Jarní úklid v dokladech a účtech se vyplatí! Při nedostatku místa pomůže osobní sklad
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Less Mess Storage/ se svolením

Jarní úklid v dokladech a účtech se vyplatí! Při nedostatku místa pomůže osobní sklad

Účtenky, smlouvy, zprávy z návštěv lékařů, vysvědčení nebo listy důchodového pojištění – důležité dokumenty se neustále hromadí a to i dnes, v době moderních technologií. Jen málokdo najde dost sebekázně, aby každý nový dokument okamžitě uložil na své místo. Spíš ho někam zastrčíme s tím, že později ho uklidíme. Co takhle začít s jarním úklidem už teď a udělat si pořádek v dokumentech tak, abychom vždy našli to, co potřebujeme? Máme pro vás pár tipů, jak na to!
Kateřina Kučerová Autor
18. 4. 2024

Třídit, ukládat a hlavně označovat!

Odborníci radí vše nejprve roztřídit. Doklady a účty za bydlení, zdravotní pojištění nebo účtenky – hromady důležitých dokumentů se najdou v každé domácnosti a každý by měl mít svou složku. Ideálně pokud jsou všechny tyto doklady vypovídající o našem životě seřazené chronologicky. Je to možná už trochu puntičkářský požadavek, výsledek ale dokáže v případě potřeby ušetřit čas i nervy.

Roztříděné dokumenty si pak podle jednotlivých kategorií zaslouží vlastní krabici nebo třeba složku. A důležité je i místo, kam je uložíme. Mnohý úředník sice přimhouří oko, ale tvořivost dětí, zvědavost domácích mazlíčků nebo vlhko dokážou své. Pokud na složky, šanony a krabice nemáme dost místa, můžeme vyzkoušet služby osobních skladů.

Osobní sklad může mít kdokoli. Student, majitel e-shopu nebo vášnivý sběratel

Skladovací prostory si nemusí pronajímat jen podnikatelé, například Less Mess Storage nabízí možnost pronájmu skladovacích kójí komukoli. A nikdo se nemusí bát, že by chtěl uskladnit věcí příliš málo nebo naopak moc. Odpověď má Less Mess Storage opravdu pro každého. Mezi více než čtyřiceti různými velikostmi kójí mají ty nejmenší maximálně jeden metr čtvereční, střední velikost se pohybuje od 5,5 do 9,5 m² a ty největší skladovací prostory mají víc než 15,5 m².

Podle zkušeností Less Mess Storage, který je u nás lídrem na trhu samoobslužných skladovacích prostor, si máme tendenci vybírat víc místa, než pak skutečně využijeme. Až 98 procent zákazníků si napoprvé pronajme zbytečně velký prostor. Takže rada je jednoduchá – před výběrem pečlivě měřit. Co nejvíc věcí uložit do krabic a ty pak v kóji vršit na sebe, abychom efektivně využili prostor i do výšky. Nikdo přece nechce platit zbytečně za to, že má ve skladu hodně volného místa. Kdo by si nebyl jistý, ten si může díky speciální nabídce sklad pronajmout na zkoušku na dva měsíce za poloviční cenu.

Tipy redakce

Dokumenty, sportovní potřeby, ale třeba i auto – pronajmout sklad si můžeme téměř na cokoli

Lyže, kolo, paddleboard, ale třeba i porcelánový servis po babičce nebo celá knihovna. Je jen na nás, čím skladovací kóji naplníme. Některé pobočky dokonce nabízejí i prostor pro zaparkování auta, motorky nebo lodě. Less Mess Storage zajistí, že vše bude skladováno v suchu a bezpečí. Skladovací prostory jsou větrané a suché. Vhodné podmínky dokážou zajistit dokonce i pro zdravotnický materiál, kosmetiku nebo doplňky stravy, kde je mimořádně důležité, aby nebyly vystaveny vysokým nebo naopak příliš nízkým teplotám.

Všechny skladovací kóje Less Mess Storage jsou samoobslužné, tedy můžeme přijít, kdy chceme, sami si otevřít a být uvnitř jak dlouho potřebujeme. A samozřejmě vždy můžeme až ke skladu dojet autem, u žádné pobočky nechybí prostor pro vyložení nákladu. Také se nemusíme bát tahání těžkých krabic – vždy jsou k dispozici vozíky, které pomůžou s přepravou třeba i nábytku. Hlavně podnikatelé pak využijí i paletové vozíky nebo vysokozdvižné vozíky.

<Path> Tapety mohou oživit interiér a posunout ho na vyšší úroveň. Jak ale na to?Zdroj:

Bezpečnost na prvním místě

Skladovací prostory střeží kamerový systém a chrání je i poplachový systém pro případ, že by se dovnitř chtěl dostat třeba zloděj. Každá pronajatá kóje má pak vlastní přístupový kód. Ten slouží i ke vstupu do pobočky a pro jistotu si každý svou kóji ještě může zajistit klasickým visacím zámkem.

A pokud by přece jen došlo k poškození našeho majetku nebo dokonce krádeži, jsou všechny věci uložené v Less Mess Storage pojištěné. Základní pojištění je na hodnotu 250 tisíc Kč, ale uložit a pojistit můžeme majetek v hodnotě až 10 milionů Kč.

Bezpečnost ale není jen dohled, aby sklady nikdo nevykradl. Less Mess Storage má poměrně přísné podmínky skladování tak, aby nebyl ohrožen ničí majetek ani zdraví. Proto v jejich skladech platí například zákaz skladování výbušnin, jedovatých a hořlavých látek. Auta nebo motocykly musí mít před uskladněním prázdnou nádrž na pohonné hmoty. A samozřejmě to není místo, kde by se dal odložit domácí mazlíček, květiny nebo jiné než trvanlivé potraviny. Výjimku nemají ani ty mražené, protože kóje nejsou vybavené elektrickou přípojkou pro mrazicí boxy.

Žádné složité hledání skladů, stačí pár kliknutí na internetu

Najít volný sklad u Less Mess Storage je otázkou několika minut. Stačí si vybrat jednu ze tří pražských poboček – v Dejvicích, Holešovicích nebo na Pankráci. Pak zvolit velikost kóje a nezávazně ji rezervovat. Pronajmout si ji můžeme klidně jen na měsíc, prostě na tak dlouho, jak potřebujeme. A může to být třeba i při takové příležitosti, jakou je rekonstrukce bytu nebo stěhování.

Ačkoli se osobní sklad může zdát jako novinka na trhu, opak je pravdou. Ve Spojených státech začaly takové prostory vznikat už v 50. letech minulého století a dnes jsou běžnou součástí infrastruktury amerických měst. Pražané si na takovou službu museli počkat, podle Less Mess Storage ji ale využívají stále častěji. Není divu. Vždyť sklep, půda nebo komora, která pojme všechny naše nezbytnosti, je stále častěji luxusem.

Zdroj: Less Mess Storage, https://www.lessmess.storage/cs/

Populární
články

Suvenýry si na dovolené raději kupte...
SUMMER VIBES

Bačkory, župan, fén či ručníky – co si lze při odjezdu z dovolené vzít z hotelového pokoje a co je už přes čáru?

Autor: Mirka Dobešová
Ne každý podpatek musí úplně škodit
TĚLO & MYSL

Skutečně podpatky nohám i zádům jen škodí? Vědci nově doložili, že jeden typ podpatků zdraví prospívá. A nosit by je měli i muži

Autor: Mirka Dobešová
Podle učitelky žákovské kolektivy odlišnosti zvládají zpracovat
LIDÉ

„Místo výuky dětí o homosexualitě a trans lidech je učme o sexu,“ vyzývá učitelka a přidává i překvapivé zkušenosti s trans žáky

Autor: Mirka Dobešová
Průzkumy opakovaně potvrzují, že manželství je tím nejdůležitějším pro pocit štěstí
LIDÉ

Peníze štěstí nezaručí. Receptem na spokojený život je manželství, potvrzují výzkumy

Autor: Mirka Dobešová
Plavání bez plavek je oblíbená kratochvíle, ovšem pobyt na sluníčku bez plavek není bez rizik
SUMMER VIBES

Chystáte se vyrazit opalovat „na ostro“? Nezapomeňte věnovat potřebnou péči vašemu nádobíčku, jedině tak se vyhnete velkému utrpení

Autor: Mirka Dobešová
Téměř polovina lidí z generace Z uvádí, že se necítí být plně heterosexuální. Co to v budoucnu přinese?
AKTUALITY

Téměř polovina lidí ve věku 18 až 24 let není „zcela heterosexuální“, ukazuje nový průzkum

Autor: Michal Černý
Štěpán Ježek alias DJ Tokátko a Matyáš Sichrovský – duo, které se posledních několik měsíců snaží dát Radosti FX novou tvář
KULTURA

„Aby k nám lidi chodili jen proto, že jde o Radost, to je musíme zase naučit. Tentokrát chceme jít spíše komunitní cestou,“ shodují se majitel hudebního klubu Radost FX Matyáš Sichrovský a produkční Štěpán Ježek

Autor: Michal Černý
I lenoši mohou být výkonní, jen musí vědět, jak na to
TĚLO & MYSL

Pět snadných triků pro lenochy, jak zvýšit vlastní výkonnost. Odkládání úkolů „na potom“ už nebude mít šanci

Autor: Mirka Dobešová
Ikonické boty, které se pro mnohé staly životním stylem
STYL

Měsíc hrdosti je vždy bohatý na nové kolekce, ani výrobce ikonických tenisek letos nezahálel

Autor: Michal Černý
Letní měsíce údajně prospívají nejen celkovému vzhledu, ale i intimním partiím
TĚLO & MYSL

Teplé letní dny prý svědčí mužskému nádobíčku. Je „letní přirození“ jen toužebné přání, nebo realita?

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop