Přijďte se podívat do Stavovského divadla na rakousko-uherský horor Stefana Zweiga Netrpělivost srdce

4. 11. 2018 07:00 Vánoční tipy 2018
Přijďte se podívat do Stavovského divadla na rakousko-uherský horor Stefana Zweiga Netrpělivost srdce

Doba Vánoc přeje i kultuře. Kdo má rád divadlo, jistě se těší na to, až pod stromkem najde obálku s lístky na některé ze skvělých českých představení. Jedním z nich je i chystaná inscenace románu Stefana Zweiga Netrpělivost srdce, která bude mít za pár dní premiéru ve Stavovském divadle.

4. 12. 2018Poporodními depresemi trpí překvapivé množství mužů. „Duševní problémy novopečených otců jsou přehlíženy,“ bijí na poplach lékaři

„Všechno začalo neobratností, naprosto nezaviněnou nehorázností...“ Anton Hofmiller (Radúz Mácha), poručík od hulánů, posádkou v ospalém městečku v předvečer první světové války, je pozván na slavnostní recepci místní honorace do domu pána z Kekesfalvy (Vladimír Javorský).

Na této večeři vyzve k tanci jeho dceru, aniž by tušil, že Edita (Pavlína Štorková) je na nohou zmrzačena a téměř neschopna chůze. Hofmiller z domu zbaběle uteče, ale hned na druhý den se pokusí tuto více trapnou než skandální epizodu napravit. Postupně se tak zaplétá do pasti svých soucitných gest, až v dívce vzbudí lásku.

Mistrovský román rakouského prozaika a esejisty Stefana Zweiga, založený na pronikavém popisu psychologie lidského jednání v konkrétních životních situacích, převede na jeviště Stavovského divadla v české premiéře Daniel Špinar. Na premiéru se můžete těšit již brzy, 8. a 9. listopadu 2018.

23. 11. 2018Černý pátek a kyber pondělí: Čechům zatemnily slevy listopad i mysl. Při svátku konzumu však můžete přijít nejen o peníze, ale i o život

V režii Daniela Špinara hrají: Pavlína Štorková, Jana Stryková, Radúz Mácha, Vladimír Javorský, Filip Rajmont, Jiří Suchý z Tábora, Jiří Štěpnička, Vladislav Beneš, Taťjana Medvecká a Jindřiška Dudziaková

Zdroj: Národní divadlo
Petr Opršal

Autor

Petr Opršal

Milovník perliček na dně vína i pěny na hladině piva. Těžký stroj, poháněný kofeinem a smyslem pro humor. Melancholický cholerik, idealistický cynik. Tvor, který si pamatuje všechny vítěze Survivoru, ale kdyby neměl hlavu pevně přišroubovanou, někde ji zapomene.

E-shop