Natočili jsme nejznámější místa Prahy. Liduprázdná Náplavka, pražský Hrad či Václavák na unikátních záběrech

„Naše zlatá matička“, „Praha stověžatá“ a „matka měst“. Nejen pod těmito přezdívkami je Praha známá po celém světě. Díky zachovalému historickému centru, četným památkám a bohatému kulturnímu vyžití do Prahy každý rok zavítají miliony turistů. Nyní však zeje prázdnotou.

Rozhodli jsme se vydat s kamerou na nejznámější pražská místa, mezi která patří Náplavka, Karlův Most, Václavské a Staroměstské náměstí či Pražský Hrad. Všechna tato místa momentálně vypadají tak, jak jste je možná ještě nikdy neviděli.

Tomáš (35): „Co se týče adopce dětí, postavil bych heterosexuální a homosexuální páry na roveň“11. 5. 2021

Pandemie koronaviru neuzavřela jen naše hlavní město, ale celé Česko a podobná je situace také v mnoha dalších zemích po celém světě.

Zbavit se zubního kamene není snadné, existují ale osvědčené preventivní metody. Zvládne je každý v pohodlí své koupelny15. 6. 2021

Kdy se vrátíme k normálu?

Podle čísel a celkového vývoje pandemie jsme zatím stále v jejím počátku a otázkou zůstává, jak dlouho ještě budou platit vládní nařízení. Jak uvedl šéf krizového štábu, Romana Prymula, však i dlouho poté, co dojde ke zmírnění vládních nařízení, bude ve větší míře cestování omezeno a turisté se tak nejen do pražských ulic možná ještě hodně dlouho nepodívají.

Zdroj: Jan Witek