EXKLUZIVNĚ: Naomi Smalls z RuPaul’s Drag Race vzkazuje všem Čechům: „Když nebudete milovat sami sebe, jak chcete ksakru milovat někoho jiného?“

Ačkoliv se to může zdát jako sen, pravdou je, že se do Prahy dostává světově proslulá show s názvem Werq the World. Jejími hlavními tvářemi jsou známé drag queens z populární televizní show RuPaul’s Drag Race, jejíž sledovanost roste s každou novou epizodou. A to nejen v Americe – díky rozšířené streamovací službě Netflix se flitry, třpytky a paruky dostávají do obýváků po celém světě. Českou republiku nevyjímaje.

Werq the World, kterou v Praze uvedou drag queens Aquaria, Asia O’Hara, Detox, Kameron Michaels, Kim Chi, Monét X Change, Naomi Smalls a Violet Chachki, se uskuteční v neděli 14. dubna v pražském Kongresovém centru. Vstupenky lze zakoupit zde.

Vzhledem k tomu, že se LUI stal mediálním partnerem celé akce, jsme měli možnost získat exkluzivní rozhovor s Naomi Smalls. Na interview jsme se pochopitelně náležitě připravili a položili Naomi celou řadu otázek. Její pracovní vytížení jí ovšem dovolilo zodpovědět pouze několik z nich, na které vám přinášíme odpovědi níže. 

Nastartujte své libido s afrodiziaky, která rozjedou váš sexuální drive17. 1. 2022

Naomi, z RuPaul’s Drag Race se stal celosvětový fenomén. Jak ti účinkování v soutěži změnilo život?

Drag Race mi kompletně změnila život. Před tím, než jsem se dostala do finálního výběru soutěže, jsem na plný úvazek pracovala jako stylista v kadeřnickém salonu. Což se nikdy nestalo mou vášní. To, že mohu cestovat po celém světě a prezentovat u toho své vlastní umělecké vyjádření, je pouze a jenom zásluhou RuPaul’s Drag Race. 

Co tě na této práci baví nejvíce?

Nejlepší na tom celém je, že můžu dělat to, co mě baví, co tak moc miluji, a inspirovat u toho jiné lidi. Aby třeba dělali to samé, pokud budou chtít. Do prostředí kolem drag jsem vplula zprvu jenom jako fanynka tohoto třpytivého světa a v současné chvíli se cítím být jeho základní součástí. Nepostradatelným článkem této rychle se rozvíjející celosvětové komunity. 

Je něco, co bys vzkázala lidem žijícím v Česku, kteří stále bojují se sebepřijetím? Ať už plyne ze sexuální orientace nebo například z touhy stát se populární drag queen... 

Sebenenávist rozhodně není způsob, kterým byste měli žít svůj život. Většina z nás si je dobře vědoma toho, že máme jen jeden život, který můžeme na této planetě žít. Vždycky jsem byla velice vděčná za to, že jsem mohla žít v milující rodině, kde se měli všichni rádi. Nikdy jsem o tomto úžasném dospívání nechtěla moc mluvit, protože jsem cítila, že se tím vychloubám. Nicméně to, co jsem si později uvědomila, je, že čím více budu mluvit o rodině, která mě vždy bezmezně podporovala v naplňování mých snů, tím větší dopad mohou má slova mít pro všechny ty rodiny, kde podpora stále není standardem. 

Jak ty sama vnímáš definici mužství?

Mužství? To určitě není svět, ve kterém jsem vyrostla nebo ke kterému se vztahuji. Pevně doufám v to, že rodiče budou své děti vychovávat v dobré lidi. To je totiž to nejpodstatnější. 

Naomi Smalls je americkou drag queen, která se proslavila účinkováním v osmé řadě RuPaul’s Drag Race z roku 2016 a ve čtvrté řadě RuPaul’s Drag Race All Stars (2018). Její umělecké jméno je inspirované ikonickou modelkou Naomi Campbell a rapperem The Notorious B.I.G., kterému se rovněž přezdívá Biggie Smalls. Přestože Naomi nevyhrála ani v jedné ze soutěží, záhy se stala jednou z nejznámějších světových drag queens pracujících na plný úvazek. Narodila se 8. září 1993 jako Davis Heppenstall a všem Čechům vzkazuje: „Když nebudete milovat sami sebe, jak chcete ksakru milovat někoho jiného?“

Werq the World proběhne také 14. dubna v pražském Kongresovém centru
Zdroj: Naomi Smalls, Jeff Dorta/PROJECT PUBLICITY, INC., VOSS Events, Martin Zee