce), ale je třeba provést další výzkum. Podle osobních svědectví a nedávných studií navíc mnoho mužů zažívá při stimulaci prostaty orgasmus bez ejakulace nebo několikanásobný orgasmus. 

Pokud jde o seznamování mužů s análními hrátkami nebo masáží prostaty, je dobré začít s mírnějšími formami stimulace, jako jsou hrátky s konečníkem, které zahrnují stimulaci místa, který leží mezi řitním otvorem a varlaty. Tato oblast je bohatá na nervová zakončení a je velmi podobná prostatě. Stimulace této oblasti lehkým dotykem může být skvělým způsobem, jak nepřímo zažít potěšení z dráždění prostaty.

Další formy lehčí stimulace mohou zahrnovat plácání, masírování půlek nebo praktika zvaná „rimming“ (lízání konečníku, pozn. redakce). Pokud je někdo v análních hrátkách úplný nováček, může kromě prstu začít s něčím malým, například s naším Satisfyer Booty Call nebo Satisfyer Love Beads. Tyto hračky mohou sloužit jako „anální trenažéry“, které pomohou mužům zvyknout si na tento zážitek a umožní jim pak přejít na zařízení s větším průměrem.

<Path> Čím vlhčí, tím lepší. Výběr správného lubrikantu ale není tak snadný, jak se na první pohled může zdátZdroj:

Existuje nějaký osvědčený způsob myšlení, který mužům pomáhá zbavit se strachu mluvit o análním sexu?

Jak již bylo řečeno, klíčem k jakémukoli novému erotickému objevu je otevřená mysl a také zvědavost. S tím, jak se mysl a tělo otevírají svému objevování, roste i potenciál navázat pozitivní sexuální spojení v okolí prostaty. To také umožňuje tělu uvolnit se a přijímat tyto pocity a stavět na nich s každým dalším praktikováním.

Tipy redakce

Všiml jsem si, že velkým trendem jsou nyní hračky s označením „Air Pump“. K čemu slouží a proč by se o ně měli muži zajímat?

Hračky se vzduchovou pumpou, jako je i naše Satisfyer Air Pump Booty 1, umožňují jednotlivcům regulovat množství tlaku a přizpůsobit si tak velikost podle svého pohodlí a preferencí. Můžete začít s malým objemem a postupně ho zvyšovat, proto je tento design skvělý pro začátečníky nebo středně pokročilé uživatele, kteří chtějí zkoumat své tělo vlastním tempem.

Na trhu je toho dnes spousta, prozradíte, jaké jsou nejdůležitější faktory při výběru takových hraček? Čím se hlavně řídit, čemu se vyhnout?

Vybírejte kvalitní, pro tělo bezpečné materiály, jako je silikon, sklo nebo nerezová ocel. Tyto materiály jsou neporézní, snadno se čistí a jsou kompatibilní s lubrikanty na vodní bázi. Rozhodně se vyhněte hračkám z materiálů, které mohou obsahovat ftaláty nebo jiné potenciálně škodlivé látky. Neporézní materiály, jako je silikon nebo nerezová ocel, se obvykle i lépe čistí. Začněte s menšími velikostmi a postupně je rozšiřujte, jakmile se budete v análních hrátkách cítit pohodlněji a zkušeněji. Hledejte hračky speciálně navržené pro anální použití, tedy se zúženými špičkami a postupně se zvětšujícím obvodem. Důležitá je rozšířená základna nebo smyčka pro vytažení, aby se hračka neztratila v konečníku.

Další aspekty, jako je pružnost hračky, mohou být důležité zejména při zvažování análního sexuálního styku. Někteří lidé dávají přednost pevným hračkám pro cílenou stimulaci prostaty, zatímco jiní mohou najít větší pohodlí a požitek u ohebných nebo ohýbatelných hraček, které se mohou přizpůsobit konturám těla. Také se rozhodněte, zda dáváte přednost hladkým nebo texturovaným hračkám. Hračky s texturou mohou poskytnout zajímavé pocity, ale je důležité vybrat si textury, které jsou pro vás pohodlné a příjemné. Vyhněte se ostrým nebo příliš intenzivním, které mohou způsobit nepohodlí.

Vibrační anální hračky mohou přidat další formu potěšení. Pokud máte rádi vibrace, hledejte hračky s nastavitelným stupněm vibrací a ujistěte se, že jsou speciálně navrženy pro anální použití, s rozšířenou základnou pro bezpečnost. Zařízení s aplikací, jako jsou kupříkladu naše zařízení s aplikací Satisfyer Connect, mohou rozšířit zážitek tím, že vám umožní zvolit si vlastní vibrační vzorce a zároveň prozkoumat s partnerem situaci stimulace na dálku (zařízení lze ovládat pomocí aplikace z jakéhokoliv místa, pozn. redakce). Někteří uživatelé si také užívají zážitek z vyhřívaných zařízení, jako je třeba naše Satisfyer Heat Climax, které se zahřeje na příjemnou teplotu, aby pomohlo uvolnit svaly a zklidnilo tělo pro následnou stimulaci. 

<Path> Touha po dítěti je vehnala do náruče podvodníka. Partnerky varují všechny ženy toužící po miminku: „Volte raději oficiální cestu!“Zdroj: Anonymní respondentky T a J, redakce

Existují nejen anální, ale také sondy. Jaký je mezi nimi rozdíl? A jsou různé varianty zvlášť pro muže a ženy?

Anální vibrátory jsou obvykle navrženy s vibračním motorem integrovaným uvnitř hračky. Mají různé tvary a často mají širší základnu nebo rukojeť pro snadné uchopení a bezpečné použití. Některé anální vibrátory mají další prvky, jako jsou hřebeny, hrbolky nebo textura pro větší stimulaci. Anální sondy mají naproti tomu obvykle elegantní a štíhlý tvar, často připomínající úzkou podlouhlou baňku nebo zúženou špičku. Jsou určeny k zavádění a cílení na konkrétní oblasti, jako je prostata nebo citlivá nervová zakončení v análním kanálu. Anální sondy obvykle nemají vibrační funkci. Spoléhají se na svůj tvar a velikost, aby poskytly stimulaci prostřednictvím manuální manipulace nebo pohybu uvnitř análního kanálu.

Ať už používáte anální sondu nebo anální vibrátor, existují určité rozdíly u těch, které jsou určeny speciálně pro prostatu. Tyto hračky mají obvykle zahnutou špičku nebo zahnutý háček, který je speciálně nakloněn pro potěšení prostaty. I když jsou tyto typy hraček speciálně navrženy pro stimulaci prostaty, mohou si je nakonec užívat všechna pohlaví.

 

Aby to lidé měli s výběrem jednodušší, vyjmenujte mi prosím tři obecně nejoblíbenější anální hračky pro muže, ať už začátečníky nebo pokročilé. 

Satisfyer Booty CallSatisfyer Backdoor Lover, které jsou vhodné pro začátečníky, Satisfyer Heat Climax, o němž byla řeč o chvilku dříve, je zase určený spíše pro středně pokročilé.

Pokud tento rozhovor čtou ženy, které by rády vyzkoušely anální sex na svém partnerovi, jak by s ním vůbec měly toto téma začít?

Najděte si pohodlné a uvolněné prostředí, kde můžete vést soukromý rozhovor bez rušivých vlivů. Začněte tím, že zdůrazníte důležitost otevřené a upřímné komunikace ve vašem vztahu. Ujistěte partnera, že si vážíte jeho pocitů a tužeb a že diskuse o nových sexuálních zkušenostech je příležitostí k prohloubení vašeho vztahu. Dejte najevo, že následující rozhovor je zónou bez odsuzování, kde oba můžete otevřeně vyjádřit své myšlenky, obavy a touhy. Povzbuďte partnera, aby se také následně podělil o své touhy a fantazie. Představte anální sex jako novou pozitivní zkušenost, kterou byste chtěli společně prozkoumat, a zdůrazněte potenciální potěšení a intimitu, které může přinést do vašeho sexuálního repertoáru.

Tipy redakce

Zdůrazněte, že při zkoušení nových věcí jde o vzájemné potěšení a uspokojení. Můžete říci něco jako: „V poslední době jsem četla a učila se o análním sexu a to mě přivedlo k myšlence prozkoumat ho jako novou zkušenost pro nás oba. Myslím, že by nám to mohlo přinést novou úroveň vzrušení a potěšení. Anální hrátky mohou být velmi příjemné a mohou vytvořit hlubší pocit intimity. Zajímalo tě to někdy? Jaké máš ohledně toho pocity?“

Než se ale pustíte do tohoto tématu, poučte se o análním sexu, včetně správné přípravy, hygieny a bezpečnostních opatření. Tyto informace vás podpoří při řešení případných obav vašeho partnera a poskytnou vám přesné informace v případě jeho dotazů. Ujistěte ho, že jeho pohodlí a potěšení jsou vaší nejvyšší prioritou.

<Path> Monogamie rozhodně není "normální" ani přirozená. Lidé si ji prostě vymysleli. Kdy a proč?Zdroj: theinternationalangle.com, edubirdie.com, edition.cnn.com, huffpost.com, yourdivorcequestions.org, everydayhealth.com, smh.com.au, pewresearch.org

Většina otázek je určena heterosexuálním mužům a těm, kteří s análním sexem teprve začínají. Přejděme však k homosexuálním párům. Ti víceméně umělé penisy nepotřebují. Jak byste je přesvědčili, aby je, anebo další hračky, alespoň vyzkoušeli?

Pokud jde o anální hrátky v rámci homosexuálních párů, je důležité si uvědomit, že každý pár má jiné preference a touhy bez ohledu na svou sexualitu. Zatímco někteří se mohou rozhodnout, že do svých sexuálních aktivit umělé penisy nebo hračky nezařadí, pro jiné mohou být vzrušujícím a příjemným doplňkem jejich prožitků. Umělé penisy, jako jsou dilda nebo strap-ony, mohou poskytnout jedinečné pocity a zážitky, které nemusí být snadné napodobit pouze pomocí přirozené anatomie. Mohou nabízet různé velikosti, tvary a textury, které umožňují rozmanité příjemné pocity při penetraci. Začlenění umělých penisů můžete také podpořit zkoumání rolí. To může vašim intimním prožitkům dodat vzrušení, rozmanitost a pocit hravosti. A konečně, někteří muži mohou mít fyzická omezení, která ovlivňují jejich schopnost zapojit se do určitých sexuálních aktivit. Vibrace nebo umělé penisy mohou být tak skvělým způsobem, jak se do celé věci zapojit i s určitými překážkami. 

 

A nekupují si tyto hračky hlavně homosexuální páry?

I když je možná pravda, že mnoho homosexuálních párů rádo používá anální hračky, anální hrátky jsou opravdu pro všechny a jsou stále běžnější. Jak už jsme si řekli, téměř polovina všech mužů už nějakou formu anální stimulace vyzkoušela. Anální hračky, jako jsou třeba anální kolíky, mohou být skvělým doplňkem ke zkoumání jakéhokoli jiného typu sexuálního prožitku, ať už jde o orální sex nebo klasický. Řitní otvor je spojen se svaly pánevního dna, které hrají zásadní roli v sexuální funkci. Stahování a uvolňování těchto svalů přispívá k sexuálnímu vzrušení, kvalitě erekce a intenzitě orgasmu. Stimulace konečníku může nepřímo aktivovat a zapojit tyto svaly, což potenciálně zvyšuje potěšení z penisu druhou stranou a její sexuální zážitky, a tento typ potěšení rozhodně není vyhrazen pouze homosexuálním párům.

Jak se změnil trh s análními hračkami za posledních 10 let? Jsou sofistikovanější, nebo existuje zlatá střední cesta, se kterou jsou lidé plně spokojeni, a nechtějí tedy více experimentovat?


 Za posledních 10 let došlo v této oblasti k mnoha inovacím, a to jak z hlediska designu, tak i funkčnosti. Protože anální kanál je tak příjemnou zónou, je zde vysoká poptávka po nových inovacích a také po tom, aby lidé rozšířili pásmo svého potěšení experimentováním s novými typy stimulace.

Děkujeme společnosti Satisfyer za umožnění rozhovoru s Megwyn a rozhodně doporučujeme, pokud vás zaujala tato, pro někoho zcela nová, dimenze sexuální rozkoše, si projít její nabídku produktů, a to na jejích webových stránkách. Rozhodně je z čeho vybírat. 

 

Zdroj: satisfyer.com, IG satisfyer.com, ncbi.nlm.nih.gov, healthline.com

Populární
články

E-Shop