Oklamat čas a vypadat i s přibývajícími roky božsky? Odpovědí estetické medicíny je Smart Aging prosazující přirozenost!
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Divine Clinic / se svolením

Oklamat čas a vypadat i s přibývajícími roky božsky? Odpovědí estetické medicíny je Smart Aging prosazující přirozenost!

Obličej bez jediné vrásky a dekolt vyplněný až příliš dokonale tvarovaným bujným poprsím – to jsou podle plastické chiruržky Petry Moravcové stále ty největší prohřešky, kterých se na sobě dopouštíme. Estetická medicína se od zákroků přinášejících extrémní změny odvrací směrem k přirozenosti. Trendem jsou proto méně radikální zákroky, díky kterým se nemusíme bát masky voskové figuríny bez mimiky, ale které naopak zaručí přirozeně dokonalý vzhled. A to platí i pro zákroky pomáhající zpomalovat stárnutí, které patří do oblasti takzvaného Smart Aging.
Kateřina Kučerová Autor
18. 3. 2024

Máme chytré telefony i televize, tak proč chytře i nestárnout?

Smart Aging není nic jiného, než komplexní péče. Mladistvý vzhled nám nezaručí jen návštěva kliniky plastické chirurgie. Pečovat o sebe musíme ve všech směrech. Ano, známe to všichni – pít dostatek vody, jíst zdravě a pestře, potrápit tělo pohybem, ale nezanedbávat ani odpočinek a spánek. A samozřejmě: čím méně stresu, tím lépe. Potvrzuje to i Petra Moravcová z pražské Divine Clinic: „Když budeme zdravě jíst, bude to na pleti vidět. Když se budeme o pleť dobře starat a hydratovat ji, bude to na ní vidět. Když budeme kombinovat zdravý životní styl a péči o vzhled, budeme se cítit dobře a budeme sami se sebou spokojení. Pro mě je Smart Aging kombinace péče a zdraví. Jedno bez druhého nebude fungovat.“

Proto tento směr estetické medicíny spoléhá na miniinvazivní zákroky nebo laserová ošetření, která nejsou tak velkým zásahem – nejen pro tělo, ale i celkový vzhled. „I v estetické medicíně se v rámci Smart Aging snažíme používat látky, které nejsou pro  organismus zatěžující, nepodléhají metabolickým procesům a nezatěžují tudíž játra,“ vysvětluje plastická chiruržka.

Kyselina hyaluronová dokáže zázraky a přitom přirozeně

Jednou z možností je například využití kyseliny hyaluronové. Ta se v pleti přirozeně nachází, spolu s kolagenem je totiž jedním ze základních stavebních prvků kůže. Dokáže efektivně zadržovat vodu a vyživovat tak kolagen, díky kterému je pak pokožka pevná. S přibývajícím počtem svíček na dortu ale naše tělo dokáže kyselinu hyaluronovou vyrábět a obnovovat stále méně a výsledkem jsou nechtěné vrásky.

Pokud jim chceme vyhlásit boj, ale zároveň nechceme tělo příliš zatěžovat, je právě kyselina hyaluronová skvělou volbou. Používá se injekčně pro vyplnění a odstranění středních až hlubokých vrásek mezi obočím a na čele nebo nosoretních rýh. Poradit si dokáže i s propadlými jizvami po akné, ale lze ji použít i pro modelaci brady, zvětšení rtů a zvýraznění jejich červeně nebo pozdvižení pokleslých koutků úst. Nedočkavce potěší, že výsledek ošetření je vidět okamžitě.

Terapie krevní plazmou zaručí, že se zákrok obejde bez alergických reakcí

Jednou z dalších cest, kterou Divine Clinic v rámci Smart Aging nabízí, je plazmaterapie, tedy terapie za použití vlastní krve. Před samotným ošetřením se odebere 8 – 10 mililitrů žilní krve, která se odstředí. Tím se získá plazma obohacená o krevní destičky. Tu je možné do kůže pomocí jehliček nebo speciální kanyly aplikovat čistou, nebo obohacenou o kyselinu hyaluronovou, která hydrataci pleti ještě významně zvýší. Velkou výhodou této metody je fakt, že tělo plazmu zná a nehrozí tedy alergické reakce.

Plazmaterapie nastartuje regenerační proces, při kterém se začne tvořit kolagen, pleť se rozzáří a omladí. Ale není to hned. Na výsledek této terapie je potřeba si počkat alespoň dva měsíce. A jako i v případě kyseliny hyaluronové není efekt trvalý a je potřeba terapii opakovat.

Tipy redakce

Nespoléhejme se na jeden druh ošetření, ať si tělo nezvykne!

Lidské tělo je dokonalé, ale dokáže nám naše snahy i kazit. A tak je podle Petry Moravcové nutné ho překvapovat: „Já sama klientkám říkám: Je hloupost upínat se na jeden typ ošetření, protože pleť si zvykne a nebude za čas už tak dobře reagovat. A tak je dobré ji stimulovat trochu jiným způsobem a ošetření kombinovat.“

Úspěšný Smart Aging se proto spoléhá i na laserová ošetření. Ta opět organismus nezatěžují. Divine Clinic například nabízí frakční laserové omlazení pleti. Laserové paprsky při něm totiž neporušují hluboké vrstvy kůže, ale zasahují jen povrchovou a střední vrstvu kůže, kde se tvoří elastinová a kolagenová vlákna, jejichž tvorbu tepelné působení stimuluje. Výsledkem takového ošetření je vyhlazení vrásek, vypnutí pleti, zúžení pórů, jizviček po akné nebo dalších nerovností. A ano, i tady se můžeme těšit na zpevnění pokožky, kterého se dočkáme během pár týdnů.

Jak s chytrým stárnutím začít? Klíčem je kvalitní plastický chirurg

Zatímco v případě ortopeda nebo zubaře může být hledání během na velmi dlouhou trať, u plastických chirurgů to až tak složitý úkol být nemusí. Dobrý plastický chirurg se totiž pozná mimo jiné i podle toho, že svým zákazníkům a zákaznicím nesplní jakékoli přání. Naopak vždy bude vycházet z toho, co nám nadělila příroda a vyhne se extrémům.

„Měli bychom mít soudnost, neslibovat nesplnitelné, neprodávat své služby za každou cenu. Ale myslím si, že ti dobří už to takhle mají nastavené. Mělo by nám jít o to, aby se klienti v našich rukách cítili dobře a vraceli se. A měli bychom vysvětlovat, že mnohdy je méně více,“ popisuje své zásady Petra Moravcová z prestižní pražské Divine Clinic.

<Path> Stříbro na tváři: Šedé vousy už vás trápit nemusí. Jsou totiž sexy a trendy! Komu sluší a jak se o ně starat, aby pěkně narostly?Zdroj: IG: @bradpittofficial, @idriselba, Reddit, zenorehaircare.com, timesofindia.indiatimes.com, menshealth.com, uk.match.com, dailymail.com, prevention.com, beardguidance.com

Svým klientkám a klientům doporučuje, aby se v první řadě svěřili do péče jednoho odborníka. S ním pak sestavili plán šitý na míru, který se bude skládat z postupných, méně provokujících zásahů a který tak nenásilně stárnutí zpomalí. Pak už se ho stačí jen držet a nezoufat, když máme na obličeji pár vrásek. Ostatně ty jsou přirozené.

„Tvář, na které nemáte jedinou vrásku, a která je injekčně vyplněná či korigovaná do posledního detailu sice umíme udělat taky a klientky si podobné zákroky stále ještě žádají, ale už ne tak často. Stárnutí s grácií, kdy vylepšujeme drobné vady, je to, co v budoucnu bude trendem i u nás. V korektivní dermatologii i plastické chirurgii,“ popisuje Petra Moravcová směr, kterým se vydává i její Divine Clinic. A je to směr, který bezpochyby uvítá řada těch, kteří se doteď estetické medicíně vyhýbali obloukem – právě proto, že pro ně na prvním místě je přirozený vzhled a pokud chtějí podstoupit nějaké zákroky, pak jedině takové, které vlastně nebudou na první pohled znát. Jen budou muset stále častěji odpovídat na všetečné otázky, jak je možné, že vypadají tak skvěle.

Zdroj: Divine Clinic, divineclinic.cz

Populární
články

Ne každý podpatek musí úplně škodit
TĚLO & MYSL

Skutečně podpatky nohám i zádům jen škodí? Vědci nově doložili, že jeden typ podpatků zdraví prospívá. A nosit by je měli i muži

Autor: Mirka Dobešová
Suvenýry si na dovolené raději kupte...
SUMMER VIBES

Bačkory, župan, fén či ručníky – co si lze při odjezdu z dovolené vzít z hotelového pokoje a co je už přes čáru?

Autor: Mirka Dobešová
Štěpán Ježek alias DJ Tokátko a Matyáš Sichrovský – duo, které se posledních několik měsíců snaží dát Radosti FX novou tvář
KULTURA

„Aby k nám lidi chodili jen proto, že jde o Radost, to je musíme zase naučit. Tentokrát chceme jít spíše komunitní cestou,“ shodují se majitel hudebního klubu Radost FX Matyáš Sichrovský a produkční Štěpán Ježek

Autor: Michal Černý
Ikonické boty, které se pro mnohé staly životním stylem
STYL

Měsíc hrdosti je vždy bohatý na nové kolekce, ani výrobce ikonických tenisek letos nezahálel

Autor: Michal Černý
Plavání bez plavek je oblíbená kratochvíle, ovšem pobyt na sluníčku bez plavek není bez rizik
SUMMER VIBES

Chystáte se vyrazit opalovat „na ostro“? Nezapomeňte věnovat potřebnou péči vašemu nádobíčku, jedině tak se vyhnete velkému utrpení

Autor: Mirka Dobešová
Letní měsíce údajně prospívají nejen celkovému vzhledu, ale i intimním partiím
TĚLO & MYSL

Teplé letní dny prý svědčí mužskému nádobíčku. Je „letní přirození“ jen toužebné přání, nebo realita?

Autor: Mirka Dobešová
I lenoši mohou být výkonní, jen musí vědět, jak na to
TĚLO & MYSL

Pět snadných triků pro lenochy, jak zvýšit vlastní výkonnost. Odkládání úkolů „na potom“ už nebude mít šanci

Autor: Mirka Dobešová
Průzkumy opakovaně potvrzují, že manželství je tím nejdůležitějším pro pocit štěstí
LIDÉ

Peníze štěstí nezaručí. Receptem na spokojený život je manželství, potvrzují výzkumy

Autor: Mirka Dobešová
Příprava koktejlu Geranium
TRENDY

„Opičí bar“ v centru Prahy slibuje nejen skvělý gin, ale i koktejly, které osloví každého – včetně abstinentů a veganů

Autor: Mirka Dobešová
Batoh z řady Thule Subterra 2 je stylový a praktický
LUXURY TRAVEL

Nejlepší parťáci na cesty? Jeden je malý, skladný a má čtyři kolečka a druhý se vám „usadí“ na zádech, aniž byste si všimli

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop