Natočili jsme nejznámější místa Prahy. Liduprázdná Náplavka, pražský Hrad či Václavák na unikátních záběrech

„Naše zlatá matička“, „Praha stověžatá“ a „matka měst“. Nejen pod těmito přezdívkami je Praha známá po celém světě. Díky zachovalému historickému centru, četným památkám a bohatému kulturnímu vyžití do Prahy každý rok zavítají miliony turistů. Nyní však zeje prázdnotou.

Rozhodli jsme se vydat s kamerou na nejznámější pražská místa, mezi která patří Náplavka, Karlův Most, Václavské a Staroměstské náměstí či Pražský Hrad. Všechna tato místa momentálně vypadají tak, jak jste je možná ještě nikdy neviděli.

Jak vypadá pohřební obřad pro domácí mazlíčky? V Praze funguje zvířecí krematorium, kde vám pohřbí třeba i křečka26. 6. 2020

Pandemie koronaviru neuzavřela jen naše hlavní město, ale celé Česko a podobná je situace také v mnoha dalších zemích po celém světě.

V 16 letech vytvořili aplikaci, která bojuje proti šikaně. Nyní se platforma třech brněnských gymnazistů dostává do celého světa8. 9. 2020

Kdy se vrátíme k normálu?

Podle čísel a celkového vývoje pandemie jsme zatím stále v jejím počátku a otázkou zůstává, jak dlouho ještě budou platit vládní nařízení. Jak uvedl šéf krizového štábu, Romana Prymula, však i dlouho poté, co dojde ke zmírnění vládních nařízení, bude ve větší míře cestování omezeno a turisté se tak nejen do pražských ulic možná ještě hodně dlouho nepodívají.

Zdroj: Jan Witek