Zažijte zimní dovolenou, na kterou nezapomenete
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Adobe Stock

Zažijte zimní dovolenou, na kterou nezapomenete

Vydejte se letos na svou zimní dovolenou do Švýcarska – budete překvapeni, co všechno můžete kromě lyžařské zábavy zažít. Ať už vyhledáváte adrenalinové nebo unikátní zážitky, pohodlné wellness nebo skvěle připravené sjezdovky či nezapomenutelné après-ski, ve Švýcarku si rozhodně vyberete. Výhodou Švýcarska je navíc jeho malá rozloha – vše tak máte v krátké dojezdové době a nemusíte být zaměřeni pouze na jeden region, kde se ubytujete například v apartmánu. Inspirujte se některým z těchto tipů.
Redakce Redakce Autor
25. 1. 2024

Zimní vlakové dobrodružství

Poznejte krásy zasněžených Alp z pohodlí světoznámých panoramatických vlaků jako je Bernina Express, Glacier Express nebo třeba nový unikátní GoldenPass Express, který mění rozchod svého podvozku za jízdy. V rámci železničního putování Grand Train Tour of Switzerland zažijte všechny top švýcarské tratě v jediném železničním putování, které můžete absolvovat celoročně.

Engadinská hvězdná obloha

Po příjemném večeru v horské chatě s tradičním švýcarským fondue vás čeká sjezd na saních do údolí za svitu Měsíce. V cíli si dopřejete večerní relax v místních minerálních lázní Bogn Engiadina s čerstvým horským vzduchem a úžasnými panoramaty.

Dynamické ceny skipasů u Aletschského ledovce

Zažijte malebné a romantické alpské středisko bez automobilového provozu letos v zimě ještě výhodněji. Aletsch Arena si pro vás připravila dynamické ceny skipasů – svůj skipas si můžete zakoupit předem on-line za výhodných podmínek a vyhnout se tak frontám na místě. Navíc zde platí pravidlo, že čím dříve před příjezdem skipas koupíte, tím více ušetříte.

Výhodné balíčky Mountain Hotels Davos

Při plánování své zimní dovolené si prostudujte výhodné ubytovací balíčky, které si pro zimní sezonu 2023/2024 připravila skupina Mountain Hotels Davos – v nabídce je například 5 nocí za cenu 4, zvýhodněné ubytování se skipasy, ubytování pro skupiny přátel a další.

Lázně na Rigi s dech beroucím výhledem

Rigi Kaltbad, vesnička na svazích královny hor Rigi, proslula jako lázně již v 16. století. Tehdy tady koupele probíhaly v chladné léčivé vodě. Dnes se stejný pramen ohřívá na příjemnou teplotu a z venkovních bazénů se nabízí úchvatný výhled na Lucernské jezero. Do lázní si můžete zajet jen na výlet a spojit ho i s plavbou lodí parníkem z Lucernu. Ideální ale je se tady přímo ubytovat v hotelu Rigi Kaltbad, odkud máte do lázní přímý vstup v županu a pantoflích, které na vás čekají na pokoji.

<Path> Měl bys plavat, měl bys plavat… Nebo ne? Je pro vás trend cestování na výletních lodích to pravé? Co je dobré dopředu vědět?Zdroj: nerdwallet.com, cruiseandtravel.cz, OpenAI ChatGPT

Jungfrau Ski Pass – jeden skipas pro celou oblast

V regionu Jungfrau již nemusíte řešit různé skipasy, na lyžařské areály zimních středisek Mürren – Schilthorn a Grindelwald – Wengen a Grindelwald – First je již platný pouze jeden skipas, a to "Jungfrau Ski Pass“, který v sobě zahrnuje všechny areály Jungfrau Ski Region i cestu vlakem z Interlakenu do střediska a zpět s Berner Oberland-Bahn (BOB). Cena celodenního Jungfrau Ski Passu pro dospělé je 75,- CHF a 45,- CHF pro mládež.

Dopoledne lyže, odpoledne James Bond

Dopřejte si po lyžování bohatou nabídku regionálních uzenin a sýrů, které vám individuálně připraví v první otáčivé restauraci světa na Schilthornu. Uzeniny jsou připraveny přímo před vašima očima na originálním kráječi Berkel a naaranžovány spolu se sýry na talíři. Toto chutné odpolední občerstvení se podává se sklenkou červeného nebo bílého vína nebo nealkoholickým nápojem dle vašeho výběru. Na vrcholu také nevynechte návštěvu muzea Bond World – celý vrchol je totiž věnován bondovce V tajné službě Jejího Veličenstva. A pokud vynecháte alkohol, můžete se s klidným svědomím vydat zpět z vrcholu na lyžích.

Tipy redakce

Úprava sjezdovky s rolbařem

Proč se řidičům roleb nad Zermattem přezdívá "hrdinové noci"? To můžete zjistit na vlastní kůži v rámci nabídky PistenBully Experience v podání Zermatt Bergbahnen, kdy se vydáte po uzavření místních sjezdovek s jedním z 23 místních rolbařů při exkluzivní jízdě rolbou, během které poznáte taje této náročné profese. Každodenním úkolem místních rolbařů je úprava 200 km sjezdovek tak, aby si návštěvníci mohli každý den dopřát nezapomenutelný lyžařský požitek. Vy se pří tomto zážitku ze sedadla spolujezdce seznámíte s ovládáním rolby a její sněhové frézy a pluhu, zjistíte, co znamenají symboly na displeji ovládání a co třeba také rolbaři musí hlásit do vysílačky.

Bezplatná doprava lyžařského vybavení

Vydejte se do Švýcarska na lyžařskou dovolenou se SWISSem, který nabízí v zimním letovém řádu 4 spoje každý den v týdnu z Prahy do Curychu. Vaše lyžařské vybavení vám navíc dopraví zcela zdarma.

Fondue a Raclette plavby

Fondue nebo raclette na Lucernském jezeře – co může být v zimě lepšího? Se švýcarským sýrem z Urnerbodenu a bohatým bufetem příloh jsou obě speciality na palubě parníku skutečným požitkem. Tyto speciální „sýrové“ plavby je možné absolvovat každý pátek od 27. 10. 2023 do 22. 3. 2024.

<Path> Na výlet vlakem aneb Úchvatné železniční trasy, během nichž se budete kochat neuvěřitelnými výhledyZdroj: iStock, CNC

Elektrické sněžné skútry u Titlisu

Vrchol Titlis nenabízí jen první otáčecí lanovku světa, visutý most ve výšce přes 3.000 m n. m. anebo i ledovcovou jeskyni. Při cestě na vrchol se zastavte v TITLIS SnowXpark na Trübsee a zažijte něco unikátního – jízdu na elektrických sněžných skútrech nebo na „snowbike“. TITLIS SnowXpark u Trübsee se dá nejlépe přirovnat k motokárové dráze – v nabídce máte několik tras, na kterých se můžete prohánět na elektrických sněžných skútrech s nejdelším okruhem s délkou kolem kilometru.

Alpský hotel Radisson Blu Hotel Reussen
Prozkoumejte o letošní zimní dovolené švýcarské Alpy a věhlasné freeride možnosti Andermattu, který je díky své poloze mezi sjezdovkami lyžařské areny SkiArena Andermatt+Sedrun+Disentis se slavným Gemsstockem ideálním místem pro lyžaře všech úrovní. Skvělým tipem na ubytování je hotel Radisson Blu Hotel Reussen, kde si po dni na lyžích dopřejte relaxační masáž v hotelovém Spa & Wellness centru s fitness, saunou, parní lázní a bazénem. Večer poté zakončete sklenkou oblíbeného vína v intimním BärBaru. Celý hotel je navržen v moderní interpretaci švýcarské horské chaty a nabízí vřelou a příjemnou atmosféru. S nabídkou přes 200 hotelových pokojů, apartmánů nebo i rezidencí si vybere každý. Navíc je možné Andermatt prozkoumat i při cestě Ledovcovým expresem ze Sv. Mořice do Zermattu – udělejte si zde alespoň jednodenní lyžařskou zastávku.

<Path> Feel Good: Cestovat po Německu a zároveň šetřit a obdivovat přírodu? Jde to!Zdroj: sauerland-wanderdoerfer.de, oberstdorf.de, visitberlin.de, hamburg-travel.com, germany.travel

Adrenalinová zip-line v Nendaz

Klidné lyžařské středisko Nendaz v samém srdci 4 Vallées kantonu Wallis vám nabízí nejen 410 km sjezdovek všech úrovní, 5 různých skialpových tras, 130 km sněžnicových tras, ale také unikátní zip linu ve výšce 3.300 m n. m. s celkovou délkou 1.400 metrů, při kterých „sklesáte“ o 383 výškových metrů s maximální rychlostí 100 km/h. Tuto bezpečnou, ale adrenalinovou zábavu by neměl vynechat žádný milovník nevšedních zážitků.

Psí spřežení na Glacier3000

Vydejte se na projížďku se psím spřežením s Husky huňáči. Husky, kteří jsou na sněhu a ledu jako doma, vás „protáhnou“ nádhernou ledovcovou krajinou a zažijete s nimi nevšední zážitek ve švýcarských Alpách, na který budete ještě dlouho vzpomínat. Rezervace předem je nutná a možné termíny závisí na obsazenosti místních musherů. Po jízdě se na vrcholu Glacier3000 nezapomeňte vydat na jediný visutý most světa spojující dva vrcholy, Peak Walk by Tissot, který naleznete u vrcholové stanice lanovky.

Gay Ski Lenzerheide, 3.–10. 3. 2024

Vydejte se na nezapomenutelný týden zimních sportovních radovánek, kde na vás čeká čistá zábava a odpočinek v lyžařském středisku Lenzerheide. Ve dnech 3.–10. 3. bude pro účastníky připraven bohatý lyžařský program, při kterém zažijete nádherné svahy, panoramatické výhledy a sjezdovky, které dostanou váš adrenalin do varu. Program je doplněn o řadu večírků a party plných tance a překvapení. A když budete v zimě na horách, tak nesmí chybět ani proslulé švýcarské après-ski. Jedná se o tradiční akci pořádanou již několik let v řadě, a tak si můžete být jisti perfektní organizací a zábavou.

Švýcarsko na jedno kliknutí

Bližší a aktuální turistické informace o Švýcarsku naleznete v čeština na webu MojeSvycarsko.com, kde si také můžete objednat tištěné mapy a brožury zdarma k zaslání poštou. Nezapomeňte také sdílet vaše zážitky ze Švýcarska na Instagramu s hashtagem #MojeSvycarsko a inspirujte tak ostatní k dokonalé dovolené.

Zdroj: Jan Ursíny, mojesvycarsko.com, myswitzerland.com, swiss.com, radissonhotels.com, nendaz.ch, glacier3000.ch, gayski.ch

Populární
články

Užívání testosteronu ovlivňuje i psychiku
TĚLO & MYSL

„Vidím Bambiho a brečím – Jako by mi bylo znovu 12, všechno je nanic“: I takové mohou být vedlejší účinky užívání testosteronu

Autor: Mirka Dobešová
Sezení při močení má pozitivní účinky na zdraví i hygienu
TĚLO & MYSL

Při močení si raději sedněte, doporučují lékaři mužům. Aneb proč není tato mužská „výhoda“ záviděníhodná

Autor: Mirka Dobešová
Těžko říci, zda změnit přátelství v přátelství se sexem, je zrovna výhra
LIDÉ

Je „přátelství s výhodami“ skutečně výhodné? Podle odborníků nejsou nezávazné vztahy pro každého a často končí špatně

Autor: Mirka Dobešová
Užívá si, že nemusí nervózně čekat u telefonu, oba preferují aktivní udržování neustálého kontaktu
LIDÉ

„Potřebujeme vidět a slyšet, že nás ten druhý taky chce,“ říká v rozhovoru o lásce muž, který roky bojoval s ghostingem

Autor: Irena Piloušková
Josef Šálek je doslova ztělesněním toho, že když se pro něco skutečně rozhodnete, můžete dokázat „nemožné“
LIDÉ

„Člověk dokáže úplně cokoliv, když se pro to rozhodne a přestane pochybovat,“ říká Josef Šálek, pokořitel několika světových rekordů

Autor: Michal Černý
Štěpán Ježek alias DJ Tokátko a Matyáš Sichrovský – duo, které se posledních několik měsíců snaží dát Radosti FX novou tvář
KULTURA

„Aby k nám lidi chodili jen proto, že jde o Radost, to je musíme zase naučit. Tentokrát chceme jít spíše komunitní cestou,“ shodují se majitel hudebního klubu Radost FX Matyáš Sichrovský a produkční Štěpán Ježek

Autor: Michal Černý
Ikonické boty, které se pro mnohé staly životním stylem
STYL

Měsíc hrdosti je vždy bohatý na nové kolekce, ani výrobce ikonických tenisek letos nezahálel

Autor: Michal Černý
Mladí LGBTQ+ lidé mají ve spojení s klimatickou změnou z více než poloviny vážné obavy o svoji budoucnost, často i oprávněně
AKTUALITY

Mladí LGBTQ+ lidé se o klima bojí víc než hetero většina, čelí proto i depresím. Klimatická změna totiž vystaví komunitu větším rizikům

Autor: Michal Černý
Zbiroh je krásné malé městečko vzniklé už ve 13. století. I díky Jamisonovi Youngovi má opět šanci vejít do většího povědomí celé republiky
LIDÉ

Australan spravuje bývalou vlakovou stanici ve Zbirohu. Chce z ní vytvořit velkolepé regionální kulturní centrum

Autor: Michal Černý
Jaroslav Reich Lorman
LIDÉ

„Starší LGBTQ+ lidé jednoduše nejsou tolik vidět, ne že by nebyli,“ myslí si ředitel organizace ŽIVOT 90

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop