Jarní úklid v dokladech a účtech se vyplatí! Při nedostatku místa pomůže osobní sklad
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Less Mess Storage/ se svolením

Jarní úklid v dokladech a účtech se vyplatí! Při nedostatku místa pomůže osobní sklad

Účtenky, smlouvy, zprávy z návštěv lékařů, vysvědčení nebo listy důchodového pojištění – důležité dokumenty se neustále hromadí a to i dnes, v době moderních technologií. Jen málokdo najde dost sebekázně, aby každý nový dokument okamžitě uložil na své místo. Spíš ho někam zastrčíme s tím, že později ho uklidíme. Co takhle začít s jarním úklidem už teď a udělat si pořádek v dokumentech tak, abychom vždy našli to, co potřebujeme? Máme pro vás pár tipů, jak na to!
Kateřina Kučerová Autor
18. 4. 2024

Třídit, ukládat a hlavně označovat!

Odborníci radí vše nejprve roztřídit. Doklady a účty za bydlení, zdravotní pojištění nebo účtenky – hromady důležitých dokumentů se najdou v každé domácnosti a každý by měl mít svou složku. Ideálně pokud jsou všechny tyto doklady vypovídající o našem životě seřazené chronologicky. Je to možná už trochu puntičkářský požadavek, výsledek ale dokáže v případě potřeby ušetřit čas i nervy.

Roztříděné dokumenty si pak podle jednotlivých kategorií zaslouží vlastní krabici nebo třeba složku. A důležité je i místo, kam je uložíme. Mnohý úředník sice přimhouří oko, ale tvořivost dětí, zvědavost domácích mazlíčků nebo vlhko dokážou své. Pokud na složky, šanony a krabice nemáme dost místa, můžeme vyzkoušet služby osobních skladů.

Osobní sklad může mít kdokoli. Student, majitel e-shopu nebo vášnivý sběratel

Skladovací prostory si nemusí pronajímat jen podnikatelé, například Less Mess Storage nabízí možnost pronájmu skladovacích kójí komukoli. A nikdo se nemusí bát, že by chtěl uskladnit věcí příliš málo nebo naopak moc. Odpověď má Less Mess Storage opravdu pro každého. Mezi více než čtyřiceti různými velikostmi kójí mají ty nejmenší maximálně jeden metr čtvereční, střední velikost se pohybuje od 5,5 do 9,5 m² a ty největší skladovací prostory mají víc než 15,5 m².

Podle zkušeností Less Mess Storage, který je u nás lídrem na trhu samoobslužných skladovacích prostor, si máme tendenci vybírat víc místa, než pak skutečně využijeme. Až 98 procent zákazníků si napoprvé pronajme zbytečně velký prostor. Takže rada je jednoduchá – před výběrem pečlivě měřit. Co nejvíc věcí uložit do krabic a ty pak v kóji vršit na sebe, abychom efektivně využili prostor i do výšky. Nikdo přece nechce platit zbytečně za to, že má ve skladu hodně volného místa. Kdo by si nebyl jistý, ten si může díky speciální nabídce sklad pronajmout na zkoušku na dva měsíce za poloviční cenu.

Tipy redakce

Dokumenty, sportovní potřeby, ale třeba i auto – pronajmout sklad si můžeme téměř na cokoli

Lyže, kolo, paddleboard, ale třeba i porcelánový servis po babičce nebo celá knihovna. Je jen na nás, čím skladovací kóji naplníme. Některé pobočky dokonce nabízejí i prostor pro zaparkování auta, motorky nebo lodě. Less Mess Storage zajistí, že vše bude skladováno v suchu a bezpečí. Skladovací prostory jsou větrané a suché. Vhodné podmínky dokážou zajistit dokonce i pro zdravotnický materiál, kosmetiku nebo doplňky stravy, kde je mimořádně důležité, aby nebyly vystaveny vysokým nebo naopak příliš nízkým teplotám.

Všechny skladovací kóje Less Mess Storage jsou samoobslužné, tedy můžeme přijít, kdy chceme, sami si otevřít a být uvnitř jak dlouho potřebujeme. A samozřejmě vždy můžeme až ke skladu dojet autem, u žádné pobočky nechybí prostor pro vyložení nákladu. Také se nemusíme bát tahání těžkých krabic – vždy jsou k dispozici vozíky, které pomůžou s přepravou třeba i nábytku. Hlavně podnikatelé pak využijí i paletové vozíky nebo vysokozdvižné vozíky.

<Path> Čertův vršek v pražské Libni nabídne bydlení v klidu přírody, avšak s rytmem velkoměsta na dosahZdroj: Redakce

Bezpečnost na prvním místě

Skladovací prostory střeží kamerový systém a chrání je i poplachový systém pro případ, že by se dovnitř chtěl dostat třeba zloděj. Každá pronajatá kóje má pak vlastní přístupový kód. Ten slouží i ke vstupu do pobočky a pro jistotu si každý svou kóji ještě může zajistit klasickým visacím zámkem.

A pokud by přece jen došlo k poškození našeho majetku nebo dokonce krádeži, jsou všechny věci uložené v Less Mess Storage pojištěné. Základní pojištění je na hodnotu 250 tisíc Kč, ale uložit a pojistit můžeme majetek v hodnotě až 10 milionů Kč.

Bezpečnost ale není jen dohled, aby sklady nikdo nevykradl. Less Mess Storage má poměrně přísné podmínky skladování tak, aby nebyl ohrožen ničí majetek ani zdraví. Proto v jejich skladech platí například zákaz skladování výbušnin, jedovatých a hořlavých látek. Auta nebo motocykly musí mít před uskladněním prázdnou nádrž na pohonné hmoty. A samozřejmě to není místo, kde by se dal odložit domácí mazlíček, květiny nebo jiné než trvanlivé potraviny. Výjimku nemají ani ty mražené, protože kóje nejsou vybavené elektrickou přípojkou pro mrazicí boxy.

Žádné složité hledání skladů, stačí pár kliknutí na internetu

Najít volný sklad u Less Mess Storage je otázkou několika minut. Stačí si vybrat jednu ze tří pražských poboček – v Dejvicích, Holešovicích nebo na Pankráci. Pak zvolit velikost kóje a nezávazně ji rezervovat. Pronajmout si ji můžeme klidně jen na měsíc, prostě na tak dlouho, jak potřebujeme. A může to být třeba i při takové příležitosti, jakou je rekonstrukce bytu nebo stěhování.

Ačkoli se osobní sklad může zdát jako novinka na trhu, opak je pravdou. Ve Spojených státech začaly takové prostory vznikat už v 50. letech minulého století a dnes jsou běžnou součástí infrastruktury amerických měst. Pražané si na takovou službu museli počkat, podle Less Mess Storage ji ale využívají stále častěji. Není divu. Vždyť sklep, půda nebo komora, která pojme všechny naše nezbytnosti, je stále častěji luxusem.

Zdroj: Less Mess Storage, https://www.lessmess.storage/cs/

Populární
články

Celý život se hnát kupředu a pak ani nemít čas na drobné radosti? To dnešní mladí lidé nechtějí
LIDÉ

Mileniálové odmítají žít jako „křečci v kole“. Jejich řešením nesmyslnosti tvrdé práce je „měkký život“, jenž se vrací k dávným hodnotám

Autor: Mirka Dobešová
Budou roušky opět „v kurzu“?
LIDÉ

Jak bude vypadat příští pandemie? Přijít může dřív, než si myslíme, varují vědci

Autor: Martin Lyko
Semeno sice jako mlíčko trochu vypadá, konzumace mléka se na jeho chuti ovšem podepisuje negativně
HOT!

Slané, hořké, nasládlé: Na chuť semene má vliv strava, ale taky nemoci. Experimenty zkušených dokazují, co se na šmaku podepisuje nejvíc

Autor: Martin Lyko
Učitelka mu nejen nepomohla situaci zvládnout, ještě přilila olej do ohně
LIDÉ

„Doufám, že jednou naše školství dojde do bodu, kdy učitelé budou umět pracovat s dětmi, jako jsem byl já. Mám trauma,“ říká mladík

Autor: Irena Piloušková
Zásnuby jsou sice romantická záležitost, na sociální sítě ale informace o vašem vztahu nepatří
STYL

Proč nepatří milostný status na sociální sítě aneb 8 věcí, které byste podle expertů neměli sdílet online

Autor: Martin Lyko
Udělat si sem tam nějaký rituál nebo meditaci ničemu neškodí, pozor byste si měli dát ale na to, když vás někdo přesvědčuje o vaší důležitosti pro celý svět
TĚLO & MYSL

Esoterika je jako droga. Při výjimečném použití vás nakopne, dlouhodobé „užívání“ vám ale může zničit život

Autor: Michal Černý
Elektro-sex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická
HOT!

Elektrosex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická

Autor: Irena Piloušková
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Řada mužů trpí duševními problémy, ale z mnoha důvodů nevyhledá pomoc
LIDÉ

„Muži se bojí projevit slabost. Než jsem šel na terapii, 10 let jsem trpěl,“ popisuje Adam. Obával se i nálepky „cvoka“

Autor: Mirka Dobešová
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko

E-Shop