VIDEO ROZHOVOR: MUDr. Radim Uzel: “Registrované partnerství nikomu neublížilo, proč by tedy mělo ublížit manželství?“

MUDr. Radim Uzel o stejnopohlavních párech, jejich manželství a nových trendech v sexu.

V dalším videorozhovoru náš redaktor Honza vyzpovídal jednoho z nejznámějších a nejuznávanějších sexuologů v Česku, který je, jak on sám říká, jedním z nejaktivnějších penzistů, který se i přes to, že mu zanedlouho bude 80 let, opravdu nezastaví. Stále totiž přednáší na vysokých školách a účastní se spousty nejrůznějších projektů.

Docent Uzel je také čestným předsedou a členem vědecké rady Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu, a proto jsme se ho hned na začátku rozhovoru zeptali, jaký má názor na stejnopohlavní páry a jejich manželství, které se koncem března bude opět projednávat na půdě Poslanecké sněmovny. Co říká o “pseudoodbornících”, kteří daný návrh odmítají?

Raději by šli s partnerkou nakupovat nebo umyli koupelnu, než aby zamířili do ordinace. Proč se muži bojí lékařů jako „čert kříže“?14. 1. 2022

Jaké jsou nové trendy v sexu, co si o nich docent Radim Uzel myslí, a proč byly onanie a orální sex kdysi považovány za tabu? Jak se vyjadřuje ke vztahu ve více lidech a proč odsuzuje kauzu MeToo? Všechny odpovědi na výše zmíněné otázky najdete ve videorozhovoru. 

 

Zdroj: Video: Oliver Cuadra a Nikola Červená