Jarní úklid v dokladech a účtech se vyplatí! Při nedostatku místa pomůže osobní sklad
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Less Mess Storage/ se svolením

Jarní úklid v dokladech a účtech se vyplatí! Při nedostatku místa pomůže osobní sklad

Účtenky, smlouvy, zprávy z návštěv lékařů, vysvědčení nebo listy důchodového pojištění – důležité dokumenty se neustále hromadí a to i dnes, v době moderních technologií. Jen málokdo najde dost sebekázně, aby každý nový dokument okamžitě uložil na své místo. Spíš ho někam zastrčíme s tím, že později ho uklidíme. Co takhle začít s jarním úklidem už teď a udělat si pořádek v dokumentech tak, abychom vždy našli to, co potřebujeme? Máme pro vás pár tipů, jak na to!
Kateřina Kučerová Autor
18. 4. 2024

Třídit, ukládat a hlavně označovat!

Odborníci radí vše nejprve roztřídit. Doklady a účty za bydlení, zdravotní pojištění nebo účtenky – hromady důležitých dokumentů se najdou v každé domácnosti a každý by měl mít svou složku. Ideálně pokud jsou všechny tyto doklady vypovídající o našem životě seřazené chronologicky. Je to možná už trochu puntičkářský požadavek, výsledek ale dokáže v případě potřeby ušetřit čas i nervy.

Roztříděné dokumenty si pak podle jednotlivých kategorií zaslouží vlastní krabici nebo třeba složku. A důležité je i místo, kam je uložíme. Mnohý úředník sice přimhouří oko, ale tvořivost dětí, zvědavost domácích mazlíčků nebo vlhko dokážou své. Pokud na složky, šanony a krabice nemáme dost místa, můžeme vyzkoušet služby osobních skladů.

Osobní sklad může mít kdokoli. Student, majitel e-shopu nebo vášnivý sběratel

Skladovací prostory si nemusí pronajímat jen podnikatelé, například Less Mess Storage nabízí možnost pronájmu skladovacích kójí komukoli. A nikdo se nemusí bát, že by chtěl uskladnit věcí příliš málo nebo naopak moc. Odpověď má Less Mess Storage opravdu pro každého. Mezi více než čtyřiceti různými velikostmi kójí mají ty nejmenší maximálně jeden metr čtvereční, střední velikost se pohybuje od 5,5 do 9,5 m² a ty největší skladovací prostory mají víc než 15,5 m².

Podle zkušeností Less Mess Storage, který je u nás lídrem na trhu samoobslužných skladovacích prostor, si máme tendenci vybírat víc místa, než pak skutečně využijeme. Až 98 procent zákazníků si napoprvé pronajme zbytečně velký prostor. Takže rada je jednoduchá – před výběrem pečlivě měřit. Co nejvíc věcí uložit do krabic a ty pak v kóji vršit na sebe, abychom efektivně využili prostor i do výšky. Nikdo přece nechce platit zbytečně za to, že má ve skladu hodně volného místa. Kdo by si nebyl jistý, ten si může díky speciální nabídce sklad pronajmout na zkoušku na dva měsíce za poloviční cenu.

Tipy redakce

Dokumenty, sportovní potřeby, ale třeba i auto – pronajmout sklad si můžeme téměř na cokoli

Lyže, kolo, paddleboard, ale třeba i porcelánový servis po babičce nebo celá knihovna. Je jen na nás, čím skladovací kóji naplníme. Některé pobočky dokonce nabízejí i prostor pro zaparkování auta, motorky nebo lodě. Less Mess Storage zajistí, že vše bude skladováno v suchu a bezpečí. Skladovací prostory jsou větrané a suché. Vhodné podmínky dokážou zajistit dokonce i pro zdravotnický materiál, kosmetiku nebo doplňky stravy, kde je mimořádně důležité, aby nebyly vystaveny vysokým nebo naopak příliš nízkým teplotám.

Všechny skladovací kóje Less Mess Storage jsou samoobslužné, tedy můžeme přijít, kdy chceme, sami si otevřít a být uvnitř jak dlouho potřebujeme. A samozřejmě vždy můžeme až ke skladu dojet autem, u žádné pobočky nechybí prostor pro vyložení nákladu. Také se nemusíme bát tahání těžkých krabic – vždy jsou k dispozici vozíky, které pomůžou s přepravou třeba i nábytku. Hlavně podnikatelé pak využijí i paletové vozíky nebo vysokozdvižné vozíky.

<Path> Dbáte na své bezpečí v online světě? Pak věnujte pozornost těmto největším chybám, kterých se lidé při tvorbě hesel dopouštíZdroj: safetydetectives.com, blog.dashlane.com, securitymagazine.com, theguardian.com, hrnews.co.uk

Bezpečnost na prvním místě

Skladovací prostory střeží kamerový systém a chrání je i poplachový systém pro případ, že by se dovnitř chtěl dostat třeba zloděj. Každá pronajatá kóje má pak vlastní přístupový kód. Ten slouží i ke vstupu do pobočky a pro jistotu si každý svou kóji ještě může zajistit klasickým visacím zámkem.

A pokud by přece jen došlo k poškození našeho majetku nebo dokonce krádeži, jsou všechny věci uložené v Less Mess Storage pojištěné. Základní pojištění je na hodnotu 250 tisíc Kč, ale uložit a pojistit můžeme majetek v hodnotě až 10 milionů Kč.

Bezpečnost ale není jen dohled, aby sklady nikdo nevykradl. Less Mess Storage má poměrně přísné podmínky skladování tak, aby nebyl ohrožen ničí majetek ani zdraví. Proto v jejich skladech platí například zákaz skladování výbušnin, jedovatých a hořlavých látek. Auta nebo motocykly musí mít před uskladněním prázdnou nádrž na pohonné hmoty. A samozřejmě to není místo, kde by se dal odložit domácí mazlíček, květiny nebo jiné než trvanlivé potraviny. Výjimku nemají ani ty mražené, protože kóje nejsou vybavené elektrickou přípojkou pro mrazicí boxy.

Žádné složité hledání skladů, stačí pár kliknutí na internetu

Najít volný sklad u Less Mess Storage je otázkou několika minut. Stačí si vybrat jednu ze tří pražských poboček – v Dejvicích, Holešovicích nebo na Pankráci. Pak zvolit velikost kóje a nezávazně ji rezervovat. Pronajmout si ji můžeme klidně jen na měsíc, prostě na tak dlouho, jak potřebujeme. A může to být třeba i při takové příležitosti, jakou je rekonstrukce bytu nebo stěhování.

Ačkoli se osobní sklad může zdát jako novinka na trhu, opak je pravdou. Ve Spojených státech začaly takové prostory vznikat už v 50. letech minulého století a dnes jsou běžnou součástí infrastruktury amerických měst. Pražané si na takovou službu museli počkat, podle Less Mess Storage ji ale využívají stále častěji. Není divu. Vždyť sklep, půda nebo komora, která pojme všechny naše nezbytnosti, je stále častěji luxusem.

Zdroj: Less Mess Storage, https://www.lessmess.storage/cs/

Populární
články

Užívání testosteronu ovlivňuje i psychiku
TĚLO & MYSL

„Vidím Bambiho a brečím – Jako by mi bylo znovu 12, všechno je nanic“: I takové mohou být vedlejší účinky užívání testosteronu

Autor: Mirka Dobešová
Sezení při močení má pozitivní účinky na zdraví i hygienu
TĚLO & MYSL

Při močení si raději sedněte, doporučují lékaři mužům. Aneb proč není tato mužská „výhoda“ záviděníhodná

Autor: Mirka Dobešová
Těžko říci, zda změnit přátelství v přátelství se sexem, je zrovna výhra
LIDÉ

Je „přátelství s výhodami“ skutečně výhodné? Podle odborníků nejsou nezávazné vztahy pro každého a často končí špatně

Autor: Mirka Dobešová
Užívá si, že nemusí nervózně čekat u telefonu, oba preferují aktivní udržování neustálého kontaktu
LIDÉ

„Potřebujeme vidět a slyšet, že nás ten druhý taky chce,“ říká v rozhovoru o lásce muž, který roky bojoval s ghostingem

Autor: Irena Piloušková
Josef Šálek je doslova ztělesněním toho, že když se pro něco skutečně rozhodnete, můžete dokázat „nemožné“
LIDÉ

„Člověk dokáže úplně cokoliv, když se pro to rozhodne a přestane pochybovat,“ říká Josef Šálek, pokořitel několika světových rekordů

Autor: Michal Černý
Štěpán Ježek alias DJ Tokátko a Matyáš Sichrovský – duo, které se posledních několik měsíců snaží dát Radosti FX novou tvář
KULTURA

„Aby k nám lidi chodili jen proto, že jde o Radost, to je musíme zase naučit. Tentokrát chceme jít spíše komunitní cestou,“ shodují se majitel hudebního klubu Radost FX Matyáš Sichrovský a produkční Štěpán Ježek

Autor: Michal Černý
Ikonické boty, které se pro mnohé staly životním stylem
STYL

Měsíc hrdosti je vždy bohatý na nové kolekce, ani výrobce ikonických tenisek letos nezahálel

Autor: Michal Černý
Mladí LGBTQ+ lidé mají ve spojení s klimatickou změnou z více než poloviny vážné obavy o svoji budoucnost, často i oprávněně
AKTUALITY

Mladí LGBTQ+ lidé se o klima bojí víc než hetero většina, čelí proto i depresím. Klimatická změna totiž vystaví komunitu větším rizikům

Autor: Michal Černý
Zbiroh je krásné malé městečko vzniklé už ve 13. století. I díky Jamisonovi Youngovi má opět šanci vejít do většího povědomí celé republiky
LIDÉ

Australan spravuje bývalou vlakovou stanici ve Zbirohu. Chce z ní vytvořit velkolepé regionální kulturní centrum

Autor: Michal Černý
Jaroslav Reich Lorman
LIDÉ

„Starší LGBTQ+ lidé jednoduše nejsou tolik vidět, ne že by nebyli,“ myslí si ředitel organizace ŽIVOT 90

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop