VIDEO ROZHOVOR: Daniel Černý alias Hayley The Strange: „Nejsem ani mužem, ani ženou, vidím se někde uprostřed“

V Česku je čím dál tím známější pojem drag queen, který představuje umělecký směr, v rámci kterého se muži svým vystupováním, oblékáním a make-upem prezentují jako ženy (což do jisté míry připomíná tradičně český koncept travesti show). Jednu z prvních českých drag queen vyzpovídal redaktor Jan Witek.

Přes den je Daniel Černý spíše mužem, v noci se pak často probouzí Hayley The Strange, což je umělecké jméno jeho alter ega, se kterým na různých akcích vystupuje jako drag queen.

Hayley The Strange se ve svých vystoupeních často inspiruje obdobím 50. let a přidává do něj prvky burlesky. Kromě hudebních vystoupení se však věnuje také módním přehlídkám, focení, ale také líčení.

Zdraví je důležitější než kdy předtím. Darujte proto letos pod stromeček něco zvlášť prospěšného – třeba léčivá medicinální vína!10. 12. 2021

Drag queen scéna se zrodila v USA a celosvětově nejznámější drag queen je bezpochyby RuPaul, který má také svou vlastní televizní show, ve které mezi sebou drag queens soutěží. Některé z těchto drag queens zamíří také do Česka, a to už 14. dubna, kdy v rámci show Werq The World vystoupí v pražském Kongresovém centru (více zde).

Jak vypadá příprava na show? Jak dlouho Danielovi trvá líčení? Kde bere nápady na své kostýmy? Podívejte se na video rozhovor.

 

Zdroj: Video: Oliver Cuadra, Nikola Červená