I v Praze se dá díky trendu „white walls“ bydlet bez kompromisů
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: City Home / se svolením

I v Praze se dá díky trendu „white walls“ bydlet bez kompromisů

Výběr a koupě nemovitosti, která se stane naším domovem, se v posledních letech podobá dobrodružné hře, ve které zájemce o vysněné bydlení musí překonávat jednu překážku za druhou. A to zejména pokud si za adresu zvolil Prahu. Metropole je známá svou omezenou nabídkou bytů, najít ideální bydlení ale přesto není nemožné. A to i pokud máme vysoké nároky nejen na lokalitu, ale i samotný byt. Doby unifikovaného bydlení jsou naštěstí dávno pryč a díky tzv. standardu „white walls“ už dnes nemusíme vařit ve stejné kuchyni jako soused, ani se koupat ve stejné koupelně. Tedy pokud sami nechceme.
Kateřina Kučerová Autor
29. 2. 2024

White walls - trend posledních let pro všechny, kdo si chtějí přizpůsobit byt k obrazu svému

„White walls“ doslova znamená bílé stěny a v případě nemovitostí to platí do puntíku, nebo tedy spíš do barvy zdí. Je to standard, který dovoluje zákazníkům, aby si kupovanou nemovitost přizpůsobili podle vlastních požadavků a přání a vytvořili tak vysněný domov. Přesně to nabízí i rezidenční dům Ke Koulce na pražském Smíchově. Všech třináct bytů i dvě ubytovací jednotky nabízí společnost City Home právě ve zmiňovaném standardu.

Konkrétně to znamená, že tu na nás po koupi nebude čekat ani kuchyňská linka, ani dlaždičky v koupelně, interiérové dveře nebo podlahy. Výběr toho všeho je na nás. Někteří „white walls“ kritizují za to, že po koupi bytu musíme další peníze investovat do jeho dokončení. Je to ale investice, která byt promění v dokonalý domov přesně podle našich představ. A je jedno, jestli si koupelnu vydlaždičkujeme sami nebo se rozhodneme raději svěřit do péče designérů, kteří naše sny promění v realitu. Kdo by měl s rozhodováním problém, pro toho je připravený vzorový byt, který může být zdrojem inspirace.

Standard „white walls“ je navíc zárukou vysoké kvality, díky které po nastěhování na nikoho nečekají nevítaná překvapení. Všechny byty se budou pyšnit zbrusu novými elektroinstalacemi, rozvody vody, kanalizace i topení. Chybět nebudou radiátory, elektrický kotel se zásobníkem pro ohřev vody nebo nové bezpečnostní dveře. Zkrátka vše potřebné za nás zařídí City Home a to krásné zařizování zůstane na nás.

Smíchov, to už není dělnická čtvrť zahalená kouřem, ale prestižní adresa

„White walls“ ale nejsou jedinou předností bytů v rezidenčním domě Ke Koulce. Je to i samotná lokalita. Pražská čtvrť na levém břehu Vltavy se dlouho zbavovala nálepky dělnické čtvrti plné továren. Už dávno na Smíchově ale nehučí stroje slavných Ringhofferových závodů, později ČKD Tatra. Z těch nejslavnějších podniků tu zůstal už jen pivovar, který ke Smíchovu prostě patří. Ačkoli se tato čtvrť se svou průmyslovou minulostí stále ještě vyrovnává, postupně se mění v prestižní lokalitu. Ostatně bydlet na místě, odkud se během pár minut tramvají dostaneme do rušné nákupní zóny na Andělu, pěšky si můžeme dojít na vlak, který je po pár kilometrech za městem a k tomu si užít nespočet možností kulturního, sportovního a společenského života, které Smíchov nabízí, je perfektní volbou pro všechny, kteří chtějí Prahu užívat všemi doušky.

Smíchov ale poněkud překvapivě potěší i milovníky přírody. Nedaleký Paví vrch, park na Santošce a hlavně Dívčí hrady s výběhem koní Převalského jsou skvělým místem pro procházky, projížďky na kole i běh.

Tipy redakce

Genius loci a zároveň moderní byt? Žádný problém

Ne každý touží po bydlení v novostavbě. Byt v nově vybudovaném domě sice nabízí komfort, jenže mnohdy takovému bydlení něco chybí. Nemá zkrátka takové kouzlo, které může mít jen dům s minulostí ve čtvrti s minulostí – a tu má Smíchov skutečně bohatou. Archeologické nálezy ostatně potvrdily osídlení této oblasti nejméně od 13. století.

Byt ve starém domě ale většinou trpí řadou neduhů od starých rozvodů elektřiny či vody, netěsnících oken až po oprýskanou fasádu. Byty v domě Ke Koulce jsou možností, jak bydlet na místě pyšnící se dlouhou historií a přitom si užít pohodlí moderně zrekonstruovaného bytu. Všechny bytové jednotky i komerční prostor domu z portfolia City Home splňují vysoké nároky na kvalitní a moderní bydlení. A nejen ty.

Bezpečnost a pohodlí nejsou výsadou jen novostaveb

Novotou budou vonět i společné prostory domu, které mohou odradit od nastěhování do starší nemovitosti i otrlé jedince. Rezidenční dům Ke Koulce svým obyvatelům nabídne nové vstupní dveře opatřené čipovým systémem, které společně s audio telefony zajistí bezpečí. Chodby čeká nová výmalba, osvětlení i elektroinstalace. Samozřejmostí budou nové poštovní schránky a také prosklený výtah přisazený na fasádu domu.

Máte sklep?

Bydlení v bytě klade poměrně vysoké nároky na všechny, kdo mají hodně věcí. I na to má rezidenční dům Ke Koulce odpověď. Ke každému bytu bude patřit sklepní kóje, takže prostor pro uložení lyží, kola nebo třeba zavařenin od babičky chybět nebude.

Zatímco deset bytů je v původních prostorách domu, tři vznikají v nově budované půdní vestavbě a dva z nich se budou pyšnit terasou s výhledem na Vyšehrad.

<Path> Myslí na peněženku i vkus: Nadčasová stavba na Vinohradech láká lokalitou, stylem i důrazem na ekonomické nakládání s energiemiZdroj: PSN, psn.cz, na-vinici.cz

Ekonomové doporučují s koupí neváhat

Realitní trh vstoupil do roku 2024 s dobrou zprávou pro všechny, kteří hledají bydlení. Ceny bytů klesly někde až o pětinu a propadly se tak na nejnižší úroveň za poslední roky. Se snížením úrokové sazby se ale v Praze očekává opět pozvolný růst cen nemovitostí, a tak se podle odhadů ekonomů vyplatí nečekat. Právě první měsíce letošního roku jsou nejlepší příležitostí ke koupi. Dalšího zlevňování se podle realitních makléřů jen tak nedočkáme.

Nejde ale jen o cenu. Příležitostí bydlet tak blízko centru Prahy je pochopitelně omezené množství a může trvat roky, než se ve stejné lokalitě podaří najít bydlení splňující vysoké nároky, kterými se může pyšnit rezidence Ke Koulce.

Zdroj: SATPO, City Home, www.city-home.cz

Populární
články

Celý život se hnát kupředu a pak ani nemít čas na drobné radosti? To dnešní mladí lidé nechtějí
LIDÉ

Mileniálové odmítají žít jako „křečci v kole“. Jejich řešením nesmyslnosti tvrdé práce je „měkký život“, jenž se vrací k dávným hodnotám

Autor: Mirka Dobešová
Budou roušky opět „v kurzu“?
LIDÉ

Jak bude vypadat příští pandemie? Přijít může dřív, než si myslíme, varují vědci

Autor: Martin Lyko
Semeno sice jako mlíčko trochu vypadá, konzumace mléka se na jeho chuti ovšem podepisuje negativně
HOT!

Slané, hořké, nasládlé: Na chuť semene má vliv strava, ale taky nemoci. Experimenty zkušených dokazují, co se na šmaku podepisuje nejvíc

Autor: Martin Lyko
Učitelka mu nejen nepomohla situaci zvládnout, ještě přilila olej do ohně
LIDÉ

„Doufám, že jednou naše školství dojde do bodu, kdy učitelé budou umět pracovat s dětmi, jako jsem byl já. Mám trauma,“ říká mladík

Autor: Irena Piloušková
Zásnuby jsou sice romantická záležitost, na sociální sítě ale informace o vašem vztahu nepatří
STYL

Proč nepatří milostný status na sociální sítě aneb 8 věcí, které byste podle expertů neměli sdílet online

Autor: Martin Lyko
Udělat si sem tam nějaký rituál nebo meditaci ničemu neškodí, pozor byste si měli dát ale na to, když vás někdo přesvědčuje o vaší důležitosti pro celý svět
TĚLO & MYSL

Esoterika je jako droga. Při výjimečném použití vás nakopne, dlouhodobé „užívání“ vám ale může zničit život

Autor: Michal Černý
Elektro-sex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická
HOT!

Elektrosex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická

Autor: Irena Piloušková
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Řada mužů trpí duševními problémy, ale z mnoha důvodů nevyhledá pomoc
LIDÉ

„Muži se bojí projevit slabost. Než jsem šel na terapii, 10 let jsem trpěl,“ popisuje Adam. Obával se i nálepky „cvoka“

Autor: Mirka Dobešová
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko

E-Shop