Patří tričko pod košili?

23. 11. 2018 07:00 Vánoční tipy 2018
Patří tričko pod košili?

Tričko ochrání vaši košili před propocením i od skvrn po deodorantu. V zimě navíc zahřeje. Obyčejné bílé bavlněné tričko ale není pro nošení pod košilí vhodné. Je příliš volné a tlusté a s nevhodným výstřihem. Bílé tričko navíc pod bílou košilí velmi výrazně prosvítá.

Naštěstí ale existují trička, která jsou pro nošení pod košilí přímo navržena a ušita. Z takového trička pod košili vám pak již budou plynout jen samé výhody.

Co by tedy mělo splňovat takové ideální tričko pod košili?

20. 11. 2018Ani muži by neměli podceňovat problémy s prsy. Co všechno může způsobovat bolest bradavek?

1) Tričko pod košili musí být tenké

Důležitá je tloušťka trička. Tloušťka se odborně značí jako gramáž, neboli GSM, a udává tak váhu trička. Pokud si ráno pod košili oblečete tričko, která má gramáž 180, 200 nebo dokonce 220 GSM, věřte, že to během dne brzy pocítíte. Začne vám být brzo nesnesitelné horko a za chvíli se budete potit ještě více, než kdybyste žádné tričko na sobě neměli.

Tričko pod košili musí být mnohem lehčí a tenčí než běžná trička. Ideální gramáž takového trička by měla být 150–160 GSM.

2) Tričko musí sedět

Pokud se rozhodnete pořídit si tričko pod košili, ujistěte se, že vám sedí dobře. Mělo by být dostatečně přiléhavé a přesně kopírovat tvar těla. Ideální je takové, které má anatomický střih neboli „Slim Fit“.

Zkontrolujte si také rukávy, ty by měly velmi úzce obepínat váš biceps. Pokud je zde příliš velká mezera, sáhněte radši po tričku jiném. Tričko, které dobře nesedí, vám bude působit velké potíže při pohybu, až si na něj oblečete košili. Nezapomeňte také na délku. Tričko by mělo být tak dlouhé, aby vám nevylézalo z kalhot.

3) Tričko neukazujte

Stejně tak, jako byste nechtěli, aby vám z kalhot lezly trenýrky, rozhodně nechcete, aby vám lezlo z košile tričko. Pokud si rádi rozepínáte u košile první knoflíčky, pořiďte si tričko s véčkovým výstřihem. Výstřih by měl být širší a hlubší, než mají klasická trička. Přece nechcete, aby se tričko ukazovalo, pokud si rozepnete horní knoflíčky u košile.

Víte, co má umět správné tričko pod košili?

4) Tričko není tílko

Nostalgie je fajn. A že byste si nejraději k bílému tílku vzali ještě červené trenky? Tílko prostě neplní pod košilí zcela svoji funkci. Zvláště v podpaží.

5) A jaký zvolit materiál?
Stejně tak jako si na výlet do hor neoblečete teplákovou soupravu, ale kvalitní nepromokavou bundu, tak na celodenní nošení pod košilí si zvolíte tričko vyrobené z materiálu, který je na to primárně určený.

Materiál trička by tak měl být velmi příjemný a jemný. Navíc by měl dokázat odvést pot od těla, ten zadržet a nepustit dál do košile.

Tyto vlastnosti přesně vystihuje MicroModal, materiál nové generace, vyrobený z přírodních vláken a primárně určený pro spodní prádlo.

Je dražší než bavlna, ale v mnoha vlastnostech bavlnu předčí. Je čtyřnásobně měkčí, po mnoha vypráních bude držet svůj tvar i barvu a zůstane dokonale hebký a měkký na omak. Jedná o jedno z nejjemnějších vláken, jaké můžete mít.

Budete jej skvěle vnímat na své kůži a poskytne vám celodenní pohodlí. V létě vás ochladí a v zimě zahřeje.

Má navíc tu výhodu, že oproti bavlně absorbuje o 50 procent více potu a také je přirozeně antibakteriální.

17. 11. 2018Dopřejte si styling jako od profesionálů v teple domova s produkty řady Keratin Protect

6) Tělová je vždy nejlepší

Zapomeňte na bílou. Ideální barva trička je vždy tělová. Tělová trička jsou pod košilí prakticky neviditelná, zvlášť v oblasti krku a bicepsu, kde trička jiných barev selhávají nejvíce.

Pokud si teď říkáte: “No jo, ale kde takové tričko sehnat?”. Máme pro vás jeden tip. Důkladně jsme za vás pročesali internet a přestože výrobců, kteří nabízejí trička pod košili je více, jen jeden splňoval všechny naše požadavky.

Tato trika se vyrábějí u nás v České republice pod značkou SAPREZA. Jsou velmi jemná, praktická a svým způsobem geniální. Mrkněte na jejich stránky, kde se dozvíte víc. My dáváme palec nahoru. A co víc. Domluvili jsme pro vás exkluzivně 10% slevu. Stačí v objednávce při nákupu na Sapreza.com zadat slevový kód: LUI10

Zdroj: Sapreza
Petr Opršal

Autor

Petr Opršal

Milovník perliček na dně vína i pěny na hladině piva. Těžký stroj, poháněný kofeinem a smyslem pro humor. Melancholický cholerik, idealistický cynik. Tvor, který si pamatuje všechny vítěze Survivoru, ale kdyby neměl hlavu pevně přišroubovanou, někde ji zapomene.

E-shop