Špičková lékařská péče bez čekání, komplexní diagnostika a proklientský servis – i to jsou důvody, proč zkusit prémiové zdravotní služby
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: INCARE/se svolením

Špičková lékařská péče bez čekání, komplexní diagnostika a proklientský servis – i to jsou důvody, proč zkusit prémiové zdravotní služby

Víte, jak často chodit na preventivní prohlídky? Nebo jen chcete vědět, jak je na tom vaše zdraví? Řada lidí si sice nutnost lékařské prevence uvědomuje, ale z mnoha objektivních důvodů jí nevěnují pozornost. Řešením však může být specifická prémiová péče, která je ideálním řešením jak pro ty, kteří jsou pracovně velmi zaneprázdnění, tak i pro ty, pro něž je zdraví jednoduše prioritou.
Redakce Redakce Autor
23. 2. 2024

Vykročte ke zdraví

Dnešní doba je v řadě ohledů specifická. K dispozici máme skutečně pokročilou medicínu, která sice stále není všemocná, ale v mnoha případech (a prizmatem nedávné historie) dokáže doslova zázraky. Tedy, minimálně pokud jsou zdravotní potíže podchyceny včas. Právě v tom je ale kámen úrazu. Mnozí veškerou prevenci zanedbávají. Ať už proto, že se o své zdraví nezajímají, nebo proto, že „nemají čas“. I když zrovna čas se pak zdá být v tomto případě nepříliš ideálním argumentem, pravdou je, že řadu lidí různé bariéry jednoduše odradí od návštěvy lékaře natolik, že začnou své zdraví zanedbávat. To je však možné změnit díky rostoucímu segmentu tzv. prémiové zdravotní péče.

Co je „prémiová péče“?

Jak již samo sousloví předjímá, jedná se o péči, která se vymyká běžným standardům, a to v nespočtu ohledů. Slibuje nadstandardní péči jako takovou a průběžný dohled nad absolvováním potřebných vyšetření. Tyto služby si oblíbili nejen lidé, kteří působí v časově náročných profesích, ale i ti, kterým není jejich zdraví lhostejné. Na druhou stranu, jelikož zdraví máme skutečně jen jedno, využití prémiové péče může být skvělým řešením jednoduše pro každého, kdo o sebe dbá, je uvědomělý, ale je pro něj důležitá také kvalita a špičkový servis.

Nadstandardní zdravotní program INCARE

Prevence je nedílnou součástí péče o zdraví. Právě pro ty, kdo si chtějí udělat přehled o tom, jak na tom jejich zdraví skutečně je, poskytuje pražská klinika INCARE trojici variant balíčků jednorázové preventivní péče – Prevent Mini, Prevent a Prevent Max. Zatímco balíček Mini poskytuje rychlé základní vyšetření, přičemž kompletní výsledky jsou vyhotoveny během tří hodin, Prevent Standard je rozšířený o některá další vyšetření. Ve verzi Max je pak pozornost věnována celkovému screeningu zahrnujícímu RTG plic a srdce, sono břicha, ale i speciální vyšetření, jakým je např. prohlídka u dermatologa, zátěžové EKG, funkční vyšetření plic či ultrazvuk karotid atd. Cena balíčku Mini startuje již na necelých 6 tisících – a vedle toho, že veškerá vyšetření proběhnou v rámci jednoho dne na jednom místě, samozřejmostí je minimální objednací i čekací doba a individuální přístup ke všem pacientům, které nakonec čeká odborné shrnutí výsledků všeobecným lékařem nebo internistou.

V INCARE ale zároveň reagují i na poptávku posledních let, takže v nabídce neschází ani balíček určený ženám, kterým se nedaří otěhotnět, nebo jen chtějí vědět, jak je na tom jejich reprodukční zdraví. Nabídku fyzioterapie pak ocení nejen všichni ti, kteří pracovní dny tráví především vsedě, ale i ti, pro něž je cítit se fit po fyzické stránce prioritou. I v tomto případě je pak objednání možné v krátkém časovém horizontu.

<Path> Estetická medicína… pánové, seznamte seZdroj:

Jednorázovou prevencí vše teprve začíná…

I když podstoupení sady preventivních vyšetření je nepochybně krok správným směrem, pokračovat lze ještě dál. Využít je totiž možné také prémiový celoroční zdravotní program – i ten je k dispozici hned ve dvou variantách. Ve verzi Standard čeká každého několik vstupních vyšetření a následné vyhodnocení praktickým lékařem (o jeho důkladnosti svědčí hodinová délka), jehož součástí je i zhodnocení rodinné anamnézy, vyhodnocení rizikových faktorů se zaměřením se na častá civilizační onemocnění. Výsledkem je pak sestavení individuálního plánu zdravotní péče. 

Verze balíčku označovaná jako Cardio se pak zaměřuje na prevenci a léčbu kardiovaskulárních onemocnění, která jsou bohužel dlouhodobě nejčastější příčinou úmrtí v České republice. Včasná prevence (a to nejen v případech rodinné predispozice či zachycení počátečních příznaků) však může fatálním následkům předcházet – což byl ostatně také základní podnět k tomu, aby balíček vůbec vznikl. V balíčku Cardio tedy neschází řada specializovaných vyšetření (např. ECHO, sono karotid ad.). Součástí je ale také nutriční terapie Ne hladu (zahrnuje mj. i sestavení jídelníčku na míru) a také neomezený vstup do fitness a wellness center Form Factory. To vše za celoročního dohledu praktického lékaře INCARE.

Příjemným bonusem těchto ročních programů jsou vedle krátkých dob objednání na akutní vyšetření také služby praktického lékaře, jenž dohlíží na zdravotní stav pacientů během celého roku, a také asistence osobních koordinátorek, které pomohou s veškerou administrativou a organizací. 

Když i návštěva lékaře je potěšením

K lékaři asi jen málokdo chodí zrovna s nadšením. Pokud ale tato návštěva probíhá v příjemných a moderních (a také skvěle dopravně dostupných, vč. možnosti parkování) prostorách s rozmanitým špičkovým vybavením a také servisem, je-li perfektně časově zorganizovaná a jsou-li výsledky také náležitě zhodnoceny a příp. doporučena další vhodná péče, přece jen se může změnit v docela příjemný zážitek. Ať už vás tedy tíží čas, nebo hledáte osobní přístup lékaře, prémiová zdravotní péče by mohla být pro vás ideálním řešením. Ostatně, lidé dnes investují do lecčeho, takže necelé tři tisíce měsíčně v případě preventivního balíčku Standard jsou docela dobrou volbou, dostupnou téměř pro každého. Vždyť co je smysluplnější než investice do vlastního zdraví?

Zdroj: incare.cz, topdoctors.co.uk

Populární
články

E-Shop