Dánskou pohodu si můžete užít i v Čechách – díky originálním doplňkům a dekoracím z obchůdku Home for Emma

25. 11. 2018 07:00 Vánoční tipy 2018
Dánskou pohodu si můžete užít i v Čechách – díky originálním doplňkům a dekoracím z obchůdku Home for Emma

Severské národy jako by byly specialisty na pohodu. Konkrétně dánské trendy HYGGE a LYKKE se staly hybateli v interiérovém designu i lidském vnímání toho, co je ten správný odpočinek a dokonce štěstí. Zatímco pro „HYGGE“ styl domácího lenošení jsou nezbytností měkké papuče, pořádný ušák a hrnek s kakaem (vše promptně vyfoťte a sdílejte na Instagram), LYKKE jde ještě o krůček dál. K lenošení přidává pocit štěstí, kterého může dosáhnout každý, kdo se nenechá spoutat konvencemi a nebojí se být svůj/svá. Jak si tedy v Čechách vychutnat dánskou pohodu? Zkuste se inspirovat interiérovými doplňky z designového obchůdku Home for Emma, který nabízí rozmanitý výběr produktů dánských značek Ib Laursen a GreenGate (a samozřejmě i mnoho dalšího). Díky nim se i vaše domácnost může stát malou severskou oázou klidu a odpočinku.

16. 11. 2018Co se děje s vaším tělem, když procházíte rozchodem?

Konkrétně značka GreenGate se zaměřuje na nádobí a kuchyňské doplňky, které celosvětově zaujaly svými originálními vzory. Jejich základem jsou květiny, puntíky a proužky, přičemž tyto motivy se různě prolínají všemi nabízenými kolekcemi – jednotlivé produkty tak můžete snadno kombinovat a vykouzlit tak kuchyň, z níž doslova dýchá teplo domova. Ačkoliv by se mohlo zdát, že tento sortiment potěší převážně ženy, opak je pravdou – v nabídce GreenGate jsou např. i stylové zástěrky pro děti, které rády rodičům v kuchyni pomáhají.

Zástěra potěší děti (nejspíš holčičky), které rády v kuchyni pomáhají

Sortiment Ib Laursen pak nadchne také ty, kdo mají rádi zábavu – firma totiž kromě rozličných kuchyňských a interiérových doplňků nabízí také tabule s vtipnými nápisy. Nechybí však např. ani sváteční tematická cedule „Veselé Vánoce“. Čekání na Vánoce si pak můžete zkrátit malým kuchyňským cvičením – jelikož formy na muffiny jsou jednoduše neodolatelné, vsadíme se, že ještě před lineckým rádi napečete i toto drobné pečivo.

Formy na muffiny, které povyšují "nádobí" na designový kousek
3. 12. 2018GALERIE: Jak vypadají muži na nákupech?

Jelikož však pro HYGGE i LYKKE pohodu jsou naprosto základními elementy deka a hrnek kakaa, samozřejmě byste měli i  k pořízení tohoto vybavení přistupovat zodpovědně – i v tomto případě se pak můžete inspirovat v bohaté nabídce internetového obchůdku Home for Emma. A pokud vám online nakupování příliš nevyhovuje a rádi se kocháte na vlastní oči (a také nos - protože v nabídce neschází ani vonné svíčky a různé interiérové vůně), můžete vyrazit do kamenné prodejny v Kunraticích, odkud rozhodně neodejdete s prázdnou…

Zdroj: Home for Emma
Mirka Dobešová

Autor

Mirka Dobešová

Díky travesti sudičkám, s nimiž si je vzájemně stále v patách (a ráda si od nich půjčuje nejen kosmetiku, ale i šaty), miluje všechno trans a queer. Určitou obsesi má pro Londýn, Costu, West End a hlavně Priscillu, královnu pouště.

E-shop