Cestujte zodpovědně a ušetřete desetitisíce. Pojištění dnes sjednáte online i přes messenger!

8. 11. 2018 07:00 Vánoční tipy 2018
Cestujte zodpovědně a ušetřete desetitisíce. Pojištění dnes sjednáte online i přes messenger!

Možná plánujete výlet na vánoční trhy do Vídně, zimní dovolenou u moře nebo lyžovačku v Alpách. Ať už ale vaše kroky povedou kamkoliv, jednu věc byste rozhodně neměli podcenit – cestovní pojištění. Právě to vám v případě jakýchkoliv zdravotních komplikací dokáže ušetřit desetitisíce a v závažnějších případech i statisíce za lékařské ošetření v zahraničí.

5. 11. 2018Co vše je špatně na moderním veganství? Když se z udržitelného a zdravého stravování stane ideologie, není mnoho prostoru pro fakta

Možná si říkáte, že vaše kartička pojištěnce je evropská – proč si tedy připlácet? Faktem ale je, že toto „základní“ pojištění, které lze uplatňovat v zemích Evropské unie a Evropského hospodářského prostoru, zdaleka nekryje náklady, které jsou na zdravotní péči mimo ČR vynaloženy. Zdravotnictví v zahraničí totiž funguje odlišně než u nás a obyvatelé jednotlivých zemí si za zdravotní péči připlácí nemalé částky. Namátkou – trpíte problémy se zády? Postihnout-li vás např. na zahraniční služební cestě, připravte si částku mezi 100 – 400 eury. Dovolenou ale dokáže prodražit třeba i akutní operace slepého střeva, která začíná na částkách kolem 5 000 eur. Všem těmto výdajům se však můžete snadno vyhnout – pokud před vycestováním do zahraničí uzavřete cestovní pojištění.

Nemusíte se přitom obávat, že v rámci před-dovolenkového shonu budete muset absolvovat ještě papírování v pojišťovně. Cestovní pojištění lze dnes sjednat velmi jednoduše během pár minut, a to klidně online. Např. pojišťovna AXA dokonce umožňuje sjednat pojištění prostřednictvím messengeru (AXA Assistance CZ/SK).

Konkrétně AXA pak samozřejmě nabízí také různé podoby cestovního pojištění – jednorázové, které se hodí spíše pro ty, co vyjíždí za hranice jednorázově a ne příliš často, ale také celoroční (pojištění „Více cest“), které je vhodné pro cestovatele, kteří doma neposedí a jimž tato varianta také značně usnadní život – na jednotlivých cestách se o pojištění nebudou muset vůbec starat. Celoroční pojištění lze navíc hradit jak jednorázově, tak i ve splátkách.

26. 10. 2018Česká automobilka ŠKODA Auto spustila nový projekt sdílení vozidel

Cestovní pojištění se pak samozřejmě netýká jen a pouze zdravotní péče, ale lze jej (dle konkrétní varianty pojišťovacího balíčku služeb) uplatnit i při odcizení zavazadel, zpoždění letu či řešení odpovědnosti za škodu. Především náruživí cestovatelé, kteří poznávají svět po vlastní ose, pak ocení i možnost pojištění storna zájezdu, jež lze uplatnit na zakoupené letenky. V rámci jakéhokoliv vybraného cestovního pojištění pak klienti AXA pojišťovny mohou nepřetržitě (24/7) kontaktovat také asistenční službu, jejíž operátoři ochotně poradí, jak v nastalé situaci postupovat.

Cestujte tedy zodpovědně a bez ohledu na délku cesty se nezapomeňte pojistit. I když pojedete jen na vánoční punč do Vídně, pojištění by mělo být stejnou samozřejmostí jako fakt, že s sebou máte občanský průkaz. Navíc si ušetříte mnoho potenciálních starostí a zejména peněz.

Šťastnou cestu!

Zdroj: AXA Assistance
Mirka Dobešová

Autor

Mirka Dobešová

Díky travesti sudičkám, s nimiž si je vzájemně stále v patách (a ráda si od nich půjčuje nejen kosmetiku, ale i šaty), miluje všechno trans a queer. Určitou obsesi má pro Londýn, Costu, West End a hlavně Priscillu, královnu pouště.

E-shop