Milujete ranní kávu? Dejte pozor, jak ji pijete, varuje lékařka. Správně konzumovaná káva ale brání rakovině i depresi
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Milujete ranní kávu? Dejte pozor, jak ji pijete, varuje lékařka. Správně konzumovaná káva ale brání rakovině i depresi

Neumíte si představit ráno bez šálku aromatického hnědého nápoje, který provoní váš byt a probudí vaši mysl a tělo? Pak byste měli věnovat pozornost tomu, jak si ho dopřáváte. Nevhodně přijímaná káva totiž může ohrožovat vaše zdraví. Naopak správně konzumovaný „aromatický nápoj na čtyři“ přináší řadu zdravotních benefitů.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
9. 3. 2023

Svět se dělí na ty, co ji milují, a na ty, kteří nemají v životě žádnou radost. Takto a podobně se často žertuje o kávě. Je to jeden z nejoblíbenějších nápojů na světě, a to i přesto, že představuje potenciální zdravotní rizika. Nebo ne?

Pozor před kávou na lačno

Jedním z mýtů o kávě je, že by se neměla pít na lačno, protože je to nezdravé na žaludek. Pravda je to sice jen na půl, ale pozor byste si na to měli dát tak jako tak.

Není pravda, že by káva na lačno měla vliv na zdraví vašeho žaludku. Mýtus se týká toho, že káva je kyselá a to oslabuje žaludeční stěny a může vést k nevolnosti nebo dokonce žaludečním vředům. Ale takové riziko nehrozí. „Žaludek má soustu způsobů, jak se chrání,“ říká doktorka Kim Barrett, profesorka fyziologie a membránové biologie na University of California.

Žaludek produkuje hustý hlen, který jeho stěny chrání nejen před prakticky čímkoliv, co sníte nebo vypijete, ale také před jeho vlastním extrémně kyselým prostředím, které je základem trávení. Museli byste pozřít skutečně agresivní látku, aby vám poškodila žaludek. „Káva, ani velmi koncentrovaná, nemůže žaludku objektivně ublížit.“

Nedobře vašemu tělu ale udělat může. Souvisí to s její schopností zvyšovat produkci žaludečních kyselin. Několik studií totiž ukázalo, že káva zároveň dokáže uvolňovat svěrač, který odděluje obsah žaludku od jícnu. A to může vést k tomu, že obsah žaludku „vyšplíchne“ a přijde do kontaktu s tkání jícnu, která už je kyselinám odolná mnohem méně. Pocitově se takový stav projevuje jako „pálení žáhy“. Opakovaným vystavením tkáně jícnu žaludeční kyselině vzniká stav známý jako Barrettův jícen, který zvyšuje riziko rakoviny v této oblasti.

Předejít komplikacím je přitom velmi jednoduché. Stačí kávu nepít ráno úplně na lačno nebo si do ní přidat trochu mléka. Mléko totiž snižuje kyselost. Zda vám káva způsobuje problémy ale poznáte nejlépe sami, vysvětluje gastroenteroložka Dr. Trisha Pasricha. „Svým pacientům radím, aby si všímali symptomů spojených s konzumací kávy. Pokud je po ní pravidelně pálí žáha, měli by kávu omezit nebo zvážit použití antacidů (léky na snížení kyselosti žaludku, pozn. red.). Několik soust jídla s ranní kávou ale taky může pomoct.“ Pokud ovšem žádné problémy nezaznamenáváte, káva nemá na váš žaludek zřejmě výrazný vliv a můžete ji klidně pít dál, jak jste zvyklí.

<Path> I pitím kávy můžete bojovat za práva LGBT+ komunityZdroj: Vnitroblock

Sbohem depresi i rakovině

Káva je mixem vice než tisíce různých chemických látek. Pokud to nepřeženete s jejím dávkováním, je její vliv na zdraví naopak příznivý. Káva snižuje riziko celé řady rakovin. Jednak díky obsahu antioxidantů a polyfenolů, v případě rakoviny tlustého střeva také díky tomu, že podporuje zažívání a stimuluje vyprazdňování, povrch střeva je tak v kratším kontaktu s potenciálně karcinogenními látkami. Jako inhibitor růstu a šíření některých rakovin dokonce funguje i přímo kofein.

Přirozeně se vyskytující polyfenoly, které jsou dokonce i v kávě bez kofeinu, můžou mít také pozitivní vliv na nervovou soustavu a na někoho působit jako antidepresiva. S nižším rizikem deprese a sebevražedných myšlenek je ale spojován opět i přímo kofein. Zde je ovšem nutné pít kávy opravdu jen přiměřené množství, které je méně než 6 šálků za den. Jako ideální ve vztahu k limitování deprese se jeví 3–4 šálky, které mohou riziko deprese snížit až o 24 %.

 

Kolik kávy je moc kávy?

Doporučený limit pro konzumaci kávy se odvíjí především od množství kofeinu, které je bezpečné za den přijmout. Kofein je alkaloid stimulující centrální nervovou soustavu a srdeční činnost. Což je důvod, proč tolik lidí tolik miluje kávu (a nejen po ránu). Nízké dávky kofeinu (50–300 mg) povzbuzují, dodávají pocit energie, zlepšují schopnost se soustředit a potlačují únavu. Vysoké dávky ale způsobují úzkost, nespavost, nepravidelný srdeční rytmus a vysoký krevní tlak. Zdraví dospělí by neměli přijímat kofeinu více než 400 mg za den. To odpovídá asi 4 šálkům kávy. Náctiletí by měli mít příjem ještě nižší, a to maximálně 100 mg denně.

Kofeinem se zároveň můžete předávkovat. Předávkování se projevuje překotným bušením srdce, třesem, zmatením, podrážděností, panickými atakami, pocitem na zvracení a může být smrtelné. Ačkoliv je nepravděpodobné, že byste se kofeinem předávkovali jen z konzumace kávy, je třeba si jeho příjem hlídat. Zejména pokud pijete několik šálků silné kávy za den a chtěli byste ji skombinovat třeba s energetickým nápojem nebo prášky na hubnutí, které tuto látku také mnohdy obsahují, můžete se snadno přiblížit nebezpečné hranici 80–100 mg kofeinu na litr krve.

<Path> Zlehčování a výsměch: Pronásledovaní muži jsou také oběťmi! Stalking se sice řeší, ale málokdy vyřeší. Kdo je nejvíc ohrožen?Zdroj: Brady, Patrick & Nobles, Matt. (2017). The Dark Figure of Stalking: Examining Law Enforcement Response. , Instagram profil profem_o.p.s._, them.us, policie.cz, nhs.uk, psychiatry.org, medlineplus.gov, bkb.cz, cdc.gov,

 

Arabica vs. robusta

Na světě existuje asi 120 druhů kávovníků, jednoznačně nejpěstovanější jsou ale dvě odrůdy: arabika a robusta. Liší se nároky na životní podmínky, obsahem látek v zrnech a rozdílná je také chuť připraveného nápoje.

Rostliny arabiky jsou asi 2–5 metrů vysoké keře, s tmavě zelenými listy. Rostou poměrně pomalu a plodit začínají po 3 letech. Pro optimální růst vyžadují vyšší nadmořskou výšku a vysokou vzdušnou vlhkost, dobře se jim tak daří v horských pralesních oblastech Jižní Ameriky nebo Afriky. Dospělá rostliny robusty jsou naopak až 10metrové stromy a jejich listy jsou světlejší. Komerčně významně plodí už druhý rok a nepotřebují takovou nadmořskou výšku ani vlhkost. Nejvíce se robusta pěstuje ve Vietnamu.

I přesto, že je robusta mnohem méně zemědělsky náročná, představuje jen 40 % světové spotřeby kávy, na rozdíl o výrazně oblíbenější arabiky. Největší vliv na to má především chuť. Arabika je obecně ovocnější a květinovější než robusta. Ta je silná, hořká, se zemitými tóny.

Výběr toho, co budete pít, tak záleží na vašich preferencích. Ale nejen chuťových, nýbrž také co do účinků. Robusta je totiž jako plodina odolnější i proto, že obsahuje více kofeinu, který ji chrání před parazity a škůdci. Vyšší množství kofeinu je tak i v kávě připravené z robusty, a to až 265 mg v jednom šálku. Káva z arabiky oproti tomu obsahuje kofeinu až o 83 % méně, tedy nějakých 50 mg. Z robusty lze ale naopak dostat více antioxidantů než z arabiky, jež je ale zase kyselejší.

Zdroj: nytimes.com, ncbi.nlm.nih.gov, hsph.harvard.com, health.com, medicalnewstoday.com, cafeeaim.com, coffeeaffection.com

Populární
články

Muž si v monogamním vztahu připadá jako v řetězech
LIDÉ

„Jeden partner do konce života? Přítele miluju, ale děsí mě to!“ přiznává muž v otevřeném rozhovoru o monogamii

Autor: Irena Piloušková
Kolik designů dokážeš smíchat, tolikrát jsi člověkem
Trendy & Styl 2024

Jaké jsou letos trendy bytového designu? Porovnali jsme nabídku čtyř velkých hráčů na trhu!

Autor: Michal Černý
Sexuologické odělení brněnské FN provozuje gynekologickou ambulanci pro trans lidi
AKTUALITY

Gynekologická ambulance pro trans lidi v Brně je první v Česku. Nabízí komfortní prostředí lidem procházejícím tranzicí

Autor: Martin Lyko
V minulosti jednu postel sdílelo více lidí - i těch, co si byli cizí
LIDÉ

Postele plné cizích lidí byly dřív běžné a měly řadu výhod. Richard Lví srdce spával s Filipem II., královna Alžběta I. se služebnými

Autor: Mirka Dobešová
Jako NE rovnosti lásce a práv, tak působí zamítnutí manželství pro všechny páry
LIDÉ

Zklamání: „Politici si myslí, že gayové a lesby jsou horšími lidmi,“ říká Czeslaw Walek k zamítnutému manželství pro všechny páry

Autor: Martin Lyko
Koláč jako od babičky? Žádný problém
CESTOVÁNÍ

Jak přijmout stárnutí, ukazuje vídeňská kavárna. Pracují v ní jen seniorky, které pečou koláče „jako od babičky“. A z podniku je hit

Autor: Mirka Dobešová
Než budete místo vstávání do práce přepočítávát štosy bankovek v županu, asi to chvíli potrvá. Pasivní přijmy jsou běh na delší trať
BUSINESS

Jak pracovat bez práce? Pasivní příjem, tedy nepracovat a získávat peníze, chce každý. Jak ale na to?

Autor: Martin Lyko
Bezpečný sex by mohl mít brzy zcela nové parametry
TĚLO & MYSL

Sexuální svoboda a bezpečný sex bez ochrany na obzoru. Pilulka „den poté“ riziko nákazy pohlavně přenosnými nemocemi výrazně snižuje

Autor: Mirka Dobešová
Svatba a manželství? Zapomeňte, gayové a lesby
AKTUALITY

Jak jsme opět na plné čáře „projeli“ šanci na rovnost a lesbám a gayům plivli do tváře (a ještě za to čekáme ovace)

Autor: Mirka Dobešová
Lounge bar vznikl pod taktovkou společnosti Dejsiprostor
KULTURA

Vedle nové lávky vzniká nový lounge bar. Díky venkovnímu posezení to bude v létě hit!

Autor: Rozálie Růžičková

E-Shop