Pánská konfekce může kvalitou konkurovat kouskům šitým na míru. Pokud víte, kde vybírat

30. 11. 2018 07:00 Vánoční tipy 2018
Pánská konfekce může kvalitou konkurovat kouskům šitým na míru. Pokud víte, kde vybírat

Chcete-li parádně padnoucí oblek, můžete si jej buďto nechat ušít na míru, anebo si vybrat oblek z obchodu. Náročnější zákazníci považují pojem „konfekce“ téměř za sprosté slovo, ovšem i pánská konfekce se svými kvalitami může srovnávat s obleky na míru – pokud víte, kam zajít. 

T. M. Lewin není jen tak ledajaký obchod s pánskou módou – byl to totiž právě Thomas Mayes Lewin, který pánskou košili transformoval do podoby, jak ji známe dnes. Jeho jméno dodnes nese i salon na legendární londýnské Jermyn Street – ulici, která je považována za Mekku pánské vysoké krejčoviny. Jen v Británii dnes najdete více než 120 obchodů nesoucí Thomasovo jméno, po celém světě jich je více než 150. Produkty této značky se stále řadí mezi naprostou špičku.

Dohromady se zde nabízí 160 velikostí košilí – takže si vybere vážně každý

A nejen v Británii – dnes už butiky T. M. Lewin najdeme i v Česku. V Praze jich máme pět, jeden se nachází v Brně. Nabídka vyniká především širokým výběrem velikostí – každá velikost je dostupná ve čtyřech střizích se čtyřmi délkami rukávů, což dává dohromady 160 velikostí a kombinací. Vybere si tedy opravdu každý – a to myslím vážně, protože já se svou anti-konfekční velikostí si obyčejně nevyberu vůbec nikde a prodavačky si mě obvykle mezi sebou přehazují jako horkou bramboru. 

15. 11. 2018Boháči prozradili své tajné zvyky. Jak to dělají, že mají tolik peněz?

V T. M. Lewin v ulici Na Příkopě však mám úplně jinou zkušenost. Prodavačka si mě v rychlosti přeměřila a už mi nesla kousky, které mi opravdu padly – což se mi stalo poprvé a osobně to považuju za zázrak. Dokonce jsem měl i na výběr, sice to byl výběr omezený, ale aspoň nějaký. Pro muže s normálnější velikostí než XXS je zde však možností nekonečně mnoho. 

Přejete-li si sako, kalhoty či cokoliv jiného upravit na míru, personál vám je samozřejmě k dispozici. Oblečení vám přešijí do druhého dne, ovšem jak mi řekla sympatická prodavačka: „Pokud zákazník spěchá, dokážeme i nemožné.“

Čas a nervy vám ušetří členství v jejich klubu. Nejedná se o klasické členství, kdy dostanete klubovou kartičku a na e-mail vám začne chodit nespočet reklam, jak to mívají jinde. Být členem klubu tady znamená, že už nikdy nemusíte procházet procesem zjišťování vaší velikosti. Kdykoliv v budoucnu přijdete do kteréhokoliv butiku T. M. Lewin, stačí jen říct své jméno a personál bude přesně vědět, co vám padne. Skvělé je to i v případě dárků – je-li váš manžel, přítel či kamarád členem, nemusíte mu kupovat košili na blind, jelikož prodavači vás hned nasměrují na jeho správnou velikost.

V ručně šitých polobotkách Barker s davem rozhodně nesplynete

Chystáte-li se na slavnostní příležitost, kromě obleku budete potřebovat i vhodnou obuv. Značka Barker Shoes vyniká, stejně jako T. M. Lewin, dlouhou tradicí, která nás znovu zanese až na legendární Jermyn Street. Výroba Barker Shoes dosud probíhá v Británii, což se promítá nejen v luxusním vzhledu, ale i na úplně jiném pocitu. Kvalita se holt pozná. Jelikož jsou boty šité ručně, každý pár je svým způsobem originál. Jedná se o malosériové a velmi exkluzivní, avšak stále cenově dostupné zboží – cena za pár bot zde začíná zhruba na osmi tisících korunách.

19. 11. 2018Babiš zaplavil sociální sítě ve stovkách nejrůznějších koláží, tady jsou ty nejlepší

K takové botě si člověk vytvoří úplně jiný vztah. Jako pravý britský gentleman si k ní můžete pořídit napínáky a z krémování kůže si udělat rituál, který můžete doprovodit třeba sklenkou whisky.

Stejně jako v případě T. M. Lewin, i v butiku Barker na Havířské ulici v Praze najdete nadstandardně velký výběr velikostí. Svou velikost zde najdou jak velcí pánové, tak i ti menší, jako například já – začíná se už na čísle 38.

Zdroj: T.M.Lewin, Barker
Hynek Toman

Autor

Hynek Toman

Estét tíhnoucí k perfekcionismu, i pankáč, který je pro každou špatnost. Milovník ostrého jídla. V minulém životě byl Marilyn Monroe.

E-shop