„Modrou barvu zahradních bazénů nahrazuje módní bílá, chlor vystřídala slaná voda,“ popisuje dnešní trendy Daniel Bareš z firmy ALBIXON
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Albixon, se svolením

„Modrou barvu zahradních bazénů nahrazuje módní bílá, chlor vystřídala slaná voda,“ popisuje dnešní trendy Daniel Bareš z firmy ALBIXON

Mít vlastní bazén v soukromí své zahrady – to je sen mnoha lidí, kteří žijí v rodinných domech. Pořízení bazénu dnes není vůbec náročné, moderní technologie umožňují šetrná, ekologická a na údržbu nenáročná řešení. Společnost ALBIXON za třicet let své existence dodala do českých domácností 30 tisíc bazénů. Její marketingový manažer Daniel Bareš představuje nejnovější trendy z oblasti designu i technologií.
Bohdana Rambousková Bohdana Rambousková Autor
28. 2. 2022

Venku je ještě zima. Není příliš brzo začít už teď uvažovat o bazénu?

Úvahy o koupi zahradního bazénu v lidech obvykle nějakou dobu zrají. Samotná instalace je pak s naší technologií ztraceného bednění rychlá a relativně jednoduchá. Ale před samotným usazením bazénu je potřeba zajistit veškeré přípravné práce jako výkop a vylití základové desky včetně drenáže. To je závislé na kapacitách stavebních firem, které je potřeba si včas objednat. Jestli si chci užít léto ve vlastním bazénu, tak dnes je ta správná doba pro nákup.

Co všechno je potřeba udělat, než si budu moci poprvé skočit šipku do vlastního bazénu?

V první řadě musíte našim specialistům sdělit vaši představu. Oni už vás provedou celým výběrem vhodného typu bazénu – zda bude přelivový, skimmerový, jaký bude mít rozměr, barvu, typ schodů a jejich umístění, osvětlení, technologii úpravy vody a ideálně i zastřešení.

Jakmile si bazén vyberete, následuje výběr místa na zahradě, přípravné stavební práce, vlastní uložení bazénu a kompletní technologická montáž. Závěrem už jen upravíte okolí bazénu. Pak už vám nic nebrání užívat si vodní radovánky na vlastní zahradě.

Jaký typ bazénů je v současné době nejvíc trendy?

Tradičně nejoblíbenějším tvarem je obdélník. Trendem jsou v poslední době přelivové bazény, kdy voda sahá až po samotný okraj a hladina je v jedné rovině s okolním terénem. Barva, která je stále populárnější, je bílá.

Většina našich zákazníků také volí zastřešení. Tím si prodlouží koupací sezonu až o několik měsíců, protože voda vydrží déle teplá, a zastřešení zamezí také znečištění bazénu z okolí, sníží přirozený odpar vody, takže se ušetří náklady na vodu a její údržbu, a pomáhá chránit životní prostředí. Pod některými typy zastřešení se lze i koupat, a nemusíte se tak vůbec ohlížet na počasí. V neposlední řadě zastřešení chrání před nechtěným pádem do bazénu, což ocení asi nejvíce rodiny s dětmi nebo domácími mazlíčky. Aktuálním trendem jsou minimalistická nízká zastřešení, jako třeba naše modely SYDNEY nebo CASABLANCA INFINITY.

Kromě samotného bazénu je jistě dobré pořídit si další příslušenství. Co všechno zahrnuje?

K bazénu si můžete pořídit širokou škálu doplňků, které vám zpříjemní užívání nebo zjednoduší údržbu. Například velmi populární je plně automatizovaný bazénový vysavač AQUAVAC, který sám čistí dno i stěny bazénu, zatímco se můžete v klidu věnovat něčemu jinému. Ovládat ho můžete pomocí aplikace v chytrém telefonu, stejně jako i kompletní technologii bazénu.

Z dalšího příslušenství mohu jmenovat například chrliče nebo protiproud. Díky protiproudu můžete i v menším bazénu trénovat plaveckou vytrvalost a neustále se zlepšovat.

Zahradní bazén je netradiční způsob, jak zhodnotit úspory a zároveň si zpříjemnit léto. Nejlepší doba na pořízení je právě teď10. 2. 2022

Neznamená vlastní bazén příliš starostí?

Většina starostí se dá dnes přenést na technologii. Pokud využíváte naši solničku OXILIFE nebo HIDROLIFE, máte prakticky postaráno o pravidelnou filtraci a dezinfekci vody. Již zmíněný vysavač se zase postará o čištění dna a stěn bazénu. Jediné, co zbyde na vás, je alespoň jednou do měsíce věnovat pár minut praní filtru a kontrolovat kvalitu vody testerem.

K solničkám si navíc můžete pořídit internetové připojení a na dálku odkudkoliv řídit filtraci, vypínat a zapínat osvětlení nebo regulovat teplotu tepelným čerpadlem. Pokud se o svůj bazén budete starat pravidelně, zabere vám týdenní péče jen několik málo minut.

Není bazén příliš náročný pro životní prostředí? Na zimu se musí celý vypouštět…

Pokud se rozhodnete pro bazén řady BENEFIT, vodu na zimu vypouštět nemusíte. Bazén tak má spotřebu vody minimální. Jednou vodu napustíte, a pak už jen dopouštíte několik jednotek litrů spotřebovaných na praní filtru a odparem. Ten navíc můžete výrazně snížit díky instalovanému zastřešení.

Pokud máte bazén se slanou vodou, stačí jen minimum chemie a skoro celé udržování hygienicky čisté vody probíhá na přírodní bázi. Navíc je to výrazně ekonomičtější varianta údržby.

Koupání ve slané vodě může být některým lidem nepříjemné. Máte jiné alternativy?

Moře je asi šestkrát slanější, než je běžné v bazénu se slanou úpravou vody. Hlavní výhodou totiž není samotná slanost. To zajímavé na tomto řešení je, že zajistí průzračně křišťálovou vodu jako v moři tropických rájů, a přitom funguje velmi jednoduše a ekologicky. Bazénovou vodu chrání před řasami a bakteriemi pomocí reakce mezi solí, vodou a elektrickou energií. Výhodou jsou i nízké provozní náklady a čistá voda bez chlorového zápachu.

Pro zákazníky, kteří slanou úpravu vody nechtějí, připravujeme pro letošní rok alternativu v podobě tradiční úpravy chlorem.

Je dobrý nápad pořídit si vlastní bazén, když mám citlivou pokožku?

Právě pro takové lidi je mírně slaná úprava vody skvělým řešením. Nejenže slaná voda pokožku nevysušuje, ale má také antiseptické účinky. Nejšetrnější, a tedy nejvhodnější pro citlivou pokožku, je technologie OXILIFE, která pracuje s menší slaností vody a ošetřuje ji hlavně produkcí kyslíkových a vodíkových iontů.

Není koupě vlastního bazénu zbytečná, když jej můžu využívat jen během pár letních měsíců?

Záleží na úhlu pohledu. Kvalitní zastřešení v kombinaci s vyhříváním tepelným čerpadlem prodlouží za minimální náklady koupací sezónu až na sedm měsíců. V zimě pak bazén stále více zákazníků využívá k otužování. Zapuštěný zahradní bazén může být parťákem všech členů rodiny v průběhu celého roku, nejen v letních měsících. Navíc investice do bazénu zvyšuje hodnotu nemovitosti, může být tedy i rozumným způsobem, jak uložit peníze.

Zdroj: Albixon

Populární
články

Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Život je krátký a je třeba si ho naplno užít. To dle některých s dětmi není možné
TĚLO & MYSL

„Podstoupit vasektomii bylo to nejlepší, co jsem mohl udělat. Přátelé mi závidí tu odvahu,“ tvrdí Jiří. Co ho k jeho rozhodnutí vedlo?

Autor: Mirka Dobešová
Ondřej Brzobohatý musí čelit útokům od bývalé ženy.
OČIMA HETERÁKA

Očima heteráka: Kauza Brzobohatý. Tiffany Ritchbitch je na scéně, vítejte

Autor: Ctibor Jarkuliš
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Auto už nám dokáže připravit i oběd
CESTOVÁNÍ

Budoucnost, o které nesnil ani Jules Verne: Z elektromobilu se stala pojízdná powerbanka

Autor: Michal Černý
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
K močení si sedá více než 50 % českých mužů
AKTUALITY

Vsedě močí překvapivé množství mužů, zjistil průzkum vyprovokovaný novinářem. Víme také, co preferují Češi

Autor: Martin Lyko
Investovat do nemovitostí se vyplatí i v této době, říká makléř Jiří Hák
LIVING

Jak je na tom aktuální trh s nemovitostmi? K výhodnému prodeji může dopomoci home staging, říká realitní makléř Jiří Hák

Autor: Irena Piloušková

E-Shop