Pořiďte si pod stromeček pero, jakým píšou i američtí prezidenti

15. 11. 2018 07:00 Vánoční tipy 2018
Pořiďte si pod stromeček pero, jakým píšou i američtí prezidenti

Vybrat vánoční dárek bývá někdy dost těžké, zvlášť když chcete pořídit něco elegantního, užitečného, stylového a luxusního. U nás v Čechách se často při honu za opulencí zapomíná na nenápadné, ale o to stylovější psací potřeby, jaké nabízí třeba značka Cross. Právě tato luxusní pera jsou skvělým dárkem nejen pro moderního muže.

19. 11. 2018Soutěž mladých designérů Master of Crystal má svého vítěze!

Historie psacích potřeb Cross se začíná tvořit již od devatenáctého století, kdy společnost v Americe založil anglický klenotník Richard Cross. Nejprve se věnoval výrobě ozdobných pouzder, brzy však své portfolio rozšířil o psací potřeby. Pera pod značkou A. T. Cross jsou zárukou kvality již od roku 1846.

Značka nebyla ovšem jen usedlým výrobcem luxusních per. Už v roce 1876 například přestavila pero Stylographic, které bylo předchůdcem dnešních kuličkových per, kromě toho drží společnost Cross dalších sto patentů. Pera jsou též proslulá svou spolehlivostí, ke stému výročí založení společnosti si výrobce dal závazek doživotní záruky na mechanické selhání pera či jakékoliv jeho součástky.

Perem Century II píšou i američtí prezidenti

V zahraničí jsou tato luxusní pera symbolem společenského statusu a úspěchu. Od sedmdesátých let je společnost Cross výhradním dodavatelem psacích potřeb do Bílého domu. Právě produkty této značky podepisuje americký prezident veškerá svá rozhodnutí, luxusní ručně vyráběná pera slouží také jako dary pro návštěvy z ciziny. Bill Clinton i otec a syn Bushové měli v oblibě pera série Townsend, za vlády Baracka Obamy pak do Bílého domu dorazila nová kolekce Century II.

Značka Cross ovšem vyrábí luxusní pera pro každou příležitost tak, aby si každý snáze vybral dle svého vkusu. Na výběr tak máte inkoustová, kuličková i gelová pera a také netradiční pera s dlouhým jemným hrotem Flair. Kdo touží po skutečném luxusu, může si vybrat pero pokovené platinou či se zlacenými doplňky. Pro opravdové znalce jsou pak připravené pera vyrobené ze zlata nebo mincovního stříbra

11. 12. 2018GALERIE: Nejkurioznější rodinné vánoční fotografie. Takové byste určitě nechtěli

Pokud tedy chcete nadělit pod stromeček něco netradičního, ale přitom luxusního, zkuste sáhnout po psacích potřebách značky Cross.

Zdroj: Václav Čížek s.r.o.
Petr Opršal

Autor

Petr Opršal

Milovník perliček na dně vína i pěny na hladině piva. Těžký stroj, poháněný kofeinem a smyslem pro humor. Melancholický cholerik, idealistický cynik. Tvor, který si pamatuje všechny vítěze Survivoru, ale kdyby neměl hlavu pevně přišroubovanou, někde ji zapomene.

E-shop