Rozhovor
Zdroj: David Ondřej
<Path>

„Tantra masáže nejsou jen o sexu, dokážou vás naučit daleko více,“ říká profesionální masér David Ondřej

David (28) se již pět let profesionálně věnuje tantra masážím. I přes svůj mladý věk toho zažil opravdu hodně. Proč má většina lidí tantra masáž spojenou se sexem a tantra maséry vidí jako prostituty?
Jan Witek Witek Jan Witek Witek Autor
22. 5. 2020

David měl zpočátku masérství jako koníček, kterému se však po čase chtěl začít věnovat na plný úvazek. S tantrou začal před pěti lety v Praze, nicméně v tu dobu se ještě nejednalo o jeho hlavní způsob obživy, rozhodl se proto odjet do zahraničí sbírat zkušenosti a inspiraci. Již nějakou dobu hojně cestuje a svůj život má prakticky sbalený v jednom kufru. Posledních pár let však většinou pobývá v Bruselu, kde si otevřel svou vlastní masérnu. 

Jednou z výhod tantra maséra je, že můžeš pracovat téměř odkudkoliv, nepletu se?

Přesně tak. Díky své práci cestuji po celém světě. Hodně po Evropě, ale nedávno jsem byl i v New Yorku či Miami. Potřebuji jenom sebe a místo na provádění masáže. Na cestách si vždy pronajmu nějaký byt a je to. Je úžasné, že mohu spojit práci a cestování a rovnou tak mé cesty i zafinancovat. Nicméně nyní uvažuji o tom, že se vrátím zpět do Prahy a otevřu si svou masérnu zde. Brusel pro mě nikdy nebyl pravým domovem.

<Path> Adrian Brandýs: „Největší hrozbou nejsou sociální sítě samotné, ale jejich uživatelé“Zdroj: Jan Witek

Myslíš, že v Praze od tvého odchodu do zahraničí poptávka po tantra masážích stoupla?

Ano. A dokonce mi přijde, že se Praha stala jakousi Mekkou pro tantru a s ní spojené věci. Ve světě to až tak rozjeté není a zvlášť v rámci tantra masáže je velmi málo lidí, kteří mají příslušné vzdělání. Je však pravda, že mnoho Čechů dělá klasickou erotickou masáž, ale nazývá jí tantrou, protože to zní více sofistikovaně. Pak musíme bojovat s tím, že klienti mají jiná očekávání a tantře to hodně kazí jméno. Hodně lidí si ji pak spojuje se sexem. Nicméně hlavním důvodem mého návratu do Prahy je rodina a kamarádi a také možnost otevřít si tu vlastní centrum, kde budu dělat i trenérské kurzy na tantru. Po pěti letech cestování už bych se chtěl trochu usadit v Praze.

Jak ses k tantře dostal?

Začal jsem ve 23 letech a když jsem s tantra masážemi poprvé přišel do kontaktu, tak mě nejdřív napadlo, že jsou to erotické masáže, kde budu muset dělat kdo ví co. Druhá věc, která mi přišla na mysl, byli alternativní lidé, kteří mě přivítají v batikovaném triku a s dredy na hlavě. Naštěstí se ani jedno z toho nepotvrdilo. Byl jsem několikrát na pohovoru, prošel jsem tantrickým výcvikem a udělal jsem si i masérský kurz, který je pro jakýkoliv druh masáže potřeba. Chceš-li totiž dělat jakoukoliv masáž, musíš mít základní certifikovaný kurz, který trvá 150 hodin. Od té doby dělám už jen tantru, věnuji se i dalším podoborům a dost mi to změnilo život.

Zmínil jsi, že spousta lidí má o tantře zkreslené představy, jak by tedy správná tantra masáž měla vypadat?

V tantra masáži nikdo nestandardizoval její techniku. Důležitá je filozofie tantry a její principy, ale samotné provádění se může hodně lišit. Spíše bych přiblížil, jak tantru dělám já, jelikož každý to dělá trochu jinak. Na začátku probíhá rozhovor s klientem, abych zjistil, jaká má očekávání. Někdo si myslí, že bude mít super sexuální zážitek, někdo se chce jen uvolnit, někdo to chce prostě jen zažít a někdo absolvuje tantra masáží více, protože se chce někam posunout. Všechno, co je tantrické, vychází ze srdce. Základem je vytvořit intimní spojení mezi masérem a klientem. To, jak masírujeme, je technická stránka věci a tantra je ta druhá. Obě se během tantra masáže spojí dohromady. Můžeme říct, že masérská praxe je jakýsi hardware a tantra software.

David Ondřej
Foto: David Ondřej

Co si představit pod intimním spojením?

Lidé dnes často nezažívají opravdovou blízkost k druhému člověku. Stačí někoho vědomě obejmout. Když někoho obejmeš, mozek začne vylučovat oxytocin (též přezdívaný jako „cuddle hormon“, neboli „mazlicí hormon“), který nám umožňuje cítit se dobře, pomáhá bojovat proti stresu, zvyšuje imunitu, odbourává deprese, což každý člověk potřebuje. Člověk během tantra masáže zažívá intimitu, blízkost, ale zároveň i vzrušení. To je ten největší rozdíl mezi tantra masáží a erotickou masáží. V erotické masáži si kupuješ maséra nebo masérku, která tě uspokojí, ale v tantra masáži o to nejde, záměrem je vytvoření intimity. Cílem je napojit se na člověka a prožít vzrušení nejen v intimních partiích, ale i v hlavě a celém těle a vytvořit jakési bezpečné prostředí, ve kterém se masér i klient budou cítit dobře. Nikdy bych neudělal nic, co bych já sám nechtěl.

A co když má někdo nějaké speciální požadavky? Asi mi potvrdíš, že mnoho lidí má tantru stále spojenou se sexem...

Takových klientů je spousta, nicméně v první řadě bych uvedl na pravou míru, že klient mi samozřejmě nemůže říct, že chce, abych ho během masáže udělal. Oba se musíme cítit bezpečně a klient musí pochopit, že to není o tom, že vyvrcholí, ale o tom, že se o něj budu starat a prožije hluboký zážitek. To, že se o tebe někdo dvě až tři hodiny stará, je strašně skvělý zážitek. Ne každý dnes vypadá jako z fashion magazínu, ne každý se těší takové pozornosti a ani v tom případě není zaručeno, že vás každý přijme takové, jací jste. Tantra je o tom, že je klient opečováván a nemusí nic vracet zpět. Je to prostor, kdy člověk nemusí dělat vůbec nic. Prostor, kdy je člověk pouze v přijímací pozici, což je pro mnohé lidi strašně těžké. Lidé chtějí mít nad věcmi kontrolu, což je jednodušší než se někomu odevzdat. Když ale někdo přijde a zeptá se, jestli na mě může sahat a dotýkat se mě, já vysvětlím, že ne. Nicméně moc často se to neděje. Pokud to klient zkouší, vezmu mu ruce a dám je stranou, když to zkouší opakovaně, napomenu jej slovně a když ani pak nepřestane, masáž zastavím a řeknu, ať se na mě podívá a řekne mi, co se děje. Taková přímá otázka většinou způsobí, že klienti nechtějí mluvit, lehnou si a přestanou. Záleží také na tom, jak si na začátku nastavíš hranice.

Kolik takových lidí s požadavkem sexu obvykle na masáž přichází?

Jaká část lidí to je nedokážu říct. Oni to většinou neřeknou. Možná někdo očekává něco jiného, ale většinou to řeknou až na konci, kdy vždy prohlásí, že to bylo ještě lepší. Od toho se odvíjí i vysoká cena, která je zapříčiněná tím, že tantra masáž stojí daleko více energie než masáž klasická. A pokud někdo chce vyloženě něco sexuálního a erotického, za mnou je dalších tisíc společníků, kteří mají velké svaly a velkou výbavu. Když už se však člověk rozhodne zaplatit větší částku za opravdovou tantra masáž, tak už si o tématu něco přečte a chce opravdový tantrický zážitek. Kdyby však masáž stála 1 500 nebo 2 000 korun, tak bude podobných lidí za účelem sexu chodit pravděpodobně víc. Mí klienti chtějí dopředu vědět, co za své peníze dostanou. Tudíž s tím tolik problémů nebývá.

<Path> Ilustrace Ondřeje Vašíčka vás nenechají chladnými. Prozkoumejte díla brněnského ilustrátora, která si získávají fanoušky po celém světěZdroj: Jan Witek

Hovořil jsi však o tom, že se díky tantra masáži můžeš i něco naučit? Co přesně jsi tím myslel?

Existuje i mnoho tantrických cvičení. Určitě jsi slyšel o tom, že abys miloval ostatní, musíš milovat sám sebe. V tantře se dá cvičit i tato věc. Kromě toho dokáže tantra skvěle naučit, jak prožít vzrušení a orgasmus v hlavě a v celém těle, ne pouze v penisu.

To může být obzvlášť pro muže trochu těžší, ne?

Ano a cílem tantry je, aby se i muži naučili prožívat orgasmus podobně jako třeba ženy. A opustili představu, že celá legrace trvá pár vteřin. Když chlapi masturbují, tak těsně před orgasmem zatnou celé tělo, v tu chvíli jakoby orgasmus zablokují a vše se děje jen v penisu. Když se ale naučí tělo nechat uvolněné, relaxují a správně dýchají, rozjede se vzrušení do celého těla. A pak, když orgasmu dosáhnou, často se stane, že se tělo začne doslova klepat. Je to mnohem silnější, delší a intenzivnější prožitek.

To znamená, že jedním z cílů tantra masáže je i dosažení perfektního orgasmu?

To úplně ne, ale samozřejmě se to může stát a je to naprosto v pohodě. Nicméně cílem není, aby se člověk vystříkal, ale aby se vystříkala jeho duše. Lidověji to už asi říct nejde. (smích) Možná bych ještě upozornil, že v tantra masáži se nevyvíjí tlak na nějaký výsledek, nejdůležitější je dostat se do prožitku, zastavit hlavu, začít prožívat emoce a spojit naši sexualitu se srdcem. A ano, z tohoto bodu potom můžeme dosáhnout perfektního orgasmu.

Takže jde spíše o univerzální nástroj k tomu, jak se naučit mít rád sám sebe, jak odbourat stres, a navíc se naučit lépe prožívat vzrušení a sexuální život?

Přesně tak. Tantru je možné použít jako koučink na cokoliv – jak se mít více rád, jak víc prožívat sex, ale hlavně se zabývá intimitou a vytváří pocit vzrušení, který je opravdu hluboký. Během tantry je zastaven neustálý vnitřní dialog, jenž trápí mnoho lidí, kteří se sami sebe ptají, jak vypadají, zda jsou dost dobří apod. Uvedu to opět na jednom příkladu. Je rozdíl v tom, kdy se jdeš s někým jen vyspat a když se s někým miluješ. Zvlášť v komunitě gayů mají mnozí problém to pochopit. Často totiž na Grindru a v jiných aplikacích nejdříve dostaneš fotku penisu a až poté jméno jeho majitele. I když se jdeš s tím člověkem vyspat, stejně odejdeš s pocitem, že jsi uspokojil svou animální touhu, ale ve výsledku jsi prázdný, a to doslova. (smích) Neříkám, že to tak má každý, ale mnoho lidí ano. Všechny aplikace byly vyvinuty se smyslem lidi spojovat, ale ve finále to dělají ještě těžší. Pro člověka totiž tak obrovský výběr protějšků není přirozený a pak se děje to, že si vybíráme lidi jako produkt. Tento je hezký, ale tento je ještě lepší, tento má krásné vlasy, ale ten má zase velké péro. Podobné uvažování se přenáší i do normálního života, kdy jdeš na rande a nějaká malá věc ti na člověku nesedí, v tu dobu si většinou řekneš, že na Grindru bude někdo lepší. Lidé pak těžko něco akceptují a společně budují, nemají moc chuť. Proto říkám, že každý člověk, než začne s někým spát, by měl jít na tantra masáž, aby si uvědomil, že to není jako v pornu. Vytvoření jakéhosi hlubšího spojení je daleko lepší a hodnotnější, moc lidí to však nedokáže.

Všechny tyto informace je potřeba klientům vysvětlit?

Na to je právě prostor na začátku, ale většinou si o těchto věcech s klientem povídám i na konci masáže.

A jak to vypadá u tebe? Řekněme, že na masáž přijde tvůj vysněný typ kluka. Dokážeš se při tom všem vzrušení udržet?

Profesionál se musí udržet, avšak neznamená to, že vzrušení nemohu prožívat spolu s klientem. Chemie mezi dvěma lidmi hraje také svou roli a je to naprosto přirozené.

<Path> Žádný sex, žádná masturbace, aneb vědci vysvětlují, v čem může pánům prospět přísná sexuální abstinence. Nalákají k celibátu i vás?Zdroj:

A co erekce? Stále odkazuji na to velké vzrušení, které je všude kolem…

Jak už jsem řekl, nic nebrání tomu, abych vzrušení prožíval s klientem. Je to přirozené, ale nikdy to nenechám zajít dál. Jednou se mi to ale stalo, a to před rokem a půl, kdy se z jednoho klienta stal můj partner. Nicméně masáž není o mně, ale o klientovi.

Já spíše mluvím o tom, že jsme zkrátka chlapi a přílišné vzrušení se na nás oproti ženským projeví i na těle…

Je to tak. Stane se to, ale pořád to není o mně. Pracuji se sexualitou, takže se tomu asi úplně vyhnout nedá. Nechci však, aby to vyznělo, že tantra masáž má cokoliv společného s prostitucí. Vzrušení je normání, je akceptováno, ale rozhodně se to neděje často.

Říkal jsi, že není úplně neobvyklé, že se klient během masáže udělá a že se s tím do jisté míry i počítá. Jak k tomu dojde?

Masáž lingamu má také svá pravidla. Musíš vědět, kde jsou mínusové a plusové body a další věci. Nicméně typický pohyb nahoru a dolů se v tantra masáži rozhodně neděje. Na to je technika, kdy přesně víš, kdy jde orgasmus nahoru a kdy dolů. Ale občas se objeví chlap, který je tak nadržený, že se ho jen dotkneš a je to. Nicméně mým úkolem je ten prožitek vytvořit co nejdelší a naučit klienta dýchat a přemýšlet tak, že se příjemný pocit co nejvíce prodlouží. Vzrušení se pak rozproudí do celého těla. Musím však zmínit, že jsou i lidé, kteří vůbec nejsou vzrušení a skvělá tantra masáž může proběhnout i bez toho. Je to o tom poznat, jak to lze udělat hezky, a ne se jen udělat.

Říkal jsi, že je důležité napojit se na člověka. Ty jsi schopný napojit se na kohokoliv? Nebo se může stát, že to s někým zkrátka nepůjde?

To je také součást kurzu a přípravy. Jde to. Hned na začátku se pokouším s klientem navázat spojení. Kopíruji to, jak sedí, a další věci, které dělá, což v podvědomí vytváří pocit, že jsem stejný, a tudíž to otevírá brány a klient má oprávněný  pocit, že mi může věřit. Pak je to třeba vědomý dotek, kdy se ke klientovi pomalu přibližuji a bořím tu pomyslnou zeď. Pomáhá také objetí. Když někoho silně obejmeš déle než dvacet vteřin, dotyčný ti většinou začne věřit. Tělo totiž během objetí vyplavuje již zmiňovaný hormon oxytocin. K otevírání těla navíc pomáhá teplé prostředí, teplé ručníky, lávové kameny. Postupně se tedy dostávám k tomu, že mám před sebou klienta přesně takového, jaký je doma v teplácích, tedy bez masky a přetvářky. Všechno dohromady je tak silné, že se napojení ve většině případů povede.

<Path> Moderátorka a influencerka Nikol Trojanová představuje svůj útulný byt v nově vznikající pražské čtvrtiZdroj: Jan Witek, Nikol Trojanová, Juan Calderón

Nestává se tedy často, že to někdo nezvládne a odejde?

Ne, alespoň mně se to nikdy nestalo.

Jak dlouho většinou tantra masáž trvá? 

Někdy dvě, někdy tři hodiny. Vždy záleží na aktuální situaci. Čas je zde strašně důležitý a za hodinu se celý proces zvládnout nedá. To je mimochodem skvělý ukazatel, na kterém poznáš, zda někdo opravdu nabízí tantra masáž. Když nabízí hodinovou masáž, skutečně tantrická bude jen těžko Za hodinu vůbec nelze jít do hloubky.

I když tantra masáž není primárně o sexu, jak je vnímána z pohledu nevěry?

V tantře není žádná výměna a vždy existuje varianta, že klienti mohou přijít na párovou masáž. Jít na tantru je spíše o seberozvoji, který dokáže do vztahu více přinést než jej poškodit. Záleží však na tom, jak je kdo žárlivý. Pro mě to určitě nevěra není . Když jsem měl partnera, vždy jsem si obhájil to, co dělám.

Jak většinou vypadá tvůj klient?

Je to celá škála lidí, ale většinou gayové. Nicméně občas docházejí také bisexuálové i heterosexuální muži. Výjimkou nejsou ani párové masáže. I když jsem gay, mohu bez problému namasírovat i ženu. V tantra masáži nejde o žádnou výměnu, tudíž na orientaci až tak nezáleží. Velká většina klientů má okolo 40 let. Měl jsem spoustu klientů mladších než já, ale i starších. Je to celá škála různých lidí. Avšak vzhledem k ceně, která se pohybuje okolo 4 500 korun, jsou to většinou starší zajištění muži. Často chodí i muži, kteří zatím neví, jestli jsou gayové, a mají strach jít se s někým vyspat. Nebo z nějakého důvodu nemůžou. Tohle je nejlepší forma, jak si to vyzkoušet, protože v tantra masáži neexistuje žádný nátlak ani styk. Oni zažijí mužskou sexualitu ode mě, ale nemusí nic dělat a jen zjišťují, zda se jim to líbí. Je to lepší než si objednat eskort, protože neví, zda s ním ten sex mít budou a zde v tantra masáži strach mít nemusí, o nic totiž nejde, i když se to sexuality dotýká. Takových klientů, kdy jsem byl první chlap, který se k nim přiblížil, jsem měl spoustu.

Kolik masáží s tak velkým výdejem energie jsi schopen za den udělat?

Jsou to tak maximálně dvě nebo tři, ale další den pak nemůžu dělat nic. Pro mě je jakýsi strop tak osm až devět masáží týdně. Čím víc by jich bylo, tím víc by se to podepsalo na kvalitě.

Kde tě klienti mohou zastihnout?

Klienti mě a mé kolegy mohou zastihnout v tantrickém centru Tantra masáže Praha na Andělu (více zde: www.tantramasaze.com), informace najdou také na mém webu www.tantrarituals.com.

Zdroj: David Ondřej

Populární
články

Jan Graubner se sice za přílišného konzervativce nepovažuje, ovšem na tranzici má dosti vyhraněný názor
AKTUALITY

Člověk je muž, nebo žena, své pohlaví nelze měnit, říká pražský arcibiskup Jan Graubner a současný přístup k tranzicím přirovnává k pandemii

Autor: Michal Černý
Stomie dnes neznamená konec světa ani života
LIDÉ

„Od svých třiceti let mám vývod. Nejprve jsem myslel, že můj život skončil,“ vzpomíná Zdeněk. Jak jej dnes tzv. stomie omezuje?

Autor: Mirka Dobešová
Suchý toaletní papír se hlavně v USA začíná stávat nežádoucím zbožím
LIDÉ

Nápad za miliardu?! Čtyři kamarádi chtějí nahradit suchý toaletní papír svým vlastním inovativním produktem

Autor: Michal Černý
Významné postavy české LGBT+ aktivistické scény
LIDÉ

Kdo patří mezi nejvýznamnější postavy české LGBTQ+ aktivistické scény?

Autor: Irena Piloušková
Vaše dovolená nemusí být jen o vyhledávání památek, ale i neobvyklých sexuálních zážitcích
HOT!

Sexuální turistika: Spojte potěšení z cestování s prohlubováním své intimity. Které světové destinace jsou ty nejoblíbenější?

Autor: Michal Černý
Bezobalových prodejen je v Česku stále minimum
TRENDY

„Prodavačky mi nedůvěřivě prohlíží pečivo v mém látkovém sáčku. Jako bych byl exot,“ říká Erik o úskalích života „bez odpadu“

Autor: Mirka Dobešová
Výška přímo souvisí s celou řadou zdravotních problémů
TĚLO & MYSL

Všeho moc škodí a platí to i pro výšku. Mužům vyšším než 175 centimetrů hrozí celá řada zdravotních rizik

Autor: Mirka Dobešová
Emerald Kaia se vydá na první plavbu v dubnu 2026
LUXURY TRAVEL

Nahlédněte za oponu luxusního cestování. Jak probíhá plavba jednou z nejexkluzivnějších jachet současnosti?

Autor: Redakce
Zažijte splynutí s oceánem na palubě Scenic Neptune II
LUXURY TRAVEL

Prožijte románových „20 000 mil pod mořem“ na vlastní kůži (a oči). Prozkoumat oceán v ponorce nemusí dnes být jen sen

Autor: Redakce
V rámci festivalu se představí i španělská primabalerína Cristina Aguilera
KULTURA

Co má společného Morava s iberoamerickou kulturou? Víc, než byste mysleli. Dokazuje to již 21. ročník festivalu Ibérica!

Autor: Redakce

E-Shop