Uniquátní dovolená na Kanárech: Prémiové pobyty v resortech Lopesan skýtají jedinečný komfort. Ideální pro ty, kdo chtějí víc
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Lopesan / se svolením

Uniquátní dovolená na Kanárech: Prémiové pobyty v resortech Lopesan skýtají jedinečný komfort. Ideální pro ty, kdo chtějí víc

Nezapomenutelné zážitky, dokonalá atmosféra a jedinečný komfort. Zní to jako dovolená, kterou chcete zažít? Máme to stejně. A protože máme kromě cestování rádi i vás, podělíme se s vámi o cestovatelský tip, který tohle všechno skýtá. Objevte s námi odpočinek, který nabízí koncept Unique by Lopesan.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
8. 4. 2024

Gran Canaria je ostrov, na který nezapomenete. Komu neučaruje jeho krajina plná kontrastů – od nekonečných pláží po pohoří, které je stejně jako celý ostrov sopečného původu – toho uchvátí kosmopolitní atmosféra namíchaná z evropských vlivů, španělské státnosti a blízké Afriky. Díky jedinečnému podnebí a faktu, že Kanárské ostrovy nikdy nebyly spojeny s pevninou, je zde navíc unikátní květena i zvířena, kterou jinde prostě nepotkáte.

Život na ostrově vás uchvátí od momentu, kdy vystoupíte z letadla. Teplé slunce se opře do vaší kůže, hřejivé paprsky na ní začnou malovat okouzlující bronz, slaný vzduch naplní vaše plíce a vy víte, že je to konečně tedy. Dovolená. Volné dny naplněné tolik zaslouženým odpočinkem a nicneděláním.

Víte, co ale udělá dovolenou ještě lepší, než jsou desítky kilometrů vyhlášených pláží a teplé moře, které jemně šplouchá na písku? Ubytování jedinečné stejně, jako jste vy sami.

Výhled na oceán je nejhezčí z luxusu

Přímo na jižním pobřeží Gran Canaria, v půli cesty mezi legendárními písečnými dunami u Maspalomas a sportovním přístavem Pasito Blanco najdete hotelový komplex Lopesan Villa del Conde Resort & Thalasso. Jen pár minut chůze z pokoje či apartmá vás dovede na pláž Meloneras nebo k romantickému maspalomaskému majáku. Tam ovšem zavítáte, budete-li vůbec chtít hotel opustit.

Areál resortu je totiž vystavěn ve stylu největších architektonických skvostů ostrova, můžete tak procestovat téměř celou Gran Canarii během procházky k bazénu. Vstupní lobby je pečlivou adaptací jednoho z nejstarších neoklasicistních kostelů na ostrově, uvnitř hotelu je pak nádvoří vydlážděné lomovým kamenem a obklopené dalšími architektonickými perlami ostrova. Celý hotelový areál má strukturu útulné ostrovní vesničky doplněné impozantními domy a rozsáhlými zahradami. Kromě opečovávané zeleně v nich najdete také pět bazénů (jeden se slanou vodou a tři v zimě vyhřívané), tři vířivky, umělou pláž nebo sluneční terasy.

Uniquátní komfort

Ještě více si toho ale budete moct užít, když pro svůj hotelový pobyt využijete koncept Unique by Lopesan. Ten totiž nabízí jedinečné služby, které jsou určené jen pro vybrané hosty. Chcete-li se tak cítit naprosto výjimečně, je tato nabídka tou nejlepší volbou.

<Path> Maspalomas na Kanárských ostrovech – místo, kde jsou heterosexuálové menšinouZdroj: Jan Witek, Richard Blahut

Unique by Lopesan vám zajistí nejen ty nejlepší pokoje, sahající od Double Delux View po Royal Suite, ale také přístup do prostor, kam se běžní návštěvníci nedostanou. Je libo VIP snídani stranou od ostatních hostů, vyhrazenou část v bazénech nebo relax ve VIP Lounge? Jako exkluzivní klienty vás čekají exkluzivní výhody.

Prémiové prostory k sobě ovšem potřebují také prémiové služby, v rámci Unique by Lopesan tak budete mít také zcela nadstandardní servis: prioritní check-in a check-out, welcome drinky, mimořádné stravovací možnosti (jako brzké snídaně ideální v případě ranních výletů), wellness centrum, přednostní rezervace v hotelových à la carte restauracích, vybrané drinky a sladkosti připravené hotelovou kuchyní nebo možnost využít „E-Concierge“ formou textových zpráv.

Gurmánské zážitky si v Lopesan Baobab Resortu vychutnáte s džunglí za okny
Foto: Lopesan / se svolením

Divočina za okny

Jeden z hotelů, kde vás budou rozmazlovat konceptem Unique by Lopesan, jsme už zmínili. Není ale jediný. Dalším je nádherný Lopesan Baobab Resort, turistická oáza ideální pro ty, kdo milují přírodu a exotiku, opravdu si tu totiž budete připadat jako v tropické oáze.

Zařízení hotelu a architektura celého areálu je inspirována etnickou Afrikou. Dominuje mu vyvýšený dřevěný altán s restaurací, ze které je výhled na celý resort. A opravdu je na co se dívat. Venkovní plochy jsou zaplněny bohatou výsadbou palem, tropických stromů, keřů a kvetoucích rostlin, které tvoří nádhernou bohatou džungli. Stejně jako v pravé africké oáze obklopuje zeleň vodní plochy, z nichž mnohé skýtají tolik vítané osvěžení v křišťálově čisté vodě.

Až budete snídat, obědvat či večeřet kulinářské speciality za obrovskými okny nebo přímo na terase, můžete se kochat vodopády, potoky a jezery, kterými je exteriér hotelu posetý. Impozantní vodní díla pak překlenuje síť romantický můstků a mostů, které vás okouzlí pokaždé, když někam půjdete.

Unaví-li vás plavání v devíti bazénech s vodopády a jeskyní nebo korzování po nákupní promenádě, přivítá vás s otevřenou náručí interiér dekorovaný dřevem, bambusem, francouzským keramickým dlážděním či přírodními kokosovými a dřevěnými cihlami.

Lopesan Costa Meloneras Resort & Spa vám splní sen o životě v paláci
Foto: Lopesan / se svolením

Palác hodný králů

Možná je ale vaším šálkem kávy spíš než pestrost etnického stylu sofistikovaná krása luxusních paláců. Takových, jako je ten v Lopesan Costa Meloneras Resort & Spa. Je-li vaší představou ideální dovolené pobyt ve velkolepém stylu králů a královen, splní se tu vaše sny.

Majestátní hlavní budova vás osloví lobby, ze kterého se vám snad ani nebude chtít odejít do pokoje. Obrovská okna, převýšený strop i citlivě vybrané dekorace působí, jako byste se ocitli v pohádce. Zurčící fontány, které budete míjet cestou do bazénu, jsou třešničkou na dortu.

Tipy redakce

Tím nejimpozantnějším je ale právě onen bazén. Je-li totiž něco, čím se Lopesan Costa Meloneras Resort & Spa odlišuje od jiných podobných hotelů, je to tzv. infinity pool. Středem zahrad je obrovská vodní plocha navržená tak, aby se její konec ztrácel a splýval s nebem i mořskou hladinou. Stometrové vodní dílo a vytvořená optická iluze je nedílnou součástí fotografií a vzpomínek z pobytu v tomto malém ráji na zemi.

Zdroj: Lopesan

Populární
články

E-Shop