Toužíte po pohádkové (nejen) zimní dovolené? Řešením může být unikátní rezidenční komplex nedaleko Špindlerova Mlýna nabízející i investiční příležitost
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: CRESCON/se svolením

Toužíte po pohádkové (nejen) zimní dovolené? Řešením může být unikátní rezidenční komplex nedaleko Špindlerova Mlýna nabízející i investiční příležitost

Ačkoliv zima se v posledních letech příliš o slovo nehlásila, letos si sněhovou nadílku užíváme i v nížinách. Je ale pravda, že v městském provozu jsou sněhové závěje spíše na obtíž než ke kochání se a zábavě. I proto je tedy ideální variantou, jak si zimu a zimní radovánky vychutnat plnými doušky, vypravit se na hory. A kdybychom měli jmenovat jediné místo, které platí za „synonymum zimní dovolené“, byl by to nepochybně „Špindl“. Ovšem vypravit se „jen“ do hotelu, to může být pro někoho přeci jen trošku nekomfortní. I proto se také u nás postupně rozrůstají horské rezidenční komplexy, které svým majitelům nabízejí nejen vytoužené pohodlí, ale i zhodnocení investic.
Redakce Redakce Autor
22. 12. 2022

Do okolní krajiny přirozeně zapadající luxusní apartmány, jež jsou obklopeny horami – to je scenérie, s níž se nejčastěji setkáváme v zahraničních filmech či při dovolené v Alpách. Ovšem i v Česku již postupně vznikají projekty, které přesně tuto představu naplňují. Jedním z nich je projekt Aldrov Apartments & Resort, tedy luxusní horský resort, který však nabízí mnohem více než pouze apartmány. V podstatě se totiž jedná o „malé městečko“, v němž člověk najde naprosto vše, po čem jen zatouží.

<Path> OUTFIT DNE: Značkový luxus nemusí být kýčZdroj:

Zábava i relax po celý rok

Když zavítáte do samého srdce Krkonoš, oblasti, kde je na dosah právě zmiňovaný Špindlerův Mlýn, ale také Benecko a Rokytnice nad Jizerou, právě zde v malebné obci Vítkovice, se nachází nejen resort Aldrov, ale také přiléhající zimní lyžařské středisko Ski Aldrov. To nadchne všechny milovníky zimních sportů svými dvěma vleky a pěti sjezdovkami uzpůsobenými také pro noční lyžování.

Samotná obec Vítkovice a její okolí ovšem platí i za jednu z nejoblíbenějších oblastí pro běžkové lyžování. Běžeckých tras je tu nespočet – a zdatnější běžkaři se snadno dostanou až na Krkonošskou magistrálu. Žádný problém ale není ani vypravit se přímo na sjezdovky (nebo na svařák) do Špindlerova Mlýna, a to díky lanovce v Horních Mísečkách.

Vzhledem k tomu, že Vítkovice se nacházejí prakticky na prahu Krkonošského národního parku, samozřejmě, že různé typy volnočasového vyžití tu však najdete celoročně. Zdejší panenská příroda a klidně plynoucí řeka Jizera jsou ideální kombinací pro všechny, kdo potřebují čas od času oddech od běžného městského ruchu.

Služby na nejvyšší úrovni

Celý areál resortu je tvořen osmi apartmánovými domy, půjčovnou sportovního vybavení, typickou krkonošskou restaurací a také chatou „Aldrovka“. Díky této unikátní koncepci pak Aldrov skutečně připomíná katalogovou alpskou dovolenou. To pak podtrhuje i architektura resortu – ta v sobě propojuje prvky tradiční i moderní a také materiály jako masivní dřevo, kámen, sklo a kov.

Samozřejmě ale nesmí scházet ani nespočet dalších služeb – např. možnost navštívit bazén s vířivkou, kompletní wellness se třemi druhy saun a možností saunových rituálů, masážní salon či privátní wellness. K dispozici je také vinný bar, dva multifunkční sály a mnoho dalšího.

Dovolená bez starostí i zhodnocení investic

V době, kdy nejen Česko trápí vysoká inflace, stále více lidí hledá způsoby, jak své uspořené finanční prostředky investovat a zhodnotit. Jednou z efektivních možností tak může být právě pořízení jednoho z apartmánů v resortu Aldrov. Ten nabídne v osmi horských chatách celkem 139 moderních apartmánů o dispozici 1+kk až 4+kk (s velikostí od 37 do 119 m2). Tyto apartmány jsou navíc kompletně zařízené – disponují tedy nejen kuchyní, ale také nábytkem a veškerým vnitřním vybavením. Vlastní „zabydlení“ tak již po majitelích bude vyžadovat jen umístění pár fotek či oblíbených drobností. Jelikož i v horách je jedním z palčivých problémů parkování, řidiči jistě ocení, že ke každému apartmánu přísluší i jedno podzemní parkovací místo, a dokonce i sklepní kóje. Ta skvěle poslouží ke skladování sezónního sportovního vybavení.  

<Path> Zapomeňte na shon a polotovary! Brněnská restaurace Signature nabízí čerstvé lokální suroviny a přírodní designZdroj:

A jak že koupi apartmánu zhodnotit? Po vzoru celé řady zahraničních projektů jej lze v době, kdy sami na místě nebudete pobývat, snadno pronajmout. Jak přímo uvádí i Jan Jerie, ředitel společnosti Creson, která za resortem Aldrov stojí, „projekt Aldrov je určený pro vlastní rekreaci a zároveň pro stabilní investici, a to v době, kdy apartmán majitelé samo nevyužívají.“ Jelikož pronájem jednotek zajišťuje profesionální hotelový operátor, pro majitele to znamená, že po stránce organizační se nebude muset vůbec nijak zapojit. Výnosy z pronájmu je pak možné čekat již po prvním roce provozu. Pokud ale upřednostníte před výnosy a pronájmem vlastní soukromí, k dispozici vám bude úklid i kompletní správa apartmánu a společných prostor.

Unikátní příležitost

Ať už zvažujete, že byste si apartmán prořídili jen pro vlastní rekreaci, či vás láká investiční potenciál nemovitosti, apartmány Aldrov jsou minimálně na dlouhou dobu poslední nabídkou svého druhu. V Krkonošském národním parku došlo ke stavební uzávěře a žádný podobný projekt jako Aldrov Apartments & Resort se již pravděpodobně realizovat nebude. I proto stojí jistě za zvážení, zda si tento nevídaný luxus nedopřát.

Zdroj: CRESCON