Chytré telefony už jsou pasé! Pořiďte si raději inteligentní koš!

13. 11. 2018 07:00 Vánoční tipy 2018
Chytré telefony už jsou pasé! Pořiďte si raději inteligentní koš!

Inteligentních pomocníků do domácnosti jsou okolo nás spousty. Ledničky, pračky nebo domácí kina už nikoho nepřekvapí. Ale víte, že si do domácnosti můžete pořídit i inteligentní koš?

30. 11. 2018Studie odkryla zajímavé a místy až mrazivé důvody, proč mladí lidé tolik milují Instagram

Co takový inteligentní koš umí? Zejména to, že vám rozumí. Otevřít se dá jednoduchým hlasovým pokynem „open can“. Takže už rozhodně nemusíte sahat na špinavé víko plné bakterií, chytrý koš jménem Simplehuman Recycler ST2030 vám usnadní veškerou práci.

Koš má ale také senzor pohybu. Infračervené pole snímá prostor nad a před košem tak, aby se automaticky otevřel pouhým mávnutím ruky. Když zrovna koš nepoužíváte, snímá čidlo jen prostor nad ním, aby se zbytečně neotvíral při každém pohybu v okolí. Jakmile ale kontejner otevřete, zabírá senzor i místo před košem, aby zůstal v pohotovosti tak dlouho, jak potřebujete.

Značka nabízí celou škálu různých typů a barev odpadkových košů. Krom hranatých také velice elegantní oválné typy.

Recycler si tento pomocník neříká jen tak, slouží zejména pro tříděný odpad. Navíc vnější nanoúprava chrání nerezovou ocel před otisky prstů a choroboplodnými zárodky. Koš americké provenience ze srdce slunné Kalifornie je pak vyroben v elegantních barvách černé a nerezové oceli. Pokud vás zaujal, vězte, že na něj máte u výrobce prodlouženou pětiletou záruku.

Dalším praktickým pomocníkem pro bezdotykovou domácnost je i dávkovač mýdla, taktéž od značky Simplehuman. Na jedno nabití vám vydrží až tři měsíce, to však není jeho jedinou předností. Na samotný dávkovač se nepřenáší žádné nečistoty ani bakterie. Chytrý ventilek také zabraňuje tvoření skvrn od mýdla na umyvadle. Nemá zbytečná tlačítka, je plně omyvatelný a naprosto vodotěsný. Množství mýdla, které potřebujete, si pak sami určíte jednoduchým pohybem ruky.

3. 12. 2018Homosexualita je výstřelek a gayové jsou pedofilní, myslí si "progresivní" papež. Kněží – gayové dle něj do církve nepatří

Zaujali vás tito šikovní a chytří pomocníci do domácnosti? E-shop DoKose.cz vám do konce letošního roku nabízí slevu 20 % na celý sortiment značky Simplehuman. Stačí při objednávce zadat slevový kód lui20.

Zdroj: Michal Roškot
Petr Opršal

Autor

Petr Opršal

Milovník perliček na dně vína i pěny na hladině piva. Těžký stroj, poháněný kofeinem a smyslem pro humor. Melancholický cholerik, idealistický cynik. Tvor, který si pamatuje všechny vítěze Survivoru, ale kdyby neměl hlavu pevně přišroubovanou, někde ji zapomene.

E-shop