ANKETA: Jsou pro muže vlasy opravdu tak důležité? Vyrazili jsme se zeptat do pražských ulic

   Vypadávání vlasů je věc, se kterou se s přibývajícím věkem setkává mnoho mužů. Je to však opravdu tak obrovský problém? Vyrazili jsme s kamerou do ulic, abychom na tuto otázku nalezli odpověď.

Důvodů k plešatění může být hned několik, ale z více než 90 % se jedná o androgenní alopecii. Tento problém však zdaleka netrápí jen muže, ale podobné zkušenosti mají také ženy.

Androgenní alopecie je dědičná a způsobuje ji zvýšená citlivost vlasových folikul na hlavě (malé, pytlovitě tvarované dutiny v kůži, z kterých vlasy rostou) na mužský pohlavní hormon. Každého může problém plešatění stihnout v jiném věku, u někoho může být proces rychlejší, u někoho naopak pomalejší.

Taky jste si mysleli, že účes „na Jágra“ už neuvidíte? Omyl! Kontroverzní mullet hlásí velký návrat a sociální sítě bere útokem!2. 12. 2021

Při androgenní alopecii se doslova zastaví růst vlasů v klidové fázi a nedochází k obnovení růstové fáze. To znamená, že poté, co vlas vypadne, je obnovení růstu na daném místě těžší.

Dá se tento problém nějak řešit?

Způsobů obnovení růstu vlasů je několik. Existují různé druhy vlasových protéz, které jsou však nákladné a musí se pravidelně obměňovat. Jedním ze způsobů obnovení růstu vlasů je taktéž transplantace, ale existují i neinvazivní metody, a to v podobě různých přípravků.

Jeden takový přípravek testovali i naši čtenáři a redaktor Honza a jejich dojmy si můžete přečíst zde.

Jsou pro vás vlasy důležité? Myslíte, že podobně jako šaty, tak i vlasy dělají člověka? My jsme se s kamerou vydali do pražských ulic, abychom zjistili, jak jsou nejen pro muže, ale také pro ženy, vlasy důležité. Výsledek najdete v úvodním videu.

Zdroj: JW; Video: Oliver Cuadra