LUI TV: Vyzkoušeli jsme nový Range Rover Evoque na polygonu. Zvládl opravdu vše

Navštívili jsme pražský autosalon Dajbych, který se mimo jiné zabývá také autorizovaným prodejem a servisem vozů Land Rover a Range Rover. V rámci návštěvy jsme se podívali také na nového mazla v jejich stáji – Range Rover Evoque.

Druhá generace stylového SUV Evoque je již nějakou dobu oficiálně uvedena na trh a konstruktéři automobilky Land Rover při jeho tvorbě skutečně vykročili tou správnou nohou. Vůz si zachoval všechny pozitivní funkce a prvky, a navíc k nim přidal několik dalších.

Fanoušci modelu Range Rover Evoque jsou rádi, že si vůz stále zachoval originální pojetí karoserie s výraznými proporcemi, které tak trochu připomíná kupé, a z celkového designu exteriéru byly změněny jen detaily, které celý vůz ještě více rozzářily. Mnoho novinek však najdete uvnitř, a to v podobě užitečných a nadčasových technologií.

I gayové někdy mluví velmi netolerantně, demokracie je o diskuzi. Gayman pro rok 2021 Kevin Drábek v rámci světové soutěže otevírá důležitá témata18. 10. 2021

Za zmínku stojí třeba zobrazení povrchu pod autem díky funkci ClearSight Ground View, což vám umožní dívat se „skrze“ kapotu a využít při jízdě několik zobrazení okolí (včetně podvozku a kol). Nikdy už se tak nestane, že byste najeli na předměty a nerovnosti, kterým se chcete vyhnout.

Další skvělou funkcí je například zpětné zrcátko ClearSight. Tato technologie vám poskytuje přímý pohled na silnici za vámi bez ohledu na cestující na zadních sedadlech či na předměty, které zrovna vezete v kufru. Průzračný pohled na silnici tak budete mít i skrze naplněný kufr.

To je jen několik málo novinek, kterými vás nový Range Rover Evoque překvapí a doslova chytne za srdce. Dalším velkým zážitkem je, když s takovým vozidlem vyjedete mimo uhlazené silnice (je pravda, že to pro mnohé české silnice neplatí), a to do pořádného terénu.

Jeden takový pořádný terén, tedy zkušební polygon, má k dispozici nejen v Praze, ale také v Plzni, právě autosalon Dajbych. Na ten pražský jsme s novým Evoquem a marketingovým manažerem autosalonu Dajbych Tomášem Petrů vyrazili a byla to skvělá jízda.

I přes to, že se jedná o nejmenší model značky Land Rover, v terénu se chová stejně obratně jako všichni jeho větší bratři a poradí si s opravdu každou překážkou.

Podívejte se na video v úvodu článku, kde zároveň zjistíte další novinky spojené se zbrusu novými zrekonstruovanými autosalony Dajbych. Brzo se pak na LUI.cz můžete těšit také na podrobnou recenzi nového Range Rover Evoque, který co nevidět uchopíme do vlastních rukou.

Zdroj: DAJBYCH; Video: Oliver Cuadra