"Svou precizností nás inspiroval Hieronymus Bosch," říká designérka značky Blažek Jana Kuťková

Před několika dny proběhl Mercedes Benz Prague Fashion Week a ani tentokrát jsme tu nechyběli. Podívali jsme i na to, jaké novinky zde představila značka luxusních českých pánských obleků Blažek.

Nové obleky od značky Blažek, které jste mohli vidět na Mercedes Benz Prague Fashion Week, nejsou prvoplánově bláznivé a bizarní kousky. Žádné kreace, u kterých byste si byli jistí, že je vidíte poprvé a naposled. Jsme přesvědčeni, že tyto kousky se určitě podívají dál než jen na přehlídkové molo. Elegance a promyšlenost do posledního detailu, tak zní heslo designu, který na přehlídce představila značka Blažek.

Olympiáda má nová pravidla pro účast trans a intersex sportovců. Je to konec měření testosteronu a nedůstojných vyšetření30. 11. 2021

„Jsem ráda, že jsme se mohli zúčastnit Mercedes Benz Prague Fashion Week. Dává mi to příležitost vyzkoušet si nové věci. I takové, jaké by se zrovna asi neprodávaly. Díky zpětné vazbě, kterou zde dostaneme, ale zjistím, co funguje a co ne, a jakým směrem mám posouvat novou sezonní kolekci Blažek,“ říká head designérka značky Jana Kuťková.

„Inspirovali jsme se zejména u raných renesančních malířů, jako byl třeba Hieronymus Bosh. Rozhodně ne v té abstrakci, ale spíše v jeho smyslu pro detail. I naše saka jsou promyšlená do posledního detailu u poslední knoflíkové dírky. Jde nám zejména o precizní zpracování a konkrétní děj,“ doplňuje Kuťková.

Za pravdu jí dává i model Jan Regináč. Kolekce se mi opravdu líbila. Myslím si, že tohle je opravdu světová móda.“ Odvážné modely se tu střídaly s těmi formálnějšími, žádnému však nechyběla elegance. Ani divočejší kreace pak nesklouzávaly k samoúčelnosti a lacinému šokování.

Odzvonilo (nejen) nadržencům? Průzkum ukázal, že single muže už sex netáhne22. 11. 2021

Jak se nový design povedl, to můžete posoudit v našem videu, kde najdete exkluzivní záběry přímo z přehlídky značky Blažek. My se ale rozhodně těšíme, až se do prodeje dostanou kousky inspirované těmi, které jsme viděli na molu pražského módního galavečera.

Zdroj: Blažek Advertoriál