Navštivte Seychely, ráj na zemi

5. 11. 2018 07:00 Vánoční tipy 2018
Navštivte Seychely, ráj na zemi

Seychely patří mezi oblíbené exotické destinace hlavně díky svým bělostným plážím, průzračnému moři, klidu a milým obyvatelům. Seychely leží severovýchodně od Madagaskaru a jsou tvořeny dohromady 115 malými ostrůvky, z nichž je obydleno 46. Nejvíce obydlené jsou ostrovy Mahé, Praslin a Le Digue.

25. 10. 2018Bojíte se infarktu a dalších nemocí? Začněte se o své srdce starat podle těchto rad

Mahé je největším seychelským ostrovem a najdete tu nejvíc resortů a také nejširší nabídku aktivit pro případ, že by vás omrzelo odpočívání na pláži a koupání v přenádherném moři. Můžete se potápět, jezdit na kole, na kajaku nebo se výletní lodí můžete vydat poznávat okolí. Navštivte nádherný národní park Morne, který zabírá dvacet procent plochy ostrova Mahé. Najdete v něm třeba nejvyšší vrchol Morne Seychellois s nadmořskou výškou 905 metrů. Za vidění stojí i národní park Sainte Anne Marine v blízkosti Mahé, který je tvořen šesti ostrovy a kde najdete ta nejkrásnější místa k potápění a šnorchlování. Za vidění stojí i ostrov Le Digue, který se pyšní nejúchvatnějšími plážemi z celých Seychelských ostrovů.

Ideálním obdobím, kdy se sem vydat, je říjen-listopad a březen-duben, přestože Seychely jsou díky poloze kousek od rovníku celoroční destinací a horké vlhké podnebí je stálé po většinu roku.

Díky tomu, že si místí obyvatelé váží krásy svých ostrovů a pláží, dohlížejí na regulaci počtu lůžek, takže se nemusíte bát přeplněných hotelů a pláží. Klid k odpočinku a relaxaci tady najdete vždycky. Co víc si přát?

22. 10. 2018Zahřívače nosu aneb Nový módní doplněk na zimu

Zaujal vás seychelský ráj na zemi? Mrkněte na nabídku CK Neckermann a vyberte si svou příští dovolenou.

Zdroj: Thomas Cook
Petr Opršal

Autor

Petr Opršal

Milovník perliček na dně vína i pěny na hladině piva. Těžký stroj, poháněný kofeinem a smyslem pro humor. Melancholický cholerik, idealistický cynik. Tvor, který si pamatuje všechny vítěze Survivoru, ale kdyby neměl hlavu pevně přišroubovanou, někde ji zapomene.

E-shop