"Svou precizností nás inspiroval Hieronymus Bosch," říká designérka značky Blažek Jana Kuťková

Před několika dny proběhl Mercedes Benz Prague Fashion Week a ani tentokrát jsme tu nechyběli. Podívali jsme i na to, jaké novinky zde představila značka luxusních českých pánských obleků Blažek.

Autor: Redakce / Zdroj: Blažek / Advertoriál / 24. 4. 2019

Nové obleky od značky Blažek, které jste mohli vidět na Mercedes Benz Prague Fashion Week, nejsou prvoplánově bláznivé a bizarní kousky. Žádné kreace, u kterých byste si byli jistí, že je vidíte poprvé a naposled. Jsme přesvědčeni, že tyto kousky se určitě podívají dál než jen na přehlídkové molo. Elegance a promyšlenost do posledního detailu, tak zní heslo designu, který na přehlídce představila značka Blažek.

16. 7. 2019Mentální anorexie má genetický původ: „Kvůli mutaci tělo nereaguje na hlad,“ uvádí průlomová studie, jež dává naději na novou léčbu

„Jsem ráda, že jsme se mohli zúčastnit Mercedes Benz Prague Fashion Week. Dává mi to příležitost vyzkoušet si nové věci. I takové, jaké by se zrovna asi neprodávaly. Díky zpětné vazbě, kterou zde dostaneme, ale zjistím, co funguje a co ne, a jakým směrem mám posouvat novou sezonní kolekci Blažek,“ říká head designérka značky Jana Kuťková.

„Inspirovali jsme se zejména u raných renesančních malířů, jako byl třeba Hieronymus Bosh. Rozhodně ne v té abstrakci, ale spíše v jeho smyslu pro detail. I naše saka jsou promyšlená do posledního detailu u poslední knoflíkové dírky. Jde nám zejména o precizní zpracování a konkrétní děj,“ doplňuje Kuťková.

Za pravdu jí dává i model Jan Regináč. Kolekce se mi opravdu líbila. Myslím si, že tohle je opravdu světová móda.“ Odvážné modely se tu střídaly s těmi formálnějšími, žádnému však nechyběla elegance. Ani divočejší kreace pak nesklouzávaly k samoúčelnosti a lacinému šokování.

15. 6. 2019Fitness trendem pro léto 2019 jsou zvířecí pohyby, kterými skvěle zhubnete a budete se cítit mnohem lépe ve vlastním těle

Jak se nový design povedl, to můžete posoudit v našem videu, kde najdete exkluzivní záběry přímo z přehlídky značky Blažek. My se ale rozhodně těšíme, až se do prodeje dostanou kousky inspirované těmi, které jsme viděli na molu pražského módního galavečera.