Kruhy pod očima, vrásky či skvrny ve tváři – zbavte se jich přírodně a omládněte. Zkuste trend, jemuž propadl i princ Harry, a pránickou masku
Straight friendly
Zdroj: AdobeStock

Kruhy pod očima, vrásky či skvrny ve tváři – zbavte se jich přírodně a omládněte. Zkuste trend, jemuž propadl i princ Harry, a pránickou masku

Možná vaše koupelna doslova přetéká kosmetickými přípravky. Možná, že péči o pleť věnujete skutečně velkou pozornost a na tvář si aplikujete doslova kdeco. Chodíte na kosmetiku. A ani další estetické zákroky vám nejsou cizí. Přesto ale nejste s výsledkem tak úplně spokojeni. Přitom by (prý) stačilo tak málo – vyzkoušet nový wellness trend a zaměřit se specificky na oblast obličeje. Už jste slyšeli o „pránické masce“? A proč by vás měla zbavit vrásek a dalších v obličeji se projevujících nepěkných dopadů stresu či stárnutí?
Mirka Dobešová Mirka Dobešová Autor
2. 6. 2023

„Léčba“ energií?

Ať už je to reiki, aplikovaná kineziologie, nebo pránické léčení, ve všech případech se jedná o rozmanité energetické techniky. Zejména reiki je pak považováno za „průkopníka“ v daném segmentu, ovšem právě pránickému léčení se především v posledních letech dostává čím dál větší pozornosti. I v tomto případě se jeho propagátoři odkazují na dávnou a léčivou moudrost přicházející z Východu, faktem ale je, že jeho základ tkví spíše v moderní euroamerické tradici. Ať už jsou ale východiska pránické léčby jakákoliv, příznivců má stále více. Využití energie k ozdravení těla je jednoduše trend, kterému propadá čím dál více lidí. O energetické léčbě tak ve své knize Spare píše princ Harry a konkrétně pránickou léčbu využívá třeba Kim Kardashian a celá řada dalších hollywoodských i bollywoodských celebrit. Jedním z jejích možných pozitivních efektů je totiž i omlazení pleti, která následně vypadá svěže a mladistvě. Jak že tedy toto speciální ošetření probíhá?

Bezdotykové i bezchemické ošetření

„Pránické ošetření obličeje zahrnuje pránické léčení, které vyvinul velmistr Choa Kok Sui z Filipín. Používá pránu, slovo odvozené ze sanskrtu odkazující k ´životní síle´, která udržuje člověka stále v kondici a v dobrém zdraví,“ vysvětluje tak certifikovaná pránická léčitelka, která provozuje svou praxi na severu Indie. Je tedy jasné, že v tomto případě rozhodně můžete zapomenout na nespočet drahých kosmetických produktů. Pránické ošetření pleti je totiž naprosto bezdotykové (i bezmasážní) a logicky i bezchemické. Díky tomu zájem o tuto „proceduru“ stále roste, mnozí se totiž snaží žít v souladu s přírodou, a tak se chtějí vyvarovat i drtivé většině kosmetických přípravků.

Tipy redakce

Možná teď uvažujete nad tím, co přesně tedy bude mít onen omlazující a ozdravující efekt. Inu, pokud se pránické ošetření pleti rozhodnete absolvovat, ten, kdo jej bude provádět, použije křišťálové pero k přenosu energie, křišťálové koule k jejímu zadržení a také misku slané vody. Ta poslouží k vyčištění… aury. „Během procedury dochází k přenosu energie od léčitele, který je její zásobárnou, k příjemci, jehož energetické zdroje jsou nízké nebo zcela vyčerpané,“ dodává léčitelka.

Energií proti vráskám i stárnutí

Podstata celého obličejového omlazení tedy stojí a padá na energii. Jak indická léčitelka také shrnula, s lidským tělem je to podobné jako s mobilními telefony. Také ony se postupně vybíjejí a je třeba jim energii z nějakého zdroje doplnit. „Pránická maska“ tedy slouží k tomu, aby z lidského těla odešel veškerý emocionální „odpad“. Ostatně, obličej v sobě nepochybně odráží nejen krásu, zdraví a štěstí. Existuje nespočet negativních faktorů, které se ve tváři také projevují – stres, vystavení znečištěnému prostředí, ale i stárnutí. Výsledkem jsou pak vrásky na čele, tmavé kruhy pod očima či různé skvrny na pokožce. A postupné hromadění všech negativních jevů nakonec vede k jedinému – zablokování volného toku energie v pokožce, což (prý) způsobuje také ztrátu jejího přirozeného lesku a pružnosti.  Je-li ale tok energie obnoven, obličej začne vypadat mladší, pleť je rozjasněná a revitalizovaná.

<Path> Štěpán K. (19)Zdroj: archiv Štěpána, Yourwebdoc.cz

Pokud byste chtěli do problematiky pránické léčby, resp. specificky aplikace pránické masky, proniknout ještě hlouběji, vězte, že svou důležitou úlohu tu sehrávají také čakry. V obecné rovině pránická léčba obnovuje rovnováhu mezi jedenácti čakrami, tedy tzv. energetickými centry (sedmi hlavními a čtyřmi vedlejšími). Tři z nich se pak nacházejí právě v obličeji: višuddha (hrdlo), ajna (třetí oko) a sahasrára (koruna).

Léčitel tedy zaměří svou pozornost na energetické hladiny tak, aby zjistil, v jakém jsou stavu. A následně pomocí vlastní energie vše, co je třeba, ozdraví. Díky tomu se zároveň čistí, hydratuje a tonizuje i pokožka. Z toho pak plyne, že v případě zaměření se adekvátním směrem lze díky pránické masce řešit i rozličné kožní potíže od akné a ekzému přes rosaceu až po lupénku apod. Dalšími výhodami, jež tento typ energetické léčby přináší, jsou pak podle „pránických terapeutů“ i zlepšení krevního oběhu, redukce dvojité brady, tvarování obličeje, redukce váčků pod očima apod. Pokud byste se náhodou rozhodli, že energetickou léčbu zkusíte, nebudete muset ani do Indie, tento typ služeb totiž pronikl i do Česka.

Zdroj: academia.edu, dailymail.co.uk, scmp.com, greatist.com, healthline.com, pranichealingpune.com

Populární
články

Stomie dnes neznamená konec světa ani života
LIDÉ

„Od svých třiceti let mám vývod. Nejprve jsem myslel, že můj život skončil,“ vzpomíná Zdeněk. Jak jej dnes tzv. stomie omezuje?

Autor: Mirka Dobešová
Vaše dovolená nemusí být jen o vyhledávání památek, ale i neobvyklých sexuálních zážitcích
HOT!

Sexuální turistika: Spojte potěšení z cestování s prohlubováním své intimity. Které světové destinace jsou ty nejoblíbenější?

Autor: Michal Černý
Některé mučicí nástroje se dochovaly dodnes
LIDÉ

Hrozivé sexuální mučení praktikované v minulosti se týkalo především žen a gayů. Jak si naši předci představovali správné „tresty“?

Autor: Mirka Dobešová
Zažijte splynutí s oceánem na palubě Scenic Neptune II
LUXURY TRAVEL

Prožijte románových „20 000 mil pod mořem“ na vlastní kůži (a oči). Prozkoumat oceán v ponorce nemusí dnes být jen sen

Autor: Redakce
Krása Dolomit láká na idylickou glamsport dovolenou
LUXURY TRAVEL

Nový trend „glamsport“ láká na spojení aktivní dovolené s luxusem. Vyzkoušet jej můžete třeba s kolem v italských Dolomitech

Autor: Redakce
Emerald Kaia se vydá na první plavbu v dubnu 2026
LUXURY TRAVEL

Nahlédněte za oponu luxusního cestování. Jak probíhá plavba jednou z nejexkluzivnějších jachet současnosti?

Autor: Redakce
V rámci festivalu se představí i španělská primabalerína Cristina Aguilera
KULTURA

Co má společného Morava s iberoamerickou kulturou? Víc, než byste mysleli. Dokazuje to již 21. ročník festivalu Ibérica!

Autor: Redakce
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Mít v 90 letech svůj první veřejný coming není jednoduché, ale Kenneth Felts svůj strach překonal a změnil tím zbytek svého života
LIDÉ

V 90 letech se rozhodl pro veřejný coming out a změnil tím zbytek svého života. Příběh Kennetha Feltse inspiruje tisíce lidí po celém světě

Autor: Michal Černý
Červené víno je pro naši pleť jako elixír stáří
TĚLO & MYSL

Červené víno jako nepřítel krásné pleti. Proč víno škodí pokožce víc než pivo a co vše s ní alkohol dělá?

Autor: Redakce

E-Shop