Provoňte váš byt a regenerujte tělo i mysl – objevte kouzlo aromaterapie s vonnými směsmi Vuudh

29. 11. 2018 07:00 Vánoční tipy 2018
Provoňte váš byt a regenerujte tělo i mysl – objevte kouzlo aromaterapie s vonnými směsmi Vuudh

V dnešním hektickém světě je pro mnohé z nás stále obtížnější najít si chvilku klidu pro sebe, na odpočinek a regeneraci. Zejména nyní, když se dny krátí a ubývá slunečního svitu, je přitom téměř nezbytné na psychickou pohodu nezapomínat. Jednou z možností, jak se zbavit stresu a shonu všedních dní v klidu a teple domova, je pak aromaterapie.

Využívání vůní pro regeneraci těla i duše je přitom staré jako lidstvo samo, již pro staré Egypťany byly rozličné přírodní oleje naprostou nezbytností nejen při realizaci různých rituálů, ale také k očistě a pro posmrtný život. Až teprve počátkem 20. století se však užití esenciálních olejů pro zlepšení celkové pohody a relaxaci organismu začalo označovat jako „aromaterapie“. Ta jako „obor“ vznikla vlastně docela náhodou díky francouzskému chemikovi Renému Mauricovi Gattefossému, který omylem ponořil popálenou ruku do levandulové silice. A protože zjistil, že má zklidňující účinky, začal se esenciálními oleji zabývat důkladněji…

5. 12. 2018„Podstoupil jsem transplantaci vlasů v Istanbulu. Není se za co stydět!“ říká Adam Pavelka

Od dob chemika Gattefossého se sice mnohé změnilo, bez ohledu na to, zda je aromaterapie považována za obor moderní, či naopak tradiční ve smyslu navázání na praktiky Egypťanů, ale také Řeků, Římanů, Peršanů nebo i na odkaz tradiční čínské medicíny, její účinky jsou nezpochybnitelné. Esenciální oleje působí na náladu, rozpoložení, dle některých dokonce léčí. Všechny blahodárné účinky aromaterapie si navíc můžete vychutnat klidně doma ve vaně či zachumlaní do deky, zároveň však můžete snít o různých exotických destinacích, to vše díky interiérovým vůním Vuudh.

Kolekce esenciálních vonných olejů Vuudh nesoucí název Východní pasáž je totiž inspirována cestami po exotických asijských zemích a jejich metropolích. Místní botanika, kultura a životní styl jsou interpretovány do celé řady interiérových vůní. Tyto ingredience dodávají produktům Vuudh výjimečný nádech. Všechny výrobky navíc pocházejí ze 100% čistých esenciálních olejů a výtažků z květin, bez použití syntetických látek. ​Květy a plody, které jsou pro výrobu těchto olejů užívány, jsou ručně sbírány v místě, po kterém jsou pojmenovány. Můžete tak např. okusit kouzlo siamského jasmínu ve vůni Bangkok, užívat si atmosféru Mumbaie s měsíční růží či pomyslně cestovat do Phuketu, kam vás přenese vůně citronové trávy a levandule.

29. 11. 2018"Létat můžete i s maturitou, ale za školu dáte i dva miliony korun," říká sympatický pilot René Kuboš

Stejně jako variace vůní jsou rozmanité i způsoby, jak jimi váš byt provonět. V nabídce má firma Vuudh difuzéry, do nichž se vkládají vonné tyčinky vyrobené z rákosu, svíčky ve dvou velikostech, či bytové spreje, které můžete užívat nejen v interiérech, ale třeba i v autě. K provonění šatníku jsou pak ideální vonné sáčky.

Při výběru vůně vám mohou být nápomocny i poznatky týkající se základních účinků jednotlivých vůní, kdy např. platí, že na únavu zabírá především citron a rozmarýn, na stres santal či Ylang Ylang…Různá aroma tedy působí různě, některá stimulují, jiná relaxují či stabilizují. To je samozřejmě třeba mít na mysli i při výběru konkrétní směsi, tehdy byste však měli dbát především na to, zda vám směs skutečně příjemně voní.

Všechny výrobky Vuudh navíc můžete zakoupit z pohodlí domova prostřednictvím e-shopu. 

Zdroj: Vuudh
Mirka Dobešová

Autor

Mirka Dobešová

Díky travesti sudičkám, s nimiž si je vzájemně stále v patách (a ráda si od nich půjčuje nejen kosmetiku, ale i šaty), miluje všechno trans a queer. Určitou obsesi má pro Londýn, Costu, West End a hlavně Priscillu, královnu pouště.

E-shop