Natočili jsme nejznámější místa Prahy. Liduprázdná Náplavka, pražský Hrad či Václavák na unikátních záběrech

„Naše zlatá matička“, „Praha stověžatá“ a „matka měst“. Nejen pod těmito přezdívkami je Praha známá po celém světě. Díky zachovalému historickému centru, četným památkám a bohatému kulturnímu vyžití do Prahy každý rok zavítají miliony turistů. Nyní však zeje prázdnotou.

Rozhodli jsme se vydat s kamerou na nejznámější pražská místa, mezi která patří Náplavka, Karlův Most, Václavské a Staroměstské náměstí či Pražský Hrad. Všechna tato místa momentálně vypadají tak, jak jste je možná ještě nikdy neviděli.

Těžce se dýchá ve společnosti rozeštvané nenávistí vůči všem, kdo jsou jen trochu „jiní“. Přitom by bohatě stačilo, pokud bychom si každý zametl před vlastním prahem10. 6. 2020

Pandemie koronaviru neuzavřela jen naše hlavní město, ale celé Česko a podobná je situace také v mnoha dalších zemích po celém světě.

Kromě koronaviru nás na jaře potrápí i alergie. Nemusíte je tolerovat, lze s nimi i účinně bojovat20. 4. 2020

Kdy se vrátíme k normálu?

Podle čísel a celkového vývoje pandemie jsme zatím stále v jejím počátku a otázkou zůstává, jak dlouho ještě budou platit vládní nařízení. Jak uvedl šéf krizového štábu, Romana Prymula, však i dlouho poté, co dojde ke zmírnění vládních nařízení, bude ve větší míře cestování omezeno a turisté se tak nejen do pražských ulic možná ještě hodně dlouho nepodívají.

Zdroj: Jan Witek