Začněte nový rok barevně: Trendy, které viditelně osvěží váš interiér
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Pixabay/karriezhu

Začněte nový rok barevně: Trendy, které viditelně osvěží váš interiér

Stěhování nebo zahájení rekonstrukce často představuje výjimečnou příležitost k přehodnocení a proměně vašeho domácího prostoru. Nicméně, není třeba čekat na tyto významné milníky, abyste oživili atmosféru vaší místnosti.
Redakce Redakce Autor
28. 3. 2024

Drobné změny v domácnosti mohou mít významný dopad na celkovou atmosféru a pocit z prostoru. Často se stává, že prostředí, ve kterém trávíme většinu času, se může stát monotónním a nedostatečně inspirujícím. To může mít za následek pocit stagnace nebo dokonce nepohodlí. Ale není nutné provádět velké a nákladné změny, aby se dosáhlo oživení.

Existuje mnoho jednoduchých, avšak efektivních způsobů, jak vdechnout život do zdánlivě obyčejných prostor. V rámci tohoto článku se proto zaměříme na pět tipů v oblasti interiérového designu, které vám umožní osvěžit váš domov bez potřeby velkých investic nebo rozsáhlých úprav. 

Barevná harmonie

Příliš mnoho akcentních barev nebo motivů může rychle proměnit luxusní prostor v nevkusné prostředí, a to bez ohledu na finanční investici. Ať už se rozhodnete pro monochromatickou paletu s různými intenzitami jedné barvy, anebo kombinaci kontrastních barev s neutrálním tónem, klíčem je udržet pocit harmonie. Toto záměrné omezení nejen přispívá k dosažení rafinovaného interiéru, ale také zjednodušuje rozhodování při výběru nábytku, dekorací a doplňků.Volba tří odstínů umožňuje vyváženou kombinaci, která nedráždí smysly. Odstíny můžete vybrat na základě komplementárních tónů nebo kontrastních barev, v závislosti na požadovaném efektu.  

Jak na moderní a funkční prostor

Spojení prostoru pro práci a odpočinek nejen zlepšuje efektivitu využití domácího prostoru, ale také vytváří vyvážené a příjemné prostředí, které podporuje produktivitu i pohodu. Vytvoření pohodlného koutku pro relaxaci vedle pracovního stolu může vytvořit harmonické spojení mezi pracovním prostředím a místem pro regeneraci. Přidání ergonomického nábytku, který podporuje pohodlí při práci, ale zároveň nabízí relaxační možnosti, dává vašemu prostoru univerzální a moderní charakter.  

Design jde ruku v ruce s praktickým využitím prostoru. Velmi aktuálním tématem je propojení odpočinkové a relaxační zóny s domácím pracovním prostorem,“ říká Ing. Milan Nagy, předseda představenstva české nábytkářské firmy RIM CZ

<Path> Za pár let nás čeká „robotický sex“. Podle vědců budou mít tzv. digisexuálové obdobné problémy jako LGBT komunitaZdroj:

Na pomíjivé módní trendy letos zapomeňte

Při výběru trendů je důležité zvažovat, jakým způsobem se budou prolínat s již existujícím designem a atmosférou daného prostoru. Není třeba sledovat trendy bezhlavě, spíše by měly sloužit jako zdroj inspirace, který pomáhá vytvořit prostor, který je autentický a odpovídá konkrétním potřebám a stylu obyvatel. Opatrnost při výběru a uvážlivé začlenění trendů mohou pomoci vytvořit harmonické a trvanlivé prostředí. V praxi to znamená, že je vhodné investovat do  kvalitnějších nadčasových kousků, které odolají kolísání módních vln. Menší trendy akcenty, jako jsou polštáře nebo dekorační předměty, mohou sloužit jako variabilní prvky, které lze snadno přizpůsobit aktuálním preferencím. 

Tipy redakce

Důraz na individualitu 

Jednoduchý minimalismus a neutrální barevné palety mohou poskytovat klid a pohodu, což v minulých letech bývalo dominantním trendem v interierovém designu. Nicméně, v současné době lidé hledají více možností k vyjádření své osobnosti prostřednictvím nábytku a designu interiéru. V roce 2024 se zdá, že se projeví vzrůstající tendence k výrazným a zajímavým akcentům. 

Barevné doplňky a výrazné prvky nábytku se stanou klíčovými prvky pro osvěžení prostoru. Zvolit nápadité akcenty, jako je červeně natřený dřevěný jídelní stůl nebo křeslo s výrazným vzorem, může vytvořit dojem originality a individuality. Tento trend otevírá možnosti pro experimentování s designem a umožňuje lidem vytvářet prostory, které dokonale odrážejí jejich jedinečný styl a osobnost.  

Ekologické inovace 

V dnešní době, kdy se globální problémy životního prostředí stávají čím dál více zjevnými, je nezbytné, aby i průmyslová odvětví přispěla k udržitelnosti naší planety. V tomto kontextu je významné využití ekologicky šetrných materiálů, jako je inovativní látka Oceanic, která je vyrobena ze 100% recyklovaného polyesteru, včetně 50 % příze SEAQUAL, získané z plastů vylovených z moří. Látka typu Oceanic přináší naději na postupné snižování dopadu plastového znečištění a zároveň poskytuje esteticky působivé a udržitelné možnosti osvěžení našich interiérů. 

„Oceanic nejen že usiluje o záchranu oceánů, ale je také pečlivě navržena s ohledem na vysokou kvalitu a životnost. Díky svému odolnému základnímu materiálu je velmi trvanlivá, což ji činí ideální volbou pro nábytkářský průmysl. S propojením designové textury a vysoké úrovně kvality je skvělou volbou pro moderní interiéry,“ říká Michal Hotmar ze společnosti RIM.   

Michal Hotmar, marketingový specialista RIM CZ
Foto: RIM CZ/Se svolením

O firmě RIM 

A protože tu máme už dvě vyjádření lidí z této společnosti, bylo by asi dobré vědět, pokud ji neznáte, o koho jde. RIM CZ a.s. vznikla v roce 1991 s cílem vyrábět vlastní kancelářské židle. Filosofie zdravého sezení a poznatky z vlastního výzkumu v oblasti ergonomie ovlivnily další vývoj společnosti. Slogan „Pro zdravé sezení“ a tomu odpovídající záměr vyrábět a prodávat židle, které přispívají ke kultivaci a oživení kancelářského prostředí, se staly hlavním posláním firmy. 

A aby nezůstalo jen u obecných představ toho, co jste četli výše, podívejme se na pár produktových tipů této společnosti, protože jak se s oblibou říká – ukázaná platí.

FLEXI FX 1104 

Moderní židle splňující vysoké nároky na funkčnost a design. Židle je vybavena synchronní mechanikou ST1 pro zajištění tzv. dynamického sezení. Síťovaná zádová opěra je tvořena odlehčeným plastovým rámem s centrální konzolou, jejíž výhodou je výškové nastavení v rozmezí až 6 cm. U kolekce FLEXi lze vybírat z různých typů čalounění, mechanik a doplňků pro pohodlné sezení. 

MUUNA (MU 3101.04) 

Kancelářská židle Muuna se hodí do jakéhokoliv interiéru. Čalounění nabízí širokou škálu barev, což ještě zvyšuje její schopnost adaptovat se. Na rozdíl od jiných kancelářských židlí nejsou na první pohled vidět žádné ovládací prvky. Pečlivě začalouněná židle je totiž vybavena SELF mechanikou, která všechno nastavení připraví sama. 

<Path> Chcete se doma zbavit nepříjemných zápachů? Pomůže vám těchto pět věcí, které má po ruce skoro každý!Zdroj: Lifehacker, Good Housekeeping, Housecleaning Central

CONNECT

Obdélníkový pracovní stůl na nohách z dubového masivu. 

Lehká subtilní deska s podnoží z dubového masivu. Vynikne u pracovní židle i v jednacích místnostech. Díky možnosti variabilního počtu podnoží můžete konečnou délku stolu přizpůsobit všem požadavkům. Pro konferenční využití CONNECT nabízí také přípojná místa a kabelové organizéry. 

VICTORY VI 1401 

Moderní židle s vysokou zádovou opěrou čalouněnou sítí a bezešvým sedákem s integrovaným posuvem (6 cm). Židle je vybavena synchronním mechanismem ST1, který umožňuje tzv. dynamické sezení. Pro zvýšení komfortu sezení lze židli doplnit sedákem XXL,  záhlavníkem s věšákem nebo 4D područkami.  

<Path> Pánská móda nastaví v roce 2020 zcela nová pravidla. Začne měnit i pohled na to, co je „mužné“Zdroj: gq.com, designscene.net, fashionbeans.com, insider.com, vogue.com, stylecaster.com

ZERO G 1352 

Nejlepší myšlenky často vznikají na místech, které jsou kreativní a zábavné. Stejně působí i designová židle Zero G, která pomáhá rozvíjet fantazii a nápaditost. Lehkost a vzdušnost patří k jasným přednostem této židle. Zero G je opravdu jedinečná kolekce, která bude vítaná v každé moderní a inovativní kanceláři. Šíři její uplatnitelnosti navíc zvětšuje provedení v klasickém černém i stylovém bílém plastu, a proto je vhodná například i do domácích kanceláří.  

Zaujaly vás některé z těchto konkrétních výrobků? Více o nich zjistíte na webu rim.cz nebo v síti RIM Pointů v Čechách a na Slovensku. 

Zdroj: rim.cz, YT kanál RIM CZ

Populární
články

Užívání testosteronu ovlivňuje i psychiku
TĚLO & MYSL

„Vidím Bambiho a brečím – Jako by mi bylo znovu 12, všechno je nanic“: I takové mohou být vedlejší účinky užívání testosteronu

Autor: Mirka Dobešová
Sezení při močení má pozitivní účinky na zdraví i hygienu
TĚLO & MYSL

Při močení si raději sedněte, doporučují lékaři mužům. Aneb proč není tato mužská „výhoda“ záviděníhodná

Autor: Mirka Dobešová
Těžko říci, zda změnit přátelství v přátelství se sexem, je zrovna výhra
LIDÉ

Je „přátelství s výhodami“ skutečně výhodné? Podle odborníků nejsou nezávazné vztahy pro každého a často končí špatně

Autor: Mirka Dobešová
Užívá si, že nemusí nervózně čekat u telefonu, oba preferují aktivní udržování neustálého kontaktu
LIDÉ

„Potřebujeme vidět a slyšet, že nás ten druhý taky chce,“ říká v rozhovoru o lásce muž, který roky bojoval s ghostingem

Autor: Irena Piloušková
Josef Šálek je doslova ztělesněním toho, že když se pro něco skutečně rozhodnete, můžete dokázat „nemožné“
LIDÉ

„Člověk dokáže úplně cokoliv, když se pro to rozhodne a přestane pochybovat,“ říká Josef Šálek, pokořitel několika světových rekordů

Autor: Michal Černý
Štěpán Ježek alias DJ Tokátko a Matyáš Sichrovský – duo, které se posledních několik měsíců snaží dát Radosti FX novou tvář
KULTURA

„Aby k nám lidi chodili jen proto, že jde o Radost, to je musíme zase naučit. Tentokrát chceme jít spíše komunitní cestou,“ shodují se majitel hudebního klubu Radost FX Matyáš Sichrovský a produkční Štěpán Ježek

Autor: Michal Černý
Ikonické boty, které se pro mnohé staly životním stylem
STYL

Měsíc hrdosti je vždy bohatý na nové kolekce, ani výrobce ikonických tenisek letos nezahálel

Autor: Michal Černý
Mladí LGBTQ+ lidé mají ve spojení s klimatickou změnou z více než poloviny vážné obavy o svoji budoucnost, často i oprávněně
AKTUALITY

Mladí LGBTQ+ lidé se o klima bojí víc než hetero většina, čelí proto i depresím. Klimatická změna totiž vystaví komunitu větším rizikům

Autor: Michal Černý
Zbiroh je krásné malé městečko vzniklé už ve 13. století. I díky Jamisonovi Youngovi má opět šanci vejít do většího povědomí celé republiky
LIDÉ

Australan spravuje bývalou vlakovou stanici ve Zbirohu. Chce z ní vytvořit velkolepé regionální kulturní centrum

Autor: Michal Černý
Jaroslav Reich Lorman
LIDÉ

„Starší LGBTQ+ lidé jednoduše nejsou tolik vidět, ne že by nebyli,“ myslí si ředitel organizace ŽIVOT 90

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop